مظلومیت و مقاومت؛ آنچه برای معرفی غزه نیاز است


1123 بازدید

مظلومیت و مقاومت؛ آنچه برای معرفی غزه نیاز است

«نوار غزه یا باریکه غزه ناحیه‌ای است نوارگونه که در کنار دریای مدیترانه و در منطقه خاورمیانه قراردارد. نوار غزه از جنوب غربی با مصر و از شمال و شرق با اسرائیل هم‌مرز است. منطقه نوار غزه 41 کیلومتر طول و در بخش‌هایی از 6 تا 12 کیلومتر عرض دارد. مساحت کلی نوار غزه، 360 کیلومتر مربع است. نوار غزه نامش را از شهر غزه که بزرگ‌ترین شهر در منطقه نوار غزه‌است، می‌گیرد. حدود یک میلیون و 700هزار نفر در منطقه باریکهٔ غزه زندگی می‌کنند که تماماً فلسطینی هستند.»

این تعریف اما همه آن چیزی نیست که برای معرفی غزه نیاز است. آنچه غزه را به صورت کاملی معرفی می‌کند، مظلومیت و جنگ و مقاومت است که سرنوشت فلسطینیان مقاوم را می‌سازد. سال‌ها اشغالگری رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطینی تاریخچه این نوار باریک است که در سایه سکوت قدرت‌های مدعی دنیا و دولت‌های عرب همچنان به حیات خود ادامه می‌دهد.

فلسطینیان روزه داری که قتل عام می‌شوند/آمار شهدا به 165 تن رسید

6 روز است که غزه بار دیگر مرکز هجوم وحشیانه اشغالگران صهیونیست شده است. چندی پیش جسد سه شهرک‌نشین اسرائیلی حوالی روستای حلحول در شهر الخلیل واقع در کرانه باختری پیدا شد. و تل‌آویو حماس را مسئول مرگ این سه نفر می‌داند و حماس این اتهام را رد کرده است. این اتهام و مسائل همراه آن همه یعنی بهانه مجدد رژیم صهیونیستی برای محاصره نوار غزه و قتل عام غیر نظامیان و خانه‌های مسکونی فلسطینیان. هفته گذشته یک نوجوان فلسطینی به‌نام محمد ابوخضیر در شرق بیت‌المقدس زنده زنده سوزانده شد و تنش‌ها بین رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها شدت گرفت.

فلسطینیان روزه دار غزه در سایه سکوت مجامع جهانی همچنان زیر آتش سنگین جنگنده‌ها و توپخانه‌ها و سلاح‌های ممنوعه رژیم صهیونیستی قرار دارند. سلاح فلسطینیان بی دفاع که نه نیروی نظامی رسمی دارند و نه نیروی هوایی و نه نیروی دریایی دریایی، تنها مقاومت است. مقاومتی که اگرچه در مقابل ارتش مجهز اسرائیل محدود است اما جسارتش برای مقابله با صهیونیست‌ها برگرفته از اعتقادش به جهاد و دفاع از کیان سرزمین‌های اسلامی قدرتمند است. یک میلیون و 700 هزار فلسطینی در محاصره رژیم غاصب صهیونیستی مقاومت می‌کنند و هر روز طی حملات مختلف زمینی و هوایی این ارتش غاصب، بر تعداد شهدا و مجروحانش افزوده می‌شود. تا جایی که بعد از گذشت 5 روز و در آستانه روز ششم مقاومت دکتر «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه، بامداد امروز در صفحه کاربری خود در «فیس‌بوک» نوشت: «قربانیان تجاوزهای مکرر اسرائیل به نوار غزه به 165 شهید فلسطینی و 1092 زخمی افزایش یافته است.»

کودکان فلسطینی؛ بی دفاع ترین قربانیان/از کودکی با سنگ‌های مقاومت ایستادگی می‌کنند

در این میان بی‌دفاع ترین قربانیان کودکان فلسطینی هستند. کودکانی که نه از سیاست کثیف اسرائیل چیزی می‌فهمند و نه از نقشه جعلی آن که بر زندگی هم نسلانش سایه افکنده. آن‌ها نمی‌دانند که اسرائیل نتیجه نظریه منطقی ناپلئون است آنجا که می‌گوید: «هرکس می‌خواهد بر تمام دنیا حاکم شود باید بر خاورمیانه مسلط شود» نظریه‌ای که بعدها تز اصلی صهیونیسم شد. و همچنین هنوز نمی‌توانند درک کنند که در میانه ارض موعود صهیونیست‌هایی قرار گرفته‌اند که در تورات از نهر مصر، نیل تا فرات معرفی شده است. فلسطین کنونی فقط بخشی از آن است. فرصت بزرگ شدن از بسیاری از این کودکان گرفته می‌شود و زیر بمباران مکرر رژیم صهیونیستی جان می‌دهند. آن‌ها اگرچه از سیاست‌های پنهان دولت‌های عرب و سکوت سنگینشان بی اطلاع هستند اما می‌دانند اشغالگران سرزمینشان چه کسانی هستند و یاد می‌گیرند از کودکی با سنگ‌های مقاومت مقابلشان بایستند.

انتشار تصاویر دلخراش از اجساد متلاشی شده کودکان شهید فلسطینی نشانگر جنایات رژیم صهیونیستی

حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی غزه تاکنون به شهادت ده‌ها کودک فلسطینی منجر شده است. این کودکان در هجوم صهیونیست‌ها به صورت های فجیعی به شهادت می‌رسند. تصاویر دلخراشی از اجساد متلاشی شده کودکان شهید فلسطینی و کودکان مجروحی که شدت جراحات امیدی بر سلامتی‌شان را خبر نمی‌دهد از حملات این چند روز در سایت‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. انعکاس جنایات رژیم صهیونیستی به خانه‌های مسکونی این کودکان چیزی نیست که بتوان اخبار و تصاویر آن را به تیغ سانسور خبری رسانه‌های دنیا آلود. شدت این جنایات در سرهای متلاشی شده و بدن‌‌های شرحه شرحه به خوبی آشکار است.

به گزارش شبکه العالم، روزنامه ایندیپندنت تنها نشریه‌ای در انگلیس بود که یک روز موضوع صفحه اصلی خود را به کودکانی اختصاص داد که قربانی حملات وحشیانه صهیونیست‌ها به غزه شده‌اند. "کیم سنجوباتا" خبرنگار این روزنامه در غزه داستان دخترک 9 ساله‌ای به نام "مریم المصری" را روایت کرد که والدینش به دلیل ناباروری به شیوه لقاح مصنوعی توانستند صاحب این فرزند شوند. این خبرنگار به نقل از علاء المصری پدر این دختر در بیمارستان نوشت: مریم مهمترین و با ارزشترین چیز زندگی ما است. خیلی منتظر شدیم تا این صاحب این فرزند شویم اما الان نمی‌دانم که آیا بار دیگر به هوش خواهد آمد.

در خواست کودکی که دو دست و یک پای خود را از دست داده بود

"نبیل الشرقاوی" یکی از پزشکان اطفال بیمارستان شفاء گفت: درمان اطفال به تلاش زیادی نیاز دارد. درست است که پزشک هستیم اما ما هم انسانیم و مواردی از ترس شدید اطفال و کودکان را می بینیم که بسیار دردناک است. مریم از ناحیه مغز آسیب دیده است؛ امیدواریم که زنده بماند اما نمی‌دانیم که می‌تواند بار دیگر حرف بزند یا راه برود یا ببیند. متاسفانه موارد زیادتری از این دست خواهیم دید.

الشرقاوی تصاویر یک کودک با جراحت‌های وحشتناک را نشان داد و گفت: این کودک همه فکر من را مشغول کرده است؛ دیروز او را به بیمارستان آوردند؛ درحالیکه دو دست و یک پای خود را از دست داده بود می‌دانست که چه اتفاقی برایش افتاده، و از من درخواست می‌کرد که دردش را متوقف کنم. کار زیادی نتوانستیم برایش انجام دهیم و بعد از مدت کمی جان سپرد.

عناوین مغرضانه بی بی سی در حمایت از رژیم غاصب اسرائیل

با این وجود برخی رسانه‌های دنیا از غرض ورزی‌های سیاسی برای حمایت همه جانبه رژیم غاصب اسرائیل و سیاست پیشروی‌اش در اراضی فلسطینیان استفاده می‌کنند. العالم نوشت: برخی عناوینی که شبکه بی بی سی هنگام پوشش خبری حوادث فلسطین منتشر کرده شامل "اسراییل زیر حملات حماس"، "اسراییل برنامه‌های خود را برای توقف حملات موشکی از سوی نوار غزه شدت می بخشد" بیانگر مواضع جانبدارانه از رژیم صهیونیستی است.

فراخوان همبستگی با فلسطین در بیانیه‌ای خطاب به بی بی سی که القدس العربی آن را به دست آورد، عنوان کرد: «بمباران و کشتار غیر نظامیان فلسطینی به "واکنش" از سوی اسرائیل و یا "انتقام" از حملات موشکی از سوی نوار غزه، تصویرسازی می‌شود. در حالی که باید برای شما یادآوری کنیم که این حوادث برخاسته از طرح کوچاندن اجباری اکثریت ملت فلسطین از خانه های خود است و درچنین شرایطی اشغالگر به عنوان یک قربانی و اراضی اشغالی به عنوان متجاوز مطرح می‌شوند.»

اسرائیلی‌هایی که برای موشک باران غزه دست می‌زنند

به گزارش تسنیم گاهی میزان خشونت به حدی می‌رسد که هیچ انسانی قادر به واکنش نشان ندادن در برابر آن‌ها نیست. مهدی پرپنچی، تهیه‌کننده و مجری بی‌بی‌سی فارسی در جدیدترین پست صفحه اجتماعی خودش تصویری را منتشر کرده است که نشان دهنده عمق قساوت صهیونیست‌ها است. عکسی که اسرائیلی‌ها را در حال تماشای موشک باران مردم غزه و خوشحالی‌شان از این حملات نشان می‌دهد. پرپنچی در توضیح این عکس نوشته است: شهروندان اسرائیلی در حال تماشای بمباران غزه. سدروت، نزدیک‌ترین شهر اسرائیل به غزه است و به طور مرتب هدف موشک‌های پرتاب شده از نوار غزه قرار می‌گیرد. آلن سورنسن در توضیح عکس نوشته است: «سینما سدروت. اسرائیلی‌هایی که در سدروت برای تماشای تازه‌ترین رویدادهای غزه با خود صندلی آورده و روی تپه‌ای جمع شده‌اند، با شنیدن صدای انفجارها دست می‌زنند.»

در این میان ملت‌های حامی مردم مظلوم غزه به طرق مختلف حمایت خود را از این غیر نظامیان بی دفاع اعلام می‌کنند و در گوشه و کنار دنیا از دیگر انسان‌‌های آزاده می‌خواهند که به یاری فلسطینیان مظلوم بشتابند. شبکه خبری المیادین حزب الله لبنان همزمان با تشدید جنایت صهیونیست ها علیه فلسطینیان، حمایت همه جانبه ملت های عربی از ملت فلسطین را خواستار شد. و اعلام کرد: این جنایت های صهیونیست علیه ملت فلسطین در قدس شریف، کرانه باختری و نوار غزه، ادامه سریال جنایت هایی این رژیم است که از زمان اشغال فلسطین متوقف نشده است و هر روز وحشیانه تر از قبل ادامه دارد. مسلمانان اندونزی نیز روز جمعه در جاکارتا با برگزاری تظاهرات گسترده حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم کردند.صد‌ها نفر از فعالان حقوق بشر، فلسطینی تباران و طرفداران حقوق فلسطینیان علیه جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه تظاهرات کرده و خواستار توقف حملات صهیونیست‌ها شدند.و ملت های آزاده دیگری در اقصی نقاط دنیا که می‌توانند در نجات این مردم بی‌گناه برای وجدان جهانی کاری انجام دهند.


تسنیم