نامه سرگشاده ۱۶۱۹ پزشک و دانشمند جهان به دانشگاهیان رژیم صهیونیستی


3670 بازدید

نامه سرگشاده ۱۶۱۹ پزشک و دانشمند جهان به دانشگاهیان رژیم صهیونیستی

عده‌ای از پزشکان بین‌المللی از سراسر جهان در پاسخ به درخواست پروفسور هیئم برشیت Professor Haim Bresheeth و 24 نفر از اساتید مطرح انگلیسی، ایتالیایی و یکی از اساتید مطرح انگلیسی در نامه‌ای سرگشاده به دانشگاهیان رژیم صهیونیستی به این اساتید در مورد عدم موضع‌گیری مناسب آنها در مورد حوادث غزه اعتراض کرده‌اند.

در این بین سه استاد ایرانی به نام‌های دکتر علی‌اکبر تاج‌مزینانی از دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر محمود سقایی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دکتر مجید مجرد از دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز از امضاکنندگان این نامه هستند.

لازم به ذکر است 1619 استاد از سراسر جهان این نامه را امضا کرده‌اند که 69 نفر از آنها در دانشگاه‌های رژیم صهیونیستی در حال تدریس هستند. این لیست در روز گذشته به اتمام رسیده است.

متن انگلیسی و ترجمه این نامه را در ذیل مشاهده می‌کنید:

نامه‌ای سرگشاده برای مردم غزه

ما پزشکان و دانشمندانی هستیم که زندگی خود را صرف بهبود شیوه‌های مراقبت از سلامت کرده‌ایم و همواره علاوه بر علم و عمل، اصول اخلاقی و حرفه‌ای خود را نیز تعلیم می‌دهیم. ما سال‌ها در غزه فعالیت داشته‌ایم و از اوضاع آن کاملا آگاه هستیم. ما بر اساس اصول اخلاقی و عملی خود، حملات خشونت بار اسرائیل بر غزه را- که شاهد آن بوده ایم- محکوم می‌کنیم.

ما از همکاران پیر و جوان خود خواستاریم که این حملات وحشیانه را محکوم کنند. ما فراگیری پروپاگاندایی را که به نام «خشونت دفاعی»، ضرورت یک کشتار را توجیه می‌کند، به چالش می‌کشیم. در واقع این خشونت دفاعی، حمله بیرحمانه‌ای با مدت زمان و شدت و وسعت نامحدود است. امیدواریم قادر به گزارش کامل حقایقی که به چشم دیده‌ایم و تأثیراتی که در زندگی مردم داشته‌اند، باشیم.

ما از حملات نظامی بر شهروندان غیر نظامی غزه به نام تنبیه تروریست‌ها، وحشت زده‌ایم. این سومین حمله وسیع نظامی بر غزه از سال 2008 است. هر بار، به بهانه غیر قابل قبول از بین بردن احزاب سیاسی و مقاومت فلسطینی‌ها در برابر اشغالگری و محاصره اسرائیل، کشته شدگان اساساً مردم بیگناه- به ویژه زنان و کودکان- را در بر می‌گیرد. این اقدامات همچنین موجبات وحشت کسانی را فراهم می‌آورد که هدف مستقیم حملات هستند؛ و به روح و ذهن و استعدادهای نسل جوان صدمه می‌زند. به دلیل ممانعت از یاری رساندن به مردم غزه و بهبود شرایط وخیم آن‌ها، محکومیت و انزجار ما، دوچندان شده است.

محاصره غزه از سال گذشته سخت‌تر شده است، از اینرو تلفات مردمی افزایش یافته است. علاوه بر بمباران مداوم، مردم از گرسنگی و تشنگی و آلودگی و کمبود دارو و برق و شیوه‌های کسب درآمد رنج می‌برند. بحران نیرو و کمبود گاز و آب و مواد غذایی، جاری شدن فاضلاب و کاهش منابع، فجایعی هستند که مستقیم و غیر مستقیم به موجب محاصره‌ها حاصل شده‌اند.

مردم غزه به خاطر داشتن زندگی بهتر و طبیعی خود، در برابر این خشونت‌ها مقاومت می‌کنند- آن‌ها حتی در حالیکه که از درد و وحشت و غصه فریاد می‌زنند، قرارداد متارکه موقت جنگ را که هیچ آینده بهتری را رقم نخواهد زد نمی‌پذیرند. یکی از این صدا‌ها، صدای الرامراوی است که به همه مردم غزه می‌گوید: «آن‌ها به هر حال همه ما را خواهند کشت- بواسطه محاصره و یا حملات نظامی- چیزی برای از دست دادن نداریم- یا برای به دست آوردن حقوقمان می‌جنگیم و یا در این راه کشته می‌شویم.»

غزه از سال 2006 محاصره شده است. اگر هر یک از مردم غزه، از جمله ماهیگیران غزه، بیش از 3 مایل دریایی از ساحل غزه دور شوند با شلیک نیروی دریایی اسرائیل مواجه می‌شوند. هیچ کس بدون اجازه ویژه از سوی اسرائیلی‌ها و مصری‌ها، قادر به عبور از دو پست بازرسی ارز و رفاه نخواهد بود. مردم غزه قادر به ادامه تحصیل و کار و دیدار خانواده و یا داد و ستد در خارج از کشور نیستند. افراد بیمار و مجروح نمی‌توانند جهت درمانهای تخصصی در خارج از غزه به آسانی غزه را ترک کنند. ورود غذا و دارو محدود شده است و ورود بسیاری از موارد ضروری برای بقا ممنوع می‌باشد.

پیش از حمله اخیر، اقلام دارویی موجود در غزه به دلیل محاصره همواره ناچیز بودند. آن‌ها هم اکنون به اتمام رسیده‌اند. بعلاوه، غزه قادر به صادر کردن محصولاتش نیست. کشاورزی به جهت تحمیل یک منطقه حائل، به شدت آسیب دیده است و محصولات کشاورزی به دلیل محاصره صادر نمی‌شوند. %80 مردم غزه وابسته به جیره‌های غذایی سازمان ملل هستند.

بسیاری از ساختمان‌ها و زیر ساختار‌ها در جریان عملیات 09-2014 «سرب مذاب» تخریب شدند. و از آنجایی ک ورود مواد ساختمانی مسدود شده است، نوسازی مدارس و خانه‌ها و سازمان‌ها به درستی صورت نمی‌گیرد. کارخانجاتی که به موجب بمباران‌ها تخریب شده‌اند به ندرت بازسازی شده‌اند، از اینرو بیکاری به فقر و نداری افزوده شده است.

علی رغم شرایط سخت، مردم غزه و رهبران سیاسی آن‌ها اخیراً به حل «بدون سلاح و صدمه» درگیری‌ها از طریق فرایند آشتی بین فرقه‌ها که رهبر آن‌ها به دنبال پست و مقام نباشند روی آورده‌اند؛ بدین ترتیب، دولت واحدی که سیاستهای جناحی تفرقه اندازی که از سال 2007 در جریان هستند را بر می‌اندازد، تشکیل داده می‌شود.

این آشتی، اگر چه از سوی بسیاری از جوامع بین المللی پذیرفته شده است، توسط اسرائیل به تصویب نرسید. حمله اخیر اسرائیل از این شانس وحدت سیاسی میان غزه و نوار غربی ممانعت به عمل آورد و بواسطه نابودی زندگی مردم غزه، بخشی از جامعه فلسطین را تفکیک کرد. اسرائیل به بهانه نابودی تروریسم، سعی در نابودی وحدت رو به رشد فلسطینیان دارد. در میان دیگر دروغ‌ها، گفته شده است که شهروندان غزه گروگانهای حماس هستند در حالیکه واقعیت این است که نوار غزه توسط اسرائیلی‌ها و مصری‌ها مهر و موم شده است.

غزه 14 سال مورد حملات مداوم اسرائیل بوده است و هم اکنون حملات زمینی تانک‌ها و هزاران سرباز اسرائیلی، غزه را فرا گرفته است. بیش از 60000 شهروندِ شمال غزه، به ترک خانه‌هایشان دستور داده شده‌اند. از آنجایی که جنوب و مرکز غزه نیز در معرض حملات و بمبارانهای سنگین توپخانه‌ای هستند، این مردم بی‌خانمان جایی برای رفتن ندارند. تمام غزه زیر بار حملات است. تنها پناهگاه غزه مدارس آژانس کار و آسایش سازمان ملل برای پناهندگان فلسطینی در شرق نزدیک (UNRWA) هستند. پناهگاههای ناامن در عملیات سرب مذاب مورد حمله قرار گرفته و غیر نظامیان متعددی در آنجا کشته شدند.

بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت غزه و دفتر هماهنگی امور انسان دوستانه سازمان ملل (OCHA)، تا 17 جولای، 149 تن از 558 کشته و 1100 نفر از 3504 مصدوم، کودک بودند. آنهایی که زیر آوار‌ها دفن شده‌اند منظور نشده‌اند. بی‌بی سی بمباران واحد مراقبتهای ویژه و اتاقهای عمل یک بیمارستان را که منجر به مرگ بیماران و کار کنان بیمارستان شد، گزارش کرد. هم اکنون هراسهایی مبنی بر بمباران بیمارستان اصلی غزه- الشفاء- وجود دارد. بعلاوه، بسیاری از مردم غزه از لحاظ روحی آسیب دیده‌اند.

همه افرادی که بیش از 6 سال دارند، سومین حمله نظامی اسرائیل را تجربه کرده‌اند.

