«بررسی انتخابات ادوار نوزدهم و بیستم مجلس شورای ملی» در پنجمین همایش تاریخ مجلس


2821 بازدید

«بررسی انتخابات ادوار نوزدهم و بیستم مجلس شورای ملی» در پنجمین همایش تاریخ مجلس

پنجمین همایش تاریخ مجلس برای اولین بار با دو نشست تخصصی ارائه مقالات و میزگرد تخصصی برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی علی ططری، دبیر علمی پنجمین همایش تاریخ مجلس با اعلام این خبر گفت:‌ با تصمیم کمیته علمی همایش که روز دوشنبه 8/2/93 مقرر گردید همایش پنجم تاریخ مجلس در دو نشست تخصصی برگزار گردد. در نشست نخست 5 الی 6 سخنرانی برگرفته از مقالات برگزیده پس از مراسم افتتاحیه ارائه خواهد شد. سپس در نشست دوم میزگرد «بررسی انتخابات ادوار نوزدهم و بیستم مجلس شورای ملی» برگزار می‌شود.

وی افزود: این تغییر برای نخستین بار در همایش پنجم اتفاق می‌افتد، روال سابق بر اینگونه بود که در هر دو پنل‌های نشست‌ها ارائه مقالات برگزیده صورت می‌گرفت ولی این‌بار این تغییر به منظور کاربردی تر شدن همایش برای محققین و علاقه‌مندان حوزه تاریخ معاصر و تاریخ پارلمان صورت می‌گیرد.

ططری در پاسخ به دلیل انتخاب موضوع «بررسی انتخابات ادوار نوزدهم و بیستم مجلس شورای ملی» گفت: حجم فراوانی از مقالات ارسالی به دبیرخانه همایش به موضوع اتخابات ادوار 19 و 20 و بررسی مسائل مربوط به آن اختصاص داشت و این نشان دهنده استقبال فراوان نویسندگان و علاقه‌مندان به انتخابات و مسائل مربوط به آن در این ادوار است، لذا موضوع فوق برای میزگرد دوم انتخاب شد.

وی بیان داشت: سعی داریم در این میزگرد از سه تن از صاحب‌نظران حقوق، علوم سیاسی و تاریخ بهره گرفته و انشالله میزگرد دوم کاملاً‌ کاربردی برگزار شود.

شایان ذکر است برای شرکت در این همایش ضروری است کلیه علاقه‌مندان، پژوهشگران و محققان تاریخ مجلس با مراجعه به سایت کتابخانه مجلس (اینجا) ثبت نام کنند.

نشانی دبیرخانه: تهران، میدان بهارستان، کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی

تلفن: 33125515- 021

پست الکترونیکی: asnadlib@gmail.com


ical.ir