حادثه کوی دانشگاه و قتل‌های زنجیره‌ای چگونه رقم خورد؟


1561 بازدید

خبرگزاری شبستان: دادگاه میکونوس، استیضاح عبدالله نوری و عطاءالله مهاجرانی، اصلاح قانون مطبوعات، حادثه کوی دانشگاه تهران و قتلهای زنجیرهای اهمیت کتاب دوره پنجم مجلس مرکز اسناد انقلاب را دوچندان کرده است.
به گزارش خبرنگار شبستان ، مؤسسه فرهنگی هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی که پیش از این 5 دوره مجلس شورای اسلامی(دوره اول،دوم،سوم،چهارم و هفتم) را چاپ و روانه بازار نشر کرده بود،این بار در جدیدترین اثر خود اقدام به چاپ و انتشار کتاب مجلس شورای اسلامی دوره پنجم نموده است.
 
این کتاب که تألیف علی خسرو شیری و مصطفی جوان است در 4بخش و 9فصل تنظیم گردیده است که با توجه به پرداختن به موضوعات اتفاق افتاده در آن دوره مجلس که در ذیل به آن ها اشاره می شود دارای اهمیت بسیاری است.

در این کتاب که یکی از موضوعات طرح تدوین تاریخ انقلاب است به طور مفصل به بررسی موضوعاتی مهم و حساس در عرصه داخلی و بین المللی همچون تصویب قانون داماتو در کنگره¬ی آمریکا بر ضد ایران، دادگاه میکونوس، استیضاح عبدالله نوری و عطاءالله مهاجرانی وزیران کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی، اصلاح قانون مطبوعات، حادثه¬ی کوی دانشگاه تهران و قتل‌های زنجیره‌ای می پردازد که اهمیت این کتاب را دوچندان می کند.بنابراین مطالعه درباره‌ی آن در واقع مطالعه‌ی مقطعی مهم از تاریخ انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

مجلس پنجم شورای اسلامی از خرداد 1375 تا خرداد 1379 و در شرایط خاص داخلی و بین‌المللی و مقارن با دو دولت سازندگی و اصلاحات استقرار یافت.

گفتنی است،  این کتاب در شمارگان1500 جلد و 408 صفحه و به قیمت 130.000ریال در تیرماه سال جاری چاپ و روانه بازار نشر گردیده است.


شبستان