قتل عام غزه از هیچکس چشم پوشی نمی‌کند. بیماران و از کار افتادگان بستری در بیمارستان و کودکان در حال بازی در ساحل و شمار زیادی از غیر نظامیان را نیز در بر می‌گیرد. بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها و آمبولانس‌ها و مساجد و مدارس و ساختمان مطبوعات و هزاران منزل شخصی همه و همه مورد هدف حملات قرار گرفته‌اند. آتش حملات، آشکارا خانواده‌ها را هدف قرار داده‌اند. تمام منطقه در 20 جولای ویران شد و هزاران فرد بی‌خانمان را بر جای گذاشت. هیچیک از این‌ها، اهداف نظامی نیستند. هدف از این حملات، ایجاد رعب و وحشت و صدمه زدن به جسم و روح مردم و غیرممکن ساختن زندگی برای آن‌ها و نابودی کامل منازل آن‌ها و ممانعت از بازسازی آنهاست.

سلاحهایی که موجب آسیبهای طولانی مدتی بر سلامت همه مردم می‌شوند، به کار برده می‌شوند- بویژه بمبهای سر سخت و سلاحهایی که به سرعت تکه تکه می‌سازند- ما شاهد هدف قرا داده شدن تصادفی کودکان با سلاحهای ممنوع بودیم. ما دائماً می‌دیدیم که سلاحهای موسوم به «سلاح هوشمند» دقیق نبودند و زندگی مردم بی‌گناه را به نابودی کشیدند.

ما پروپاگاندای افسانه‌ای اسرائیل را که حملات خشونت بار، مراقب سلامت کودکان و شهروندان غیر نظامی است، را محکوم می‌کنیم.این «خشونت دفاعی» - با مشخصه طول زمان و شدت و وسعت نا‌محدودش- باید متوقف شود. بعلاوه، بکارگیری گازهای سمی یک جنایت جنگی محسوب می‌شود و به موجب آن، بیش از هر چیز دیگری، تحمیل تحریم‌های شدید بر اسرائیل و توقف هر گونه معامله و قراداد همکاری اسرائیل با اروپا ضرورت می‌یابد.

خبرهایی دیگری مبنی بر کشتار کارکنان پزشکی خدمات اورژانس، و ممانعت از ورود تیم‌های مطالعاتی بشر دوستانه بین المللی گزارش شده‌اند. ما به عنوان دانشمند و پزشک، توانایی سکوت در برابر تداوم جنایت‌ها علیه بشریت را نداریم.. ما از مخاطبان خود نیز می‌خواهیم که سکوت نکنند. مردم محاصره شده غزه توسط یکی از بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین ماشینهای نظامی مدرن کشته می‌شوند. غزه بموجب باقی مانده سلاح‌ها آلوده شده است و نتایج آن متوجه نسل‌های آتی خواهد بود. سکوت در برابر این جنایتهای جنگی در واقع مشارکت در نابودی زندگی 1. 8 میلیون مردم غزه است.

متاسفانه، تنها %5 از همکاران دانشگاهی اسرائیلی ما درخواست توقف عملیات نظامی دولت اسرائیل علیه مردم غزه را امضا کرده‌اند. نتیجه می‌گیریم که بقیه دانشگاهیان اسرائیل شریک قتل عام و نابودی غزه هستند. ما شاهد مشارکت کشورهای خود در اروپا و آمریکای شمالی و ناتوانی سازمان‌های بین المللی در جهت توقف این قتل عام‌ها نیز بوده‌ایم.

An open letter for the people in Gaza

Paola Manduca aEmail Address, Iain Chalmers b, Derek Summerfield c, Mads Gilbert d, Swee Ang e, on behalf of 24 signatories

We are doctors and scientists, who spend our lives developing means to care and protect health and lives. We are also informed people; we teach the ethics of our professions, together with the knowledge and practice of it. We all have worked in and known the situation of Gaza for years.
On the basis of our ethics and practice, we are denouncing what we witness in the aggression of Gaza by Israel.
We ask our colleagues, old and young professionals, to denounce this Israeli aggression. We challenge the perversity of a propaganda that justifies the creation of an emergency to masquerade a massacre, a so-called “defensive aggression”. In reality it is a ruthless assault of unlimited duration, extent, and intensity. We wish to report the facts as we see them and their implications on the lives of the people.
We are appalled by the military onslaught on civilians in Gaza under the guise of punishing terrorists. This is the third large scale military assault on Gaza since 2008. Each time the death toll is borne mainly by innocent people in Gaza, especially women and children under the unacceptable pretext of Israel eradicating political parties and resistance to the occupation and siege they impose.
This action also terrifies those who are not directly hit, and wounds the soul, mind, and resilience of the young generation. Our condemnation and disgust are further compounded by the denial and prohibition for Gaza to receive external help and supplies to alleviate the dire circumstances.
The blockade on Gaza has tightened further since last year and this has worsened the toll on Gaza's population. In Gaza, people suffer from hunger, thirst, pollution, shortage of medicines, electricity, and any means to get an income, not only by being bombed and shelled. Power crisis, gasoline shortage, water and food scarcity, sewage outflow and ever decreasing resources are disasters caused directly and indirectly by the siege.1
People in Gaza are resisting this aggression because they want a better and normal life and, even while crying in sorrow, pain, and terror, they reject a temporary truce that does not provide a real chance for a better future. A voice under the attacks in Gaza is that of Um Al Ramlawi who speaks for all in Gaza: “They are killing us all anyway—either a slow death by the siege, or a fast one by military attacks. We have nothing left to lose—we must fight for our rights, or die trying.”2
Gaza has been blockaded by sea and land since 2006. Any individual of Gaza, including fishermen venturing beyond 3 nautical miles of the coast of Gaza, face being shot by the Israeli Navy. No one from Gaza can leave from the only two checkpoints, Erez or Rafah, without special permission from the Israelis and the Egyptians, which is hard to come by for many, if not impossible. People in Gaza are unable to go abroad to study, work, visit families, or do business. Wounded and sick people cannot leave easily to get specialised treatment outside Gaza. Entries of food and medicines into Gaza have been restricted and many essential items for survival are prohibited.3 Before the present assault, medical stock items in Gaza were already at an all time low because of the blockade.3 They have run out now. Likewise, Gaza is unable to export its produce. Agriculture has been severely impaired by the imposition of a buffer zone, and agricultural products cannot be
exported due to the blockade. 80% of Gaza's population is dependent on food rations from the UN.
Much of Gaza's buildings and infrastructure had been destroyed during Operation Cast Lead, 2008—09, and building materials have been blockaded so that schools, homes, and institutions cannot be properly rebuilt. Factories destroyed by bombardment have rarely been rebuilt adding unemployment to destitution.
Despite the difficult conditions, the people of Gaza and their political leaders have recently moved to resolve their conflicts “without arms and harm” through the process of reconciliation between factions, their leadership renouncing titles and positions, so that a unity government can be formed abolishing the divisive factional politics operating since 2007. This reconciliation, although accepted by many in the international community, was rejected by Israel. The present Israeli attacks stop this chance of political unity between Gaza and the West Bank and single out a part of the Palestinian society by destroying the lives of people of Gaza. Under the pretext of eliminating terrorism, Israel is trying to destroy the growing Palestinian unity. Among other lies, it is stated that civilians in Gaza are hostages of Hamas whereas the truth is that the Gaza Strip is sealed by the Israelis and Egyptians.
Gaza has been bombed continuously for the past 14 days followed now by invasion on land by tanks and thousands of Israeli troops. More than 60 000 civilians from Northern Gaza were ordered to leave their homes. These internally displaced people have nowhere to go since Central and Southern Gaza are also subjected to heavy artillery bombardment. The whole of Gaza is under attack. The only shelters in Gaza are the schools of the UN Relief and Works Agency for Palestine Refugees in the Near East (UNRWA), uncertain shelters already targeted during Cast Lead, killing many.
According to Gaza Ministry of Health and UN Office for the Coordination of Humanitarian Affairs (OCHA),1 as of July 21, 149 of the 558 killed in Gaza and 1100 of the 3504 wounded are children. Those buried under the rubble are not counted yet. As we write, the BBC reports of the bombing of another hospital, hitting the intensive care unit and operating theatres, with deaths of patients and staff. There are now fears for the main hospital Al Shifa. Moreover, most people are psychologically traumatised in Gaza. Anyone older than 6 years has already lived through their third military assault by Israel.
The massacre in Gaza spares no one, and includes the disabled and sick in hospitals, children playing on the beach or on the roof top, with a large majority of non-combatants. Hospitals, clinics, ambulances, mosques, schools, and press buildings have all been attacked, with thousands of private homes bombed, clearly directing fire to target whole families killing them within their homes, depriving families of their homes by chasing them out a few minutes before destruction. An entire area was destroyed on July 20, leaving thousands of displaced people homeless, beside wounding hundreds and killing at least 70—this is way beyond the purpose of finding tunnels. None of these are military objectives. These attacks aim to terrorise, wound the soul and the body of the people, and make their life impossible in the future, as well as also demolishing their homes and prohibiting the means to rebuild.
Weaponry known to cause long-term damages on health of the whole population are used; particularly non fragmentation weaponry and hard-head bombs.4, 5 We witnessed targeted weaponry used indiscriminately and on children and we constantly see that so-called intelligent weapons fail to be precise, unless they are deliberately used to destroy innocent lives.
We denounce the myth propagated by Israel that the aggression is done caring about saving civilian lives and children's wellbeing.
Israel's behaviour has insulted our humanity, intelligence, and dignity as well as our professional ethics and efforts. Even those of us who want to go and help are unable to reach Gaza due to the blockade.
This “defensive aggression” of unlimited duration, extent, and intensity must be stopped.
Additionally, should the use of gas be further confirmed, this is unequivocally a war crime for which, before anything else, high sanctions will have to be taken immediately on Israel with cessation of any trade and collaborative agreements with Europe.
As we write, other massacres and threats to the medical personnel in emergency services and denial of entry for international humanitarian convoys are reported.6 We as scientists and doctors cannot keep silent while this crime against humanity continues. We urge readers not to be silent too. Gaza trapped under siege, is being killed by one of the world's largest and most sophisticated modern military machines. The land is poisoned by weapon debris, with consequences for future generations. If those of us capable of speaking up fail to do so and take a stand against this war crime, we are also complicit in the destruction of the lives and homes of 1·8 million people in Gaza.
We register with dismay that only 5% of our Israeli academic colleagues signed an appeal to their government to stop the military operation against Gaza. We are tempted to conclude that with the exception of this 5%, the rest of the Israeli academics are complicit in the massacre and destruction of Gaza. We also see the complicity of our countries in Europe and North America in this massacre and the impotence once again of the international institutions and organisations to stop this massacre

اسامی اساتید دانشگاه و پروفسورهایی که از سراسر جهان این نامه را امضا کرده‌اند را در ذیل مشاهده می‌کنید.

