افتتاح 30 کتابخانه عمومی در استان هرمزگان


1476 بازدید

افتتاح 30 کتابخانه عمومی در استان هرمزگان

کارشناس مسوول فرهنگی هنری اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان با اعلام این خبر که در طول هفته کتاب 30 کتابخانه عمومی در هرمزگان با همکاری آموزش و پرورش استان و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، افتتاح می‌شود، از برپایی نمایشگاه‌های کتاب در مدارس 22 منطقه هرمزگان با تخفیف 40 درصدی خبر داد.
عیسی نوشادی، کارشناس مسوول فرهنگی هنری آموزش و پرورش استان هرمزگان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران اظهار کرد: به مناسبت فرا رسیدن هفته کتاب، بر اساس طرح 50 هزار نمایشگاه در 50 هزار مدرسه، آموزش و پرورش استان با همکاری انتشارات منادی تربیت اقدام به برگزاری نمایشگاه‌های کتاب با تخفیف 40 درصدی در مدارس 22 منطقه استان هرمزگان کرده است.

وی افزود: در طول این هفته با همکاری آموزش و پرورش استان و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، 30 کتابخانه عمومی افتتاح می‌شود. علاوه بر آن بازدید از کتابخانه‌های عمومی استان و عضوگیری رایگان ویژه دانش‌آموزان و فرهنگیان نیز از برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این هفته است.

نوشادی همچنین از برگزاری جشن اهدای کتاب به مدارس توسط دانش‌آموزان و اولیا خبر داد و گفت: با طرح شعار «دوستی با کتاب» از دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها دعوت شده تا به منظور غنی‌سازی کتابخانه‌های مدارس، به اهدای کتاب مبادرت ورزند.

کارشناس فرهنگی هنری آموزش و پرورش استان هرمزگان ادامه داد: با توجه به اهمیت کتابخوانی برای دانش‌آموزان، مصوب شده است که در طول این هفته معلمان انشاء، موضوعی را به اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه اختصاص دهند.