روایت فرمانده سپاه امام رضا (ع) از شهید صیاد شیرازی


1705 بازدید

روایت  فرمانده سپاه امام رضا (ع) از شهید صیاد شیرازی

سردار غلامرضا احمدی شامگاه دوشنبه در همایش مشترک ائمه جماعات، هیئت‌های امنا و فرماندهان حوزه و پایگاه‌های بسیج حمزه سیدالشهداء مشهد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 23 هزار شهید خراسان‌رضوی اظهار کرد: در یکی از آخرین هفته‌های عمر با برکت شهید صیاد شیرازی، افتخار میزبانی ایشان را در بندرترکمن استان گلستان، آن هنگام که هنوز این استان و مازندران یک استان محسوب می‌شدند، داشتم که آن شهید در طلیعه فرمایشاتش مرا به توجه به نماز اول وقت توصیه می‌کرد.

وی افزود: حد فاصل آغاز عملیات فتح‌المبین، عراقی‌ها در ضلع جنوبی منطقه عملیات، خدشه‌ای ایجاد کردند که منجر به بر هم خوردن آرایش سازمان رزم آماده عملیات شد و در این هنگام در پاسخ به اینکه فردا شب عملیات انجام شود یا خیر؟ صیاد شیرازی که خود دانشمندی نظامی و متخصص در طراحی و عمل بود، خود را نیازمند رهنمود مرجع تقلید، امام خمینی (ره) دانست و برای کسب رهنمودهای امام راحل در ارتباط با عملیات رهسپار تهران شدیم.

احمدی ادامه داد: در محضر امام (ره) که قرار گرفتیم و گزارش عملیات و آنچه گذشته بود را خدمت ایشان ارائه دادیم، پس از گذشت یک دقیقه از ارائه گزارش امام (ره) از جای خویش برخواستند و در پاسخ به اینکه امام چرا برخواستند؟ امام فرمودند: مگر نمی‌بینید وقت نماز است و پس از انجام فریضه الهی نماز، امام راحل بدون صرف ناهار در مقابل ما قرار گرفتند و فرمودند: من آماده‌ام تا هر وقت که بخواهید در این باره صحبت کنیم و سپس مباحث مربوطه در زمینه عملیات خدمت ایشان عرض شد.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) گفت: در راه برگشت، در سه راهی بندرگز بودیم که شهید صیاد شیرازی خطاب به راننده گفت: به سوی مسجد جامع شهر برای اقامه نماز بروید و من به محضر این شهید بزرگوار عرض کردم اگر اجازه بدهید به شما قول می‌دهم برای رکعت اول نماز جماعت شما را به مسجد جامع بهشهر برسانم که در پاسخ به من گفتند: بهتر است به مسجد جامع همین شهر برویم و رهسپار شهر گز شدیم و در طول راه که چند دقیقه کوتاه بیشتر به طول نینجامید آن شهید عالی‌قدر به من گفت: در ادای این فریضه الهی نباید پروردگارمان را منتظر نگاه داریم.

وی افزود: شهید صیاد شیرازی به من یادآور شد که اگر از دفتر حضرت آقا (رهبر معظم انقلاب) زنگ زده و بگویند که آقا با تو کار دارند و وقتی را نیز برای ملاقات منظور کرده‌اند آقا را به هر دلیلی معطل می‌گذاری؟ نه! در پاسخ به انتظار ایشان کم‌توجهی نمی‌کنی بنابراین به نماز اول وقت نیز اهمیت دهید.

احمدی خطاب به بسیجیان تأکید کرد: به نماز اول وقت کم‌توجهی نکنید و از شما تقاضا دارم پیام جامع مقام معظم رهبری که به مناسبت کنگره نماز در خراسان‌جنوبی ابلاغ کردند را مطالعه کنید.


فارس