There are currently 1550 signatories from abroad, and 69 from Israel, making a total of 1619 - the list has been closed today, July 25th, 2014

Dr. Ahdaf Sueif, Cairo and UK
John Berger, France
Angela Davis, USA
Naomi Klein, Canada
Prof. Richard Falk, Princeton University, USA
Prof. Etienne Balibar, Paris-Nanterre, France and Kingston University, UK
Dr. (Baroness) Jenny Tonge, House of Lords, UK
Prof. Noam Chomsky, MIT, USA
Prof. Michael Rosen, Goldsmiths, UK
Prof. Slavoj Zizek, Birkbeck University of London, UK
Prof. Jacques Rancière, University of Paris St. Denis, France
Prof. Haim Bresheeth, SOAS, UK
Prof. Moshé Machover, KCL, UK
Yasmin Alibhai-Brown MBE, UK
Prof. Marina Warner, Essex University, UK
Prof. Yosefa Loshitzky, SOAS, UK
Prof. Hagit Borer, QMU, UK
Prof. Sir Patrick Bateson, UK
Prof. Michael Hardt, Duke University, USA
Prof. Nira Yuval-Davis, UEL, UK
Prof. Jonathan Rosenhead, LSE, UK
Prof. Ronit Lentin, Trinity College Dublin, Ireland
Prof. Nur Masalha, UK
Prof. Yigal Arens, USA
Prof. Laura Mulvey, Birkbeck College, UK
Prof. Jaqueline Rose, Queen Mary University of London, UK
Prof. Andrew Ross, NYU, USA
Prof. Terri Ginsberg, USA
Prof. Hamid Dabashi, USA
Dr. Ghada Karmi, Exeter University, London, UK
Prof. Tariq Ramadan, University of Oxford, UK
Prof. Saskia Sassen, Columbia University, New York, USA
Prof. Richard Sennett, New York University, NY, USA
Prof. Stephen Deutsch, University of Bournemouth, UK
Prof. Robert Lang, USA
Prof. Marian Hobson CBE, FBA, Cambridge University, UK
Dr. Dina Matar, SOAS, UK
Prof. Florence Martin, USA
Prof. Jim Al-Khalili, University of Surrey, UK
Prof. Michael Chanan, University of Roehampton, UK
Prof. Susan Hayward, University of Exeter, UK
Prof. Des Freeman, Goldsmiths College, UK
Prof. Barbara Harrell-Bond, University of Oxford, UK
Dr. Sara Roy, Harvard University, USA
Dr. Julian Vigo, UK
Prof. Martha Mundy, LSE, UK
Prof. Tariq Modood, Bristol University, UK
Prof. Karma Nabulsi, University of Oxford, UK
Dr. Carlos Prieto del Campo, Spain
Prof. Noha Mellor, University of Bedfordshire, UK
Prof. Ghazi-Walid Falah, Akron, USA
Prof. David Palumbo-Liu, Stanford University, USA
Prof. Bill V. Mullen, Perdue University, USA
Prof. Sherna Berger-Gluck, USA
Prof. Rosalyn Baxandall, CUNY, USA
Dr. Staughton Lynd, independent scholar, USA
Prof. David Klein, USA
Prof. Stephen Rose, Open University, UK
Prof. Hilary Rose, Open University, UK
Dr. Michael Witt, University of Roehampton, UK
Prof. Jeffrey Skoller, UC Berkeley, USA
Prof. Yvonne Haddad, Georgetown University, USA
Prof. William Robinson, UCSB, USA
Prof. Cynthia Franklin, USA
Prof. Ammiel Alcalay, CUNY, USA
Prof, Sarah Schulman, CUNY, USA
Prof. Maurizio Viano, Wellesley College, USA
Dr. Jonathan Hardy, UEL, UK
Dr. Valentina Anastasi, Italy
Prof. Nicoletta Vallorani Università degli Studi di Milano, Italy
Prof. William Messing, University of Minnesota, USA
Prof. Sonia Dayan-Herzbrun,Université Paris, France
Dr. Les Levidow, Open University, UK
Dr. Yerach Gover, CUNY Queens College, USA
Prof. Ahmed Abbes, CNRS, France
Prof. George Bisharat, UC Hastings, College of Law, USA
Prof Russell Pickford, Cornell University, USA
Prof. John L. Esposito, Georgetown University, USA
Prof. Anton Shammas, University of Michigan, Ann Arbor, USA
Prof. Johnny E. Williams, Trinity College, Hartford, CT, USA
Prof. Alexander Goehr, University of Cambridge, UK
Prof. David Comedi, UNT, Argentina
Prof. Maria-Jose Lera, USA
Prof. Manzar Foroohar, Cal Poly, USA
Prof. Leslie Salzinger, UC Berkeley, USA
Michael Harris, University Paris-Diderot, France
Prof. Deborah Gould, UCSC, USA
Hector Grad, Universidad Autonoma de Madrid, Spain
Patricia Caille, Université de Strasbourg, France
Prof. Paige Sarlin, SUNY-Buffalo, USA
Prof. Gary Kinsman, Laurentian University, Canada
Prof. Evelyne Accad, University of Illinois, USA
Prof. Willie van Peer, Ludwig Maximilian University, Germany
Dr. Leonardo Schiocchet, CAPES, Brazil
Prof. David Kelly, UCLA, USA
Prof. Sondra Hale, UCLA, USA
Prof. Miriam David, UK
Prof. Jeff G. Duckett, UK
Prof. Chuck Kleinhans, Northwestern University, USA
Prof. Maurice L. Wade, Trinity College Hartford, USA
Prof Nadia Yaqub, University of Noty Caro, USA
Dr. Dennis Kortheuer, California State university, Long Beach, USA
Dr. Karima Laachir, SOAS, UK
Prof. Dina Iordanova, St. Andrews University, UK
Dr. Grace Kyungwon Hong, UCLA, USA
Prof. Nicholas Knouf, Wellesley College, USA
Prof. John Gianvito, Emerson College, USA
Prof. Susan Slyomovics, UCLA, USA
Prof. Nancy Gallagher, UCSB, USA
Prof. Targol Mesbah, CIIS, USA
Prof. Norma Michi, Universidad Nacional de Luján, Argentina
Dr. Gérard Toulouse, ENS, Paris, France
Dr. Agnieszka Piotrowska, UK
Prof. J. Kehaulani Kauanui, Wesleyan University, USA
Prof. Joel Beinin, Stanford University, USA
Dr. Fatou Sow, Senegal
Dr. Ghada Ageel, Canada
Dr. Kate Hodgkin, UEL, UK
Prof. Gabriel Piterberg, UCLA, USA
Dr. Yves Chilliard, INRA, France
Prof. Margaret Power, Illinois Institute of Technology, USA
Prof. Javier Barreda Sureda, University of Alicante, Spain
Prof. Miriam Cooke, Duke University, USA
Prof. Giorgio Forti, Università degli Studi di Milano, Italy
Prof. Luz Gomez García, UAM, Spain
Assoc. Prof. Deborah Elise White, Emory University, USA
Dr. Carol Mann, Women in War, Paris, France
Prof. Karen Brodkin, UCLA, USA
Prof. Devra Weber, UC Riverside, USA
Carlos Taibo, Universidad Autónoma, Madrid, Spain
Prof. Annabelle Sreberny, SOAS, UK
Prof. Giorgio Gallo, Università di Pisa, Italy
Prof. Thomas C. Patterson, UC Riverside, USA
Prof. Nadje Al-Ali, SOAS, UK
Prof. Vida Samiian, CSU, USA
Dr. Patrick Wolfe, La Trobe University, Australia
Dr. Gary Grossman, Arizona State University, USA
Prof. Rochelle Davis, Georgetown University, USA
Dr. Adam Hanieh, SOAS, UK
Prof. Richard Seaford, University of Exeter, UK
Dr. Adrian Grima, University of Malta, Malta
Prof. Judith Stevenson, CSU, USA
Prof. Irene Siegel, Hofstra University, USA
Prof. Jalal Quinn, USA
Jennifer Heath, independent scholar, USA
Dr. Babacar Camara, Independent Scholar, USA
Prof. Yali Amit, University of Chicago, USA
Prof. Musa Budeiri, Jerusalem, Palestine
Prof. Salem Nasser, Fundação getulio Vargas, Brazil
Dr. Hilla Dayan, Amsterdam University College, The Netherlands
Prof. Melvin H King, MIT, USA
Prof. Mona Baker, University of Manchester, UK
Prof. Ariella Azoulay, Brown University, USA
Prof. David Lloyd, UC Riverside, USA
Prof. Elia Zureik, Queens University, Canada
Prof. Nigel Harris, Open University, UK
Dr. Ashraf Zahedi, Independent Scholar, USA
Prof. Kamran Rastegar, Tufts University, USA
Prof. Oliver Taplin, Oxford University, UK
Prof Daphne Hampson, St Andrews University, UK
Prof. Julian Townsend, Manchester University, UK
Prof. Marie Kennedy, University of Massachusetts Boston, USA
Prof. Dick Hudson, FBA, UK
Prof. Barbara Aswad, Wayne State University, USA
Prof. David Slater, Loughborogh University, UK
Prof. Alisa Land, LSE, UK
Prof. Frank Land, LSE, UK
Prof. Masae Yuasa, Hiroshima City University, Japan
Prof. Graham Dawson, University of Brighton, UK
Prof. Shireen Mahdavi, University of Utah, USA
Zeina Sayegh, Hofstra Univesity, NY, USA
Prof. Sasan Fayazmanesh, CSU, USA
Prof. Lyn Hejinian, Univ of California Berkeley, USA
Dr. Jonathan House, Columbia University, USA
Shira Havkin, Université de Paris Ouest Nanterre, France
Prof. Samer Alatout, University of Wisconsin, USA
Prof. Nahla Abdo, Ottawa, Canada
Prof. Cristiana Fiamingo, State University of Milan, Italy
Dr. Eleanor Doumato, Newport University, USA
