شنود ‌سیستم‌های رمز ‌صدام/قطعنامه 598 بعد از کربلای 5 با امتیازهای بیشتر به ایران پیشنهاد شد


2049 بازدید

شنود ‌سیستم‌های رمز ‌صدام/قطعنامه 598 بعد از کربلای 5 با امتیازهای بیشتر به ایران پیشنهاد شد

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، نخستین یادواره شهدای اطلاعات عملیات استان البرز ظهر امروز با حضور سردار سرلشکر رحیم صفوی برگزار شد.

در این مراسم سردار صفوی طی سخنانی به اهمیت واحد‌های اطلاعات عملیات در طول دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: نیروهای این واحدها با رشادت بسیاری راه را برای پیروزی‌های رزمندگان سپاه اسلام آماده می‌کردند.

وی با اشاره به 19 دی‌ماه سالروز عملیات غرورآفرین کربلای 5 اظهار داشت: اهمیت پیروزی در این عملیات به اندازه‌ای بود که دشمنان اسلام و انقلاب را سرخورده و ناامید کرد.

این فرمانده ارشد نظامی ادامه داد: رژیم بعث عراق تصور می‌کرد که نیروهای ایرانی توان عبور از مناطق سخت عملیاتی دشمن را ندارند، اما پیروزی در عملیات غرورآفرین کربلای 5 موجب شد که دشمنان ما توان مقابله با رزمندگان ایران را پیدا نکنند.

سرلشکر صفوی اضافه کرد: رژیم بعث عراق پس از شکست در کربلای 5 از ترس شکست‌های بعدی مجبور شد که قطعنامه 598 را با دادن امتیازات بیشتر به ایران پیشنهاد داده و آن را امضا کند.

وی تأکید کرد: در عملیات فوق بیش از دو سوم ارتش متجاوز عراق آسیب جدی دید و بین 30 تا 100 درصد منهدم شد و این پیروزی بزرگ نقش بسیار مهمی در به سرانجام رسیدن جنگ تحمیلی داشت.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به نقش نیروهای اطلاعات عملیات، متذکر شد: یکی از عوامل اصلی پیروزی غرورآفرین کربلای 5، شهامت و شجاعت نیروهای این واحد بود و توانستیم حتی سیستم‌های رمز دشمن را هم شنود کنیم.

سرلشکر صفوی ابراز داشت: نسل امروز باید بداند که پیروزی‌های دفاع مقدس با شهامت و رشادت چه سربازانی محقق شد و باید فرهنگ ایثار و شهادت را به این نسل منتقل کنیم.


فارس