داوری بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ جلد کتاب در شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس


1088 بازدید

داوری بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ جلد کتاب در شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس

گلعلی بابایی رئیس سازمان هنری و ادبی دفاع مقدس   با اشاره به شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس گفت: در این دوره به‌دلیل اینکه 3 سال متوالی جایزه برگزار نشده بود و حجم کتاب‌ها زیاد بود،‌ با همکاری کتابخانه جنگ حوزه هنری آثار منتشر شده در حوزه دفاع مقدس در سال‌های 90 تا 92 را جمع‌آوری کردیم.

وی ادامه داد:‌ فراخوان این جایزه به‌زودی اعلام می‌شود،‌ البته فراخوان بیشتر برای این است که ناشران و نویسندگان از حضور کتاب‌های‌شان در گردونه داوری اطمینان حاصل کنند و اگر کتابی از فهرست ما دور مانده است،‌ کتاب را ارسال کنند.

بابایی تصریح کرد: برای این منظور ناشران و نویسندگان باید به پایگاه اینترنتی مندرج در فراخوان مراجعه کنند و لیست کتاب‌ها را مشاهده کنند،‌ اما در مجموع ما حدود 2 هزار و 100 جلد را گردآوری کرده‌ایم که در چرخه داوری‌ها قرار می‌گیرند، این کتاب‌ها در سال‌های 90،‌ 91 و 92 منتشر شده‌اند.

وی گفت: هم‌چنین گروه‌های داوری مشخص شده‌اند و 16 سرداور انتخاب شده‌اند،‌ در هر گروه به‌فراخور تعداد آثار داورانی انتخاب می‌شوند که کار داوری را انجام دهند،‌ اما در مجموع هر گروه 5 تا 6 داور خواهد داشت که به‌زودی پس از اعلام فراخوان داوران نیز مشخص می‌شوند‌، اما تا پایان جایزه اسامی داوران اعلام نمی‌شود.

بابایی در پایان از احتمال افزوده شدن بخش ویژه به این دوره جایزه خبر داد و گفت: به‌زودی در این زمینه اطلاع‌رسانی می‌‌شود.


تسنیم