Prof. Jeffrey Sacks, University of California, Riverside, USA
Prof. Justin Stearns, NYU, Abu Dhabi
Prof. Marame Gueyee, University of East Carolina, USA
Dr. Cindy Rosenthal, Hofstra University, NY, USA
Prof. Mary Ann Doane, University of California, Berkeley, USA
Prof. Kimberly Katz, Towson University, USA
Tithi Bhattacharya, Purdue University, USA
Prof. Antonia Darder, Loyola Marymount University, LA, USA
Dr. Alisa Lebow, University of Sussex, UK
Dr. Michel Gros, France
Prof. Michael Harris, University Paris-Diderot, France
Dr. Lisa Maya Knauer, University of Massachusetts, Dartmouth, USA
Prof. Ulrike Woehr, HCU, Japan
Prof. Catriona Hanley, Loyola University, Maryland, USA
Dr. Yael Korin, UCLA, USA
Dr. Camilo Perez Bustillo, NMSU, New Mexico, USA
Prof. Takayuki Kodera, Kyoto Tachibana University, Japan
Prof. Masaki Uno, Hiroshima City University, Japan
Prof. Ilan Pappe, Exeter University, UK
Prof. Sunaina Maira, UC Davis, USA
Prof. James Bowen, UCC, Cork, Ireland
Maylei Blackwell, UCLA, USA
Prof. Gil Hochberg, UCLA, USA
Dr. Angelo Stefanini MD, University of Bologna, Italy
Prof. Paul Eid, Université du Québec à Montréal, Canada
Dr. Gianni Tognoni, Scientific Director, Fondazione Mario Negri Sud, Italy
Prof. Claudio Fogu, UC Santa Barbara, USA
Dr. Laure Guirguis, University of Montreal, Canada
Prof. Francesco Orilia, University of Macerata, Italy
Prof. Chris Berry, KCL, UK
Prof. Toshikazu Arai, Soai University, Osaka, Japan
Prof. Dale Hudson, Abu Dhabi, UAE
Prof. Christina Civantos, USA
Dr. Ana Pérez Vega, University of Seville, Spain
Dr. Françoise Caira, Université Blaise Pascal, France
Prof. Dorit Naaman, Queen’s University, Canada
Prof. Tony Platt, San Jose State University, USA
Prof. Clifford Weber, Kenyon College, Gambier, U.S.A
Prof. Eric David, Université libre de Bruxelles, Belgium
Prof. Marie-Claire Caloz-Tschopp, Collège International de Philosophie (CIPH), Paris, France
Prof. Roshdi Rashed, Directeur de recherche émérite au CNRS Paris, France
Dr. Cathy Bergin, Brighton University, UK
Dr Ken Macnab, University of Sydney, Audtralia
Dr Véronique Altglas, Queen’s University Belfast, UK
Professor Joanna Bornat, The Open University, UK
Dr. Ramom Lôpez-Suevos Fernandez, Universidade Santiago de Compostela, Spain
Dr. Marcial Gondar, Universidade Santiago de Compstela, Spain
Prof. Elvira Souto, Universidade da Corunha, Spain
Prof. Raymond William Baker, Trinity College, USA
Prof. Emerita Martha Mundy, LSE, UK
Prof. Christian Laval, Nanterre, France
Prof. Nicole Brenez, Université Sorbonne Nouvelle, France
Viviane Baladi, ENS, Paris, France
Prof. Stéphane Pujol, Université de Paris Ouest Nanterre, France
Prof. Suad Joseph, UC Davis, USA
Prof. Tomas Persson, Lund University, Sweden
Prof. Eric Cheyfitz, Cornell University, USA
Prof. Anna Grichting, Qatar University, Qatar
Dr. Hab. Nora Lafi, Berlin, Germany
Prof. John Downing, Southern Illinois University, USA
Prof. Pablo Mukherjee, Warwick University, Coventry, UK
Prof. Reza Tavakol, Queen Mary University, UK
Prof. Christian Christensen, Stockholm University, Sweden
Dr. Jerise Fogel, Montclair State University, Montclair, NJ, USA
Prof. Pablo Mukherjee, Warwick University, UK
Dr. Véronique Altglas, Queen’s University Belfast, UK
Dr Felix Diaz, Universidad de Castilla-La Mancha, Spain
Prof. Rick Burkhardt, Harvard University, USA
Prof. Rosalind Petchesky, Hunter College & the Graduate Center, CUNY, USA
Dr Grietje Baars, Lecturer, City University, UK
Dr. Rasheed Araeen, UK
Prof. Marian Hobson, CBE, FBA, UK
Prof. Elsa Dorlin, Vincennes/St. Denis Univerdity, France
Dr. Ron Naiweld, CNRS, France
Dr Lorna Finlayson, King’s College, Cambridge, UK
Prof. Dr. Johan Mertens, Ghent University, Belgium
Prof. Roxanne Dunbar-Ortiz, California State University East Bay, USA
Dr. Lynda Beladjal, Ghent University, Belgium
Prof. Afshin Matin-asgari, California State University, LA, USA
Prof. Sirma Bilge, University of Montreal, Canada
Prof. Karem A. Sakallah, Ann Arbor, Michigan, USA
Prof. Mohammed El-Gomati, York University, UK
Dr. Elena Loizidou, Birkbeck, University of London, UK
Dr. Emel Akçali, Central European University, Budapest, Hungary
Ramona Wadi, Independent Scholar, Malta
Dr. Phil Hutchinson, IDS, MMU Cheshire, Crewe, UK
Dr Priyamvada Gopal, University of Cambridge, UK
Prof. Maite Solas, University of Zaragoza, Spain
Prof. Alex Lubin, University of New Mexico, USA
Prof. Peter Mayo, Malta
Dr. Mirko Colleoni, Italy
Dr. Máire Noonan, Canada, McGill University, Montreal, Canada
Prof. Victor Wallis, Berklee College of Music, Boston, USA
Dr Jason Toynbee, The Open University, UK
Prof. Bill Skidmore – Carleton University, Ottawa, Canada
Dr. Jonathan Neale, Bath Spa University, UK
Dr. Nancy Lindisfare, SOAS, UK
Haifa Rashed, independent scholar, UK
Prof. Deepa Kumar, Rutgers University, New Brunswick, USA
Dr. Gina Velasco, Keene State College, New Hampshire, USA
Dr. Martina Censi, University of Catane, Italy
Professor Darryl Jones, Trinity College, Dublin, Ireland
Gabriella Gribaudi, Naples University, Italy
Prof. Joanne Rappaport, Georgetown University, USA
Dr. Rebecca L. Stein, Duke University, USA
Prof. Gabriella Paolucci, University of Florence, Italy
Prof. Judith E. Tucker, Georgetown University, USA
Prof Laleh Khalili, SOAS, UK
May Seikaly , Wayne State University, USA
Ivar Ekeland, University of Paris-Dauphine, France
Prof. Laura Marks, SFU, Canada
Prof. Mica Nava, UEL, UK
Dr. Robin L. Turner, Butler University, USA
Prof. Ajantha Subramanian, Harvard, USA
Dr. Ali Zarrin, Independent Scholar, USA
Prof. Rosemary Dayigh, Beirut University, Lebanon
Dr. Shira Robinson, The George Washington University, USA
Dr. Raffaele Carbone, Université Paul Valéry Montpellier 3, France
Dr. Luisa Martín Rojo, Univerisity Autónoma of Madrid, Spain
Dr. Lucy noakes, Reader in History, university of Brighton, UK
Prof. Yeongho Kim, Hiroshima City University, Japan
Dr. Raya Cohen, Rome, Italy
Prof. Jorge Riechmann, Universidad Autónoma de Madrid, Spain
Prof. Mary Tuma, UNC Charlotte, USA
Prof. Chandra Talpade Mohanty, Syracuse University, USA
Prof. Rosalie G. Riegle, Saginaw Valley State University, Michigan, USA
Dr. Kamala Viswesaran, University of Texas, USA
Dr. Alberto Toscano, Goldsmiths, University of London, UK
Dr. Dora Carpenter-Latiri, University of Brighton, UK
Dr. Carol Rinnert, Professor Emeritus, Hiroshima, Japan
Dr. Brenna Bhandar, SOAS, UK
Uriel Orlow, University of Westminster, London
Prof. Isabelle Favre, University of Nevada, Reno, USA
Prof. Avery F. Gordon, UC Santa Barbara, USA
Dr Anthony Leaker, University of Brighton, UK
Professor Hoda Elsadda, Cairo University, Egypt
Prof. Patrick Williams, Nottingham Trent University, UK
Prof Malcolm Povey, Leeds University, UK
Dr. Kenneth Brown, France
Dr. Rosa María Cid López, Oviedo, Spain
Dr. Francisco Erice Sebares, Oviedo, Spain
Prof. Antonio Castellanos, Seville University, Spain
Dr. Carlos Gómez Gil, Universidad de Alicante, Spain
Prof. Tadashi Okanouchi, Hosei University, Tokyo, Japan
Dr. Francisco Moscoso García, Autonomus University of Madrid, Spain
Dr. Diane Kirby, La Trobe University, Australia
Dr. Lori Allen, University of Cambridge, UK
Prof. Eleni Varikas, University of Paris 8, France
Dr. Noriko Iijima, Hiroshima City University, Japan
Prof. Luz Ara Andres, Universidade de Valencia, Spain
Abigail Burnyeat, University of Edinburgh, Scotland, UK
Prof Heinz Hurwitz, Universite Libre Bruxelles, Belgium
Dr. Maya Issam Kesrouany, American University of Beirut, Lebanon
Dr. Hela Yousfi, Dauphine University, Paris, France
Dr. Stephanie Cronin, University of Oxford, UK
Dr. Gavan Titley National University of Ireland, Maynooth, Ireland
Elisa Giunchi, università degli studi di Milano, Italy
Prof. Ferran Izquierdo Brichs, Universitat Autònoma de Barcelona, Spain
Prof. Stefania Fortuna, Italy
Prof. Pierre Schapira, University of Paris 6, France
Prof. John Bunzl, Vienna, Austria
Dr. Omnia El Shakry, UC Davis, USA
Prof. Michael Principe, Middle Tennessee State University (MTSU), USA
Prof. Jonathan Nitzan, York University, Canada
Prof. Lisa Duggan, New York University, USA
Dr. Susan Blackwell, UK
Dr. Willem Meijs, UK
Dr Linda Tabar, University of Toronto, Canada
Dr. Ettore Zerbino, Catholic University Policlinico A. Gemelli, Rome, Italy
Dr. Diana Allan, Cornell University, USA
Prof. Angelo Arioli, Sapienza University, Italy
Prof. Samuel Farber, Brooklyn College of CUNY, USA
Dr. Yasmeen Narayan, Birkbeck, UK
Pedro López López, Universidad Complutense de Madrid, Spain
Prof. Alessandro Bianchi PhD University of Bari, Italy
Prof. Tekla Lewin, Syracuse University, USA
Prof. Carole Nagengast, University of New Mexico, Albuquerque NM, USA
Dr. Subir Sinha, SOAS, UK
Dr. Rashmi Varma, University of Warwick, UK
Dr. Sami Al-Kilani, An-Najah National University, Nablus, Palestine
Prof. Judith Whitehead, University of Lethbridge, Alberta, Canada
Prof. Ian Mason, Herriot Watt University, UK
Dr. John O’ Brennan, National University of Ireland, Maynooth, Ireland
Dr Erez Levon, Queen Mary University of London, UK
Dr. Maire Noonan, McGill University, Canada
Dr. David Heap, Western Ontario University, Canada
Prof. Laurice Tuller, Tours University, France
Prof. Philippe Prévost Tours University, France
Prof. Norbert Hornstein, University of Maryland, USA
Prof. Greg Albo, Dept of Political Science, York University, Toronto, Canada
Jay Arena, College of Staten Island, USA
Dr. Aidan O’Malley, University of Rijeka, Croatia
Prof. Dr. Gie van den Berghe, Belgium
Prof. Olivier Durand, Roma “La Sapienza”, Italy
Dr. David Leonard, Washington State University, USA
Dr. Francine Mestrum, ULB, Brussels, Belgium
Prof. Dr. Tania Das Gupta, York University, Canada
Dr. Karim Zahidi, Department of Philosophy, University of Antwerp, Belgium
Prof. Aamir Mufti, UCLA, USA
Prof. Luisa Martín Rojo, Univerisity Autónoma of Madrid, Spain
Dr. Ico Maly, RITS, Brussels, Belgium
Professor Premilla Nadasen, CUNY, USA
Prof. Angelo Baracca, University of Florence, Italy
Dr. Mary King, Portland State University, USA
Prof. Anna Siniscalchi, Università di Ferrara, Italy
Prof. Kevin A Gould, Concordia University, Montreal, Quebec, Canada
Prof. Adrienne Hurley, McGill University, Montréal, Québec, Canada
Prof. Mike Michael, Uniuversity of Sydney, Australia
Jim Roche, School of Architecture, Dublin Institute of Technology, Ireland
Dr. Rosemary E. Galli, Independent scholar, UK
Prof. Marie Kennedy, University of Massachusetts Boston, USA
Prof. Erik Swyngedouw, Manchester University, UK
Prof.Dr.Herman De Ley, Ghent University, Belgium
Dr. Mariam Motamedi Fraser, Goldsmiths University, UK
Dr. Annie Pfingst, University of London, UK
Prof. Kisa Rofel, UC Santa Cruz, USA
Prof. Barbara Aswad Wayne State University USA
Prof. Katherine King, UCLA, USA
Prof. Michael Gasser, Indiana University, USA
Dr. Cosimo Zene, SOAS, UK
Prof. Jeff Coulter, College of Arts & Sciences, Boston University, USA
Prof. Aissa Kadri, Paris 8, France
Naresh Dadhich, IUCAA, Pune and New Delhi, India
Dr. Chris Cramer, SOAS, UK
Professor Alessandro Triulzi, Università L’Orientale di Napoli, Italy
Dr. Samia Bano. SOAS, UK
Dr. Feyzi Ismail, SOAS, UK
Prof. Tina Gharavi, Newcastle University, UK
Mike Cushman, LSE, UK
Prof. Amy Kesselman, SUNY, USA
Prof. Glenn Bowman, University of Kent, Canterbury, UK
Prof. David McNally, York University, Toronto, Canada
Prof. Felix Pirani, KCL, UK
Prof. Emilia Perassi, Università degli Studi di Milano, Italy
Prof. Assaf Kfoury, USA
Dr. Anne Garcia, Ann Arbor, Michigan, USA
Prof. Caroline Rooney, University of Kent, UK
Dr. Donna M. Joss, Worcester State University, USA
Dr. Rickie Solinger, Independent Scholar, USA
Prof. Pilar Domínguez Prats, Universidad de Las Palmas de Gran Canaria, Spain
Prof. Maggie Humm, UEL, UK
Prof. Phil Marfleet, UEL, UK
Dr.Şafak Taner, Ege University, Turkey
Prof. Rabab Abdulhadi, San Francisco State University, USA
Dr Denis Condon, National University of Ireland Maynooth, Ireland
Andrew Zimmerman, Professor of History, George Washington University, USA
Dr Julia Borossa, Middlesex University, UK
Prof. Anna Munster, University of New South Wales, Australia
Professor Mustafa Koc, Toronto, Canada
Prof. Mark A. Lause, USA
Prof. Nora Hamilton, University of Southern California, USA
Dr. Roser Zaurin, UAB, Spain
Prof. Dr. Eduardo Missoni, Bocconi University, Milano, Italy
Prof. Johanna Brenner, Portland State University, USA
Prof. Aritz García Gómez, University of Rio Negro, Argentina
Prof. Barbara Katz Rothman, CUNY, USA
Prof. Josefina Saldaña, NYU, USA
Atsuhiro Katano, Sapporo University, Japan
Dr Nikos Bozatzis, Ioannina, Greece
Dr. Rosemary Feurer, Northern Illinois University, USA
Dan Clawson, University of Massachusetts Amherst, USA
Prof. Irene Gendzier, Boston University, Boston, USA
Huma Dar, UC Berkeley, USA
Prof. Martin Hart-Landsberg, USA
Prof. Jennifer Olmsted, Drew University, Madison, USA
Peter Tansey, University College Dublin, Ireland
Dr. Ben Silverstein, UNSW, Australia
Prof. Karam Dana, Seattle, USA
Dr. Alex Rhys-Taylor, Goldsmiths, UK
Prof. Susan M. Akram, Boston University, USA
Minoo Moallem, UC Berkeley, USA
Prof. Aradhana Sharma, Wesleyan University, USA
Tina Ottman, Kwansei Gakuin University, Japan
Prof. C. Heike Schotten, University of Massachusetts, Boston, USA
Dr. Thomas Neu, Florida, USA
Dr. Davina Bhandar, Trent University, Canada
Prof. Dorinda Moreno, San Francisco State University, USA
Dr. Robert V. Lange, Brandeis University, USA
Prof. Monica Dias Martins, State Univesity of Ceara, Brazil
Dr. Dror Warschawski, CNRS, Paris, France
Dr. Peter Slezak, University of New South Wales, Sydney, Australia
Prof. Jackie Orr, Syracuse University, USA
Dr. Edward Morin, College for Creative Studies, Detroit, USA
Prof. S N Tandon, India
Prof. Carmel Azzopardi, Uinversity of Malta, Malta
Prof. John Adams, University of Bristol, UK
Dr Catherine Montgomery, University of Amsterdam, The Netherlands
Prof. Salma Jayyusi, Boston, USA and Amman, Jordan
Dr Steve Garner, Social Policy & Criminology, Open University, UK
Prof. Norma Claire Moruzzi, USA
Dr. Alfonso Vittorio Anannia, Modena, Italy
Dr Alison Rooke, Goldsmiths University of London, UK
Dr. Carlos de Castro, Universidad Autónoma de Madrid, Spain
Jean-Michel Kantor, Paris, France
Dr. J. David Ballester-Berman, University of Alicante, Spain
Prof. Thomas Thompson, Denmark
Prof. Brian K. Barber, USA
Prof. Keith W. Whitelam, University of Sheffield, UK
Dr. Emanuel Pfoh, National University of La Plata, Argentina
Dr. Heidi Grunebaum, University of the Western Cape, South Africa
Prof. Yasmeen Daifallah, UMass, Amherst, USA
Prof. Suren Pillay, University of the Western Cape. South Africa
Dr. Lindiwe Dovey, SOAS, University of London, UK
Sharri Plonski, SOAS, UK
TJ Demos, UCL, UK
Prof. Annalisa Marchi, Università di Cagliari, Italy
Dr. Goldie Osuri, University of Warwick, UK
Prof. Andrea Domenici, University of Pisa, Italy
Dr. F Nathan, University of Adelaide, Australia
Mohammad Talat, Cairo University, Egypt
Gwyneth Lonergan, University of Manchester, UK
Prof Les Back. Goldsmiths, University of London, UK
Alessandra Consolaro, University of Torino, Italy
Dr. Vik Loveday, Goldsmiths, University of London, UK
Dr. Paul O’Connell, SOAS, University of London, UK
Prof. Clea McNeely, University of Tennessee, Knoxville, USA
Andrea Schemmel, University of Applied Sciences of Eastern Switzerland, Switzerland
Prof. Socrates Stratis, Department of Architecture, University of Cyprus, Cyprus
Prof. Rafael López Garzón, University of Jaén, Spain
Cormac Deane, Department of Film Studies, Trinity College Dublin, Ireland
Edward L. Keenan, Distinguished Emeritus Professor, Dept of Linguistics, UCLA, USA
Dr. María Lamuedra Graván, Universidade de Lisboa, Portugal
Terry Meade, University of Brighton, UK
Dr. Sarah Roche-Mahdi, Independent scholar, USA
Dr. Andrew Chitty, University of Sussex, UK
Sanaa Moussalim, ISCAE, Morocco
Dr. Rumy Hasan, Sussex University, UK
Prof. Suchetana Chattopadhyay, Jadavpur University, Kolkata, India
Dr. Mohamed Fall Ould Bah, Nouakchott, Mauritania
Abby Lippman, Professor Emerita, McGill University, Montréal, Québec, Canada
Dr Peter Jackson, School of Humanities, University of Brighton, UK
Dr. Claudia Prestel, Leicester University, UK
Dr. Cheryl A. Rubenberg, USA
Prof. Diya Abdo, Guilford College, Greensboro, USA
Dr. David Landy, Trinity College Dublin, Ireland
Prof. Jeff Jeske, Guilford, USA
Prof. Michael Wessells, Columbia University, USA
Dr. Everett Mendelsohn, Harvard University, Cambridge, USA
Dr. John T Chalcraft, LSE, London, UK
Professor Neni Panourgiá, The New School for Social Research, NY, USA
Prof. Mauro Cristaldi , Sapienza Università di Roma, Italy
Prof. Aziz Choudry, McGill University, Canada
Prof Marilyn Booth, University of Edinburgh, UK
Dr. Gray Brechin, Department of Geography, UC. Berkeley, USA
Prof. Fida Adely, Georgetown University, USA
Prof. Maria Kaika, Manchester University, UK
Dr. Mark Braverman, independent Scholar, USA
Prof. Evelyn Alsultany, University oif Michigan, USA
Dr. Raffaella Nativio, University of Pennsylvania, US
Phil Vellender, London South Bank University, UK
Prof. George A. Garcia, University of Michigan, USA
Justine Devenney, Brighton University, UK
Dr. Amina Mire, Canada
Muhammad Ali Khalidi, York University, UK
Prof. Eva Jørholt, Film, Media and Communication, University of Copenhagen, Denmark
Prof. Alessandro Portelli, La Sapienza, Roma, Italy
Prof. Geneviève Rail, Concordia University, Canada
Dr. Lynette A. Jackson, UIC, Chicago, USA
Wanda Lieberman, Institute of Urban and Regional Development, UC Berkeley, USA
Prof. Maria Giovanna Stasolla, University of Rome, Italy
Prof. Paul Clough, Malta University, Malta
Prof. Jacki Thompson Rand, Department of History, University of Iowa, USA
Prof. Premesh Lalu, University of the Western Cape, South Africa
Timon Screech, SOAS University of London, UK
Dr. Susan Schaefer Davis, Independent Scholar, USA
Prof. Elizabeth Emma Ferry, Brandeis University, USA
Prof. Caroline Seymour-Jorn, University of Wisconsin, USA
Prof. Roy Maartens, Western Cape, South Africa
Prof. Gabriel Alexander Khoury, Padua University, Italy
Prof. Alan Stoleroff, ISCTE-IUL, Lisbon, Portugal
Prof. Dave Holmes, University of Ottawa, Canada
Prof. Heidi Morrison, University of Wisconsin, USA
Prof. Dr. Paolo Xella, CNR, Università di Pisa, Italy
Prof. Michel Vanhoorne, University of Ghent, Belgium
Marco Bruni, University of Portsmouth, UK
Dr. Luna Glucksberg, Goldsmiths, University of London, UK
Dr. Guido Veronese, University of Milano-Bicocca, Italy
Dr. Manal Hamzeh, New Mexico State University, USA
Manal Hamzeh Al Smadi, New Mexico State University, USA
Dr. Christophe Pouzat, Pari 5, CNRS, Paris, France
Prof. Donna Lee Bowen, Brigham Young University, USA
Prof. Donna Mergler, Université du Québec à Montréal, Canada
Prof. Laura Briggs, University of Massachusetts, Amherst, USA
Prof. Elizabeth Aaronsohn, Central CT State University, USA
Dr. Sarah Abboud, USA & Lebanon
Michelle Fine, CUNY, USA
Dr. Amelie Perron, University of Ottawa, Canada
Prof. John Ellis, Royal Holloway University of London, UK
Dr Graham Dyer, UCU, UK
Anadi Mishra, University La Sapienza, Rome, Italy
Pietro Masina, University of Naples “L’Orientale”, Italy
Dr. Chiara Sebastiani, University of Bologna, Italy
Dr. Maria Giovanna Stasolla, University of Rome “Tor Vergata”, Italy
Fabrizia Baldissera, Università degli Studi di Firenze, Firenze, Italy
Prof. Lieven De Cauter, University of Leuven, Belgium
Siggie Vertommen, Ghent University, Belgium
Patrizia Zanelli, Ca’ Foscari University in Venice, Italy
Francesco Pallante, Università di Torino, Italy
Antonetta lucia bruno, Universita di Roma Sapienza, Italy
Michelguglielmo Torri, University of Torino, Italy
Laura Guazzone, Sapienza University, Italy
Dr. Giulia Daniele, Italy
Barbara de Poli, Ca’ Foscari University, Italy
Elena Borghi, European University Institute, Firenze, Italy
Dr. Nicola Mocci, Università di Sassari, Italy
Ihab Mansour, Medicina e Chirurgia, Università degli studi di Torino, Italy
Prof. Federico Cresti, Università di Catania, Italy
Dr. Francesco CORREALE, CNRS, Tours, France
Prof.Em.Pieter Saey, Ghent, Belgium
Dr Enrico Bartolomei, independent scholar, Italy
Prof. Gordon Fellman, Brandeis University, USA
Luisa Molino, Concordia University, Canada
Prof. Lars Dahlström, Umeå, Sweden
Prof. Noah De Lissovoy, Austin, USA
Prof. Kanishka Goonewardena, University of Toronto, Canada
Prof. Christine Gailey, University of California, Riverside, USA
Prof. Marilyn Hacker, CUNY Graduate Center, New York, USA
Prof. Andrew Winnick, California State University, LA, USA
Prof. Annelies Moors, University of Amsterdam, The Netherlands
Chenjerai Shire, SOAS, UK
Prof. John Womack, Jr., Harvard University, emeritus, USA
Prof. Wendy Ashmore, Department of Anthropology, UC Riverside, USA
Morwenna Griffiths, University of Edinburgh, UK
Dr Annemarie Goldstein Jutel, Victoria University of Wellington, New Zealand
Dr. Meeta Rani Jha, UC Berkeley, USA
Prof. Nora Hamilton, USC, USA
Prof. DeeDee Halleck, UC San Diego, USA
Dr. Audrey Bryan, Dublin City University, Ireland
Prof. Susana Loza, Hampshire College, USA
Caren Kaplan, UC Davis, USA
Dr. Muna Ali, USA
Prof. Myria Georgiou, LSE, UK
Prof. Frances S. Hasso, Duke University, USA
Prof. Hania Sholkamy, Src-AUC, Egypt
Malini Johar Schueller, University of Florida, USA
Dr. Donna M. Joss, USA
Prof. Carol Muske-Dukes, USC, USA
Prof. Courtney B. Cazden, Harvard University Emerita, USA
Prof. Ray Jackendoff, Tufts University, USA
Dr. John Trumpbour, Harvard, USA
Jérôme Maucourant, University of Saint-Etienne, France
Marsh Rosengarten, Goldsmith University of London, UK
Raju Das, York University, Canada
Stephen Kipfer, York University, Canada
Noam Perry, SJSU, USA
Dr. Lubayna Fawcett, Arizona State University, Tempe, Arizona, USA
Dr Maud Anne Bracke, University of Glasgow, UK
Colin Dayan, Vanderbilt University, USA
Miriam Ronzoni, Politics, University of Manchester, UK
Rashmi Luther, Carleton University, Ottawa, Canada
Rose Marie Kuhn, CSUF, USA
Robert Brenner, UCLA, USA
Charles Post, City University of New York, USA
Prof. Erica Kohl-Arenas, The New School, USA
Minoo Moallem, UC Berkeley, USA
Prof. Paola Bacchetta, UC Berkeley, USA
Natalia Baeza, Università degli Studi di Firenze, Florence, Italy
Carlo Sias, Consiglio Nazionale di Ricerca, Florence, Italy
Prof. Chandan Reddy, University of Washington, USA
Kaj Öhrnberg, Kelsinky, Finland
Dr. Hector Grad, Universidad Autonoma de Madrid, Spain
Dr Vanja Hamzić, SOAS, University of London, UK
Prof. Michael Zryd, York University, Canada
Prof. Radhika Mongia, York University, Toronto, Canada
Kim Scholtz, University of North Carolina at Charlotte, USA
Prof. Alyosha Goldstein, University of New Mexico, USA
Prof. Aissa Kadri, University Paris8, France
Jay Arena, College of Staten Island, USA
Maria Eugenia Cardenal de la Nuez, 
Universidad de Las Palmas de Gran Canaria, Spain
Prof. Curtis Marez, UC San Diego, USA
Dr. Linda Tabar, University of Toronto, Canada
Dr. Robin Crews, USA
Xavier Papaïs, Directeur de programme au Collège International de Philosophie, France
Todd Shepard, Johns Hopkins University, USA
Prof. Adolph Reed, Jr., University of Pennsylvania, USA
Matan Cohen, Columbia University, USA
Prof. Courtney B. Cazden, Harvard University Emerita, USA
Elisa Giunchi, università degli studi di Milano, Italy
Dr. Carol Mann, Women in War, USA
Professor, Elizabeth Heinemann, University of Iowa, USA
John Gilbert, University of Firenze, Italy
Prof. Yoav Elinevsky, USA
Prof. Philip J Metres, John Carroll University, USA
Dr Mandy Turner, University of Bradford, UK
Prof. Bruno Charbonneau, Laurentian University, Canada
Professor Khaled Abou El Fadl, UCLA, USA
Dr. Hermán S. García, New Mexico State University, USA
Prof. Mary Baine Campbell, Brandeis University, USA
Prof. Eve M. Adams, New Mexico State University, USA
Dr. Éric Guichard, ENSSIB, France
Prof. Askold Melnyczuk, University of Massachusets Boston, USA
Prof. William T. Armaline, San Jose State University, USA
Prof. Heather Sykes, University of Toronto, Canada
Eve Adams, NMSU, USA
Prof. Baki Tezcan, UC Davis, USA
Prof. Jules Chametzky, Umass, Amherst, USA
Prof. Josh Perlstein, Central Connecticut State University, USA
Michelle Hartman, McGill University, Montreal, Canada
Prof. Jan Wright, University of Wollongong, Australia
Adriana Piga, University of Rome SAPIENZA, Italy
Prof. Marina Faccioli, University of Rome Tor Vergata, Italy
Dr. Lucy Ladikoff PhD, Università degli Studi di Genova, Italy
Prof. Lawrence Davidson, West Chester University, USA
Ayyaz Mallick, York University, Canada
Prof. Suzanne Gardinier, Sarah Lawrence College, NY, USA
Prof. Francine Dolins, University of Michigan, USA
Alicia Ostriker, Rutgers University, USA
Dr. Herman Garcia, New Mexico State University, USA
Prof. Roger G. LeBlanc, Université de Moncton, Moncton, Nouveau-Brunswick, CANADA
Ingrid Rollema, Den Haag, The Netherlands
Prof. Andor Skotnes, The Sage Colleges, Troy, New York, USA
Prof. Pilar Domínguez Prats, Universidad de Las Palmas de Gran Canaria, Spain
Prof. Olivier Lecour Grandmaison, France
Dr. Agustin Velloso, Universidad Nacional de Educacion a Distancia, Madrid, Spain
Prof. James Cohen, Université de Paris 3 Sorbonne Nouvelle, France
Dr. Elena Consiglio, University of Palermo, Italy
Prof. Effat Moussa, DePaul University, Chicago, USA
Professor Sharif Kanaana, Palestine
Abdelkarim Hannachi, Università di Enna – Kore, Sicily, Italy
Marc-Emmanuel Soriano, Paris, France
Dr. Tony Chafer, Portsmouth University, UK
Douglas Gonzalez, Université de Genève, Switzerland
Dr. Rahul Rao, SOAS, University of London, UK
Dr Ayesha Shahid, Brunel University, UK
Prof. Jørgen Bæk Simonsen, University of Copenhagen, Denmark
Prof. Varun Sahni, Inter University Centre for Astronomy and Astrophysics, Pune, India
Dr. Graham Smith, Royal Holloway, University of London, UK
Dr. Hatem Bazian, Berkeley, USA
Sahil Warsi, SOAS, UK
Gary Horne, London College of Communication, University of the Arts, London, UK
Prof. William Raban, University of the Arts London, UK
Jayne Forbes, University of the Arts, London, UK
Beverley Carruthers, London College of Communication, UAL, UK
Prof. Martin Hirst, Deakin University, Melbourne, Australia
Prof. Roberto Gutiérrez Varea, University of San Francisco, USA
Prof. aolo Puddinu, Università degli Studi di Sassari, Italy
Monica Biagioli, London College of Communication, UAL, UK
Dr. Randa Farah, University of Western Ontario, Canada
Dr. Igor Cherstich, UCL, London, UK
Richard Osborne, University of the Arts London, UK
Dr. Leticia Sabsay, Birkbeck, univesity of London, UK
Prof. Bridget Blomfield, University of Nebraska at Omaha, Omaha, Nebraska, USA
Dr. Ashok Jashpara, Royal Holoway University of London, UK
Monika Parrinder, London College of Communication, University of the Arts London, UK
Prof. Tim Jacoby, University of Manchester, UK
Prof. Mary Baine Campbell, Brandeis University, USA
Prof. Naveeda Khan, JHU, USA
Martin Herrnstadt, Goethe-Universität Frankfurt, Germany
Dr. Henning Grosse Ruse – Khan, University of Cambridge, King’s College, UK
Dr. Carolina Matos, City University London, UK
Elena Valdameri, Università degli Studi di Milano, Milan, Italy
Prof. Sean Field, University of Capetown, South Africa
Daniela Melfa, Università di Catania, Italy
Prof. Mohammad Fadel, University of Toronto, Ontario, Canada
Dr. Naor Ben-Yehoyada, Harvard University, USA
Sam Salehi Samiee, Rabk, The Netherlands
Richard Levins, Harvard School of Public Health, USA
Michelle Salazar Perez, New Mexico State University, USA
Prof. Frank Roels, Ghent University, Belgium
Dr. Ali Nobil Ahmad, Zentrum Moderner Orient, Berlin, Germany
Marvin Carlson, CUNY, USA
Dr. Roger van Zwanenberg, Pluto Books, London, UK
Hayan Charara, University of Houston, USA
José Luis Lalueza, Universitat Autònoma de Barcelona, Spain
Dr. Rania Hafez, senior lecturer, Greenwich University, UK
Prof. John Marriott, University of Hull, UK
Dr. Gholam Khiabany, Goldsmiths, university of London, UK
Prof. Sami Shalom Chetrit, NY, USA
Dr. Judy Kronenfeld, USA
Dr. Nour Ali, University of Brighton, UK
Prof. Paolo Barrucci, University of Florence, Italy
Dr. David Shorter, UCLA, USA
Leopoldo Rodriguez, PSU, USA
Dr. Sue Ferguson, Wilfrid Laurier University, Brantford, Ontario, Canada
Dr. Magid Shihade, UC Davis, USA
Nancy Platt, UEL, UK
Dr, Robert Ashmore, Florida, USA
Prof. Peter Rachleff, Macalester College, Saint Paul, Minnesota, USA
Dr. Filiz Barin Akman, SUNY Geneseo, USA
Prof. Ingrid hjelm, University of Copenhagen, Denmark
Dr. Judy Price, Brighton University, UK
Prof. Richard Levins, Harvard School of Public Health, USA
Prof. Abdel Wedoud Ould Cheikh, Univerité de Lorraine, France
Emanuela Dalmasso, CIES-IUL ISCTE, Lisbon, Portugal
Prof. Erik Swyngedouw, Manchester University, UK
Dr. M. Rosaria Conte, University of Salento, Italy
Prof. Yoshiko Kurita, Japan
Joy Moore, Dawson College, Quebec, Canada
Dr. Nitzan Lebovic, USA
Dr Ana Aliverti, University of Warwick, UK
Prof. Eiji Nagasawa, The University of Tokyo, Japan
Prof. Patric Jacobs, Ghent University, Belgium
Marnie Holborow, Dublin City University, Dublin, Ireland
Dr. Rupert Read, University of East Anglia, Norwich, UK
Dr Ruba Salih, SOAS, university of London, UK
Dr. Judit Druks, Univesity College London, UK
Prof. Richard Lance Keeble, University of Lincoln, UK
Dr. Sonia Sanchez Busques. Universitat Autònoma Barcelona, Spain
Prof. Jan-Erik Gustafsson, KTH, Sweden
Dr. Biju Vincent, Sree Sankaracharya University of Sanskrit, Kerala, India
Cathy Greenhalgh, University of the Arts London, UK
Dr. Andrea Luka Zimmerman, University of the the Arts London, UK
Prof. Jesse Lemisch, City University of New York, USA
Prof. Abdul Paliwala, University of Warwick, UK
Prof. Claudine Dauphin, University of Wales, UK
Prof. Eve Tuck, State University of New York, USA
Prof. Rachel Beckles Willson, Royal Holloway, University of London, UK
Dr. Cristina Carpinelli, Milan, Italy
Dr. Sunny Singh, London Metropolitan University, UK
Dr. Aref Assaf, President, American Arab Forum, USA
Prof. Ikram Masmoudi, University of Delaware, USA
Dr. Ruth Heilbronn, Institute of Education University of London, UK
Dr. Dolores Chew, Montreal, Canada
Prof. Rose A. Zimbardo, SUNY Stony Brook, USA
Prof. Iphigenia Kamtsidou, Universite Aristote de Thessalonique, Greece
Antonio Pioletti, Universita di Catania, Italy
Prof. Julie Greene, University of Maryland at College Park, USA
Stephen S. Gosch, independent scholar, USA
Prof. Susan Visvanathan, Jawaharlal Nehru University, New Delhi, India
Prof. Leo Panitch, York University, Toronto, Canada
Dr. Ana Aliverti, University of Warwick, UK
Prof. Larry Gross, University of Southern California, USA
Angelo Salento, University of Salento, Lecce, Italy
Prof. Laura Bier, USA
Guilain Mathe M., Université de Lausanne, Switzerland
Prof. Lois Weiner, New Jersey City University, USA
Prof. Alan Sokal, USA
Prof. Dr Gideon Calder, University of South Wales, UK
Pascal Debruyne, University of Ghent, Belgium
Prof. Jeff Fort, University of California, Davis, USA
Prof. Alexandra Juhasz, Pitzer College, Claremont, USA
Craig Willse, George Mason University, USA
Prof. Costas Lapavitsas, SOAS University of London, UK
Dr. Aunali S Khaku, University of south Florida, UK
John Stewart , NWRC, Derry, UK
Dr. Chiara De Cesari, University of Amsterdam, The Netherlands
Prof. Natalie Beausoleil, Memorial University, Canada
Hadi Gharabaghi, New York University, USA
Prof. Abdullah al-Ahsan, International Islamic University Malaysia, Malasya
Prof. Charles E. Butterworth, University of Maryland, USA
Prof. Sherine F. Hamdy, Brown University, USA
Prof. Sister Martha Ann Kirk, University of the Incarnate Word, USA
Prof. Naomi Binder Wall, Laurentian University at Georgian College, Canada
Prof. Micahel Keefer, University of Guelph, Canada
Prof. Sherry Vatter, California State University, USA
Prof. Samer S. Shehata, University of Oklahoma, USA
Rebecca Romani, Palomar College, USA
Prof. Dr. Ömer Demir, Rector of Social Sciences University of Ankara, Turkey
Prof. Allen J. Zerkin, New York University, USA
Prof. Dr. Mustafa Acar, Aksaray Üniversitesi Rektörü, Turkey
Dr. SUE JOSEPH, University of Technology, Sydney, Australia
Prof. Dr. Süleyman Yilmaz, Aksaray University, Turkey
Prof. Qais Ghanem, University of Ottawa, Canada
Dr. Milly Williamson, Brunel University, UK
Prof. Dr. Ural MANÇO, Aksaray University, Turkey
Harmony Siganporia, MICA, India
Dr. Ömer VAROL, Aksaray Üniversitesi, Turkey
Prof. Nigel Harris, University College London, UK
Enver Alper Guvel -Çukurova University, Turkey
Prof. Miriam R. Lowi, College of New Jersey, USA
Dr. Vicky Margree, University of Brighton, UK
Prof. Marta Padrós Castells, Universita Autonoma Barcelona, Spain
Prof. Luke Martell, University of Sussex, UK
Dr. Reima Ana Maglajlic, University of Sussex, UK
Dr. Theodore Koulouris, University of Brighton, UK
Dr. Barry Luckock, University of Sussex, UK
Prof. Mario Novelli, University of Sussex, UK
Prof. Robin D. G. Kelley, UCLA, USA
Lorraine Balxter, Warwick University, UK
Mansour Al Qubeissi, University of Brighton, UK
Dr. Manus McGrogan University of Portsmouth, UK
Prof. Tom Hickey, University of Brighton, UK
Prof. Erin B. Mee, New York University, USA
Dr. Lesley Whitworth, University of Brighton, UK
Sarah-Jane Ryan, University of Brighton, UK
Dr Lyn Pemberton, University of Brighton, UK
Dr Jelena Timotijevic, University of Brighton, UK
Alpaslan Bulbul, Brighton & Sussex Medical School, UK
Dr. Daniele Cantini, MLU Halle/Wittenberg, Germany
Prof. Salem Mekuria, Wellesley College, USA
Prof. John Collins, St. Lawrence University, USA
Dr. Richard Matthews, King’s University College, Canada
Dr. Mylène Dressler, Guilford College, USA
Prof. Dr. Adnan Derdiyok, Atatürk University, Turkey
Prof. Mathias Urban, University of Roehampton, UK
Prof. Thomas G. Weiss, CUNY, USA
Prof. Dr. Yusuf Ziya Erdil, Mugla University, Turkey
Dr. Mahmut Özer, Aksaray University, Turkey
Swayam Bagaria, Johns Hopkins University, USA
Prof. Dr. Denis Rancourt, University of Ottawa, Canada
Dr. Yoad Winter, Utrecht University, The Netherlands
Prof. Adem Caylak, Yildirim Beyazit University, Turkey
Valerie Mace, London College of Communication, UAL, UK
Dr. Sanaa Alimia, SOAS, UK and Free University, Berlin, Germany
Dr. Vehbi BAŞER, Balikesir University, Turkey
Dr. Anders Widmark, Uppsala University, Sweden
Dr. Oskari Kuusela, University of East Anglia, UK
Prof. Dr Qais Ghanem, University of Ottawa, Canada
Prof. Samina Chaudhry, College of Home Economics, Lahore, Pakistan
Richard McEwan, tower hamlets college, UK
Prof. Ania Loomba, University of Pennsylvania, USA
Alba Rosa Suriano, Univeristy of Catania, Italy
Prof. James Faris, University of Connecticut, USA
Billie Loebner, Tower Hamlets College, UK
Dr. Simon Collie, University of Brighton, UK
Angela Di Gregorio, Milan University, Italy
Sharon lambley, University of Sussex, UK
Dr. Judith Watson, University of Brighton, UK
Dr. Lesley Murray, University of Brighton, UK
David L. Johnston, University of Pennsylvania, USA
Dr. Andrea Esser, University of Roehampton, UK
Dr. Sue Porter, University of Bristol, UK
Dr. Enrico L. Rezende, University of Roehampton, UK
Pat Mahony, University of Roehampton, UK
Dr Nadia Aghtaie, University of Bristol, UK
Joanne Naiman, Ryerson University, Toronto, Canada
Prof. Martin Shaw, IBEI (Barcelona), Universities of Roehampton and Sussex, UK
Prof. Roy Ascott, Plymouth University, UK
Dr. Adrian Chown, University of Brighton, UK
Prof. Joel Gordon, University of Arkansas, USA
Prof. Penny Jane Burke, University of Roehampton, UK
Prof. James C. Faris, University of Connecticut, USA
Leone Ross, Roehampton University, UK
Prof. Claire Gallien, Université Paul Valéry-Montpellier, France
Prof. Christos Georgalas, University of Amsterdam, The Netherlands
Dr. Marie-Pierre Moreau, University of Roehampton, UK
Mehdi Husaini, Teesside University, UK
Prof. Ruti Talmor, Pitzer College, California, USA
Prof. Harvey Goldstein, University of Bristol, UK
Bahadur Najak, Durham University, UK
Dr. Pablo Romero-Fresco, University of Roehampton, UK
Prof. Ros Coward, University of Roehampton, UK
Dr. Ellen O’Gorman, University of Bristol, UK
Prof. Ray Bush, University of Leeds, UK
DR. Öer Faruk Altunc, Muş Alparslan University, Turkey
Dr. Sedat Bozari, Muş Alparslan University, Turkey
Prof. Dr. Ahmet Ali Bayhan, Ordu University, Turkey
Adrian Lovis, University for the Creative Arts, UK
Dr. Erşan Sever, Aksaray University, Turkey
Mike Lammiman, University of Hull, UK
K. Mehmet Kentel, University of Washington, USA
Prof. Hüseyin Akan, Ondokuz Mayis University, Turkey
Sarah Gartland, University of Roehampton, UK
Prof. Dr. Tarik Yarilgac, Ordu University, Turkey
Hesham Bahari, Publisher, Alhambra Förlag, Sweden
Prof. Dr. Mahmut Aydin, Vice Rector, Ondokuz Mayıs Unversity, Turkey
Prof. David Kazanjian, Pennsylvania University, USA
Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Muş Alparslan Üniversitesi, Turkey
Prof Huseyin Akan, Ondokuz Mayis University, Turkey
Prof. Dr. Musa Duman, Fatih Sultan Mehmet VAQF University, Turkey
Prof. Hüseyin Akan, Ondokuz Mayis University, Turkey
Prof. Dr. Nihat İNANÇ, Rector, Muş Alparslan Üniversitesi, Turkey
Prof. Birol Mercan, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi, Turkey
Dr. Shelley Trower, University of Roehampton, UK
Prof. Adam Ockelford, University of Roehampton, UK
Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Rector, Karabuk Üