۷۰ درصد فروش ارزی نمایشگاه کتاب در جیب گروه «تیلور اند فرانسیس»/ شرکت ویژه نشر تذکر می‌گیرد


1597 بازدید

۷۰ درصد فروش ارزی نمایشگاه کتاب در جیب گروه «تیلور اند فرانسیس»/ شرکت ویژه نشر تذکر می‌گیرد

معاون فرهنگی وزیر ارشاد با اشاره به تحریم نویسندگان ایرانی توسط ناشر انگلیسی «تیلور اند فرانسیس» گفت: شرکت ویژه نشر که نماینده این کمپانی است تذکر دریافت کرده و ما پیگیر این خبر هستیم.
 
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، طی هفته جاری خبری با عنوان «ناشر انگلیسی چاپ مقالات نویسندگان ایرانی را ممنوع کرد» در این رسانه منتشر شد، که دال بر این بود که کمپانی انگلیسی «تیلور اند فرانسیس» که وظیفه اصلی‌اش انتشارات کتاب‌ها، مجلات و مقاله‌های علمی و دانشگاهی است، رسما اعلام کرده که از این پس به هیچ عنوان آثار نویسندگان و دانشمندان ایرانی را که تحت حمایت حکومت اسلامی ایران هستند، منتشر نخواهد کرد.
* اسماعیلی: شرکت ویژه نشر تذکر می‌گیرد/ ارشاد پیگیر است
این موضوع را از علی اسماعیلی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جویا شدیم که این مقام مسئول در این‌باره اظهار داشت: کمپانی «تیلور اند فرانسیس گروپ» در نمایشگاه کتاب تحت عنوان شرکت ویژه نشر در بخش ارزی شرکت می‌کند.
وی ابراز داشت: بیش از 70 درصد فروش ارزی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را این شرکت تشکیل می‌دهد، از این رو در حال پیگیری هستیم تا تذکری داده شود چرا که کل منابع درآمد ارزی نمایشگاه کتاب به نوعی در اختیار این شرکت است.
* مدیر عامل شرکت ویژه نشر: ایمیلی ارسال کرده‌ایم
احد رضایی مدیر عامل شرکت ویژه نشر در گفت‌وگو با فارس در راستای خبر فوق توضیح داد: پیگیر این خبر هستیم و ایمیلی هم ارسال کرده‌ و در انتظار پاسخ هستیم.
به گزارش «پرس تی‌وی»، در ماه آوریل نیز انتشاراتی مشهور «الزویر» در هلند نیز اعلام کرد که از پذیرش آثار نویسندگان ایرانی که تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران هستند، معذور است.
بنا براین گزارش، به نظر می‌رسد که غرب برای رسیدن به اهداف ضد بشر دوستانه خود و در راستای تحت فشار قرار دادن ایران در برنامه هسته‌ای همچنین در جهت تحریم‌ ایران از سوی دولت آمریکا، در عرصه نشر و ادبیات دست به چنین اقداماتی زده است.


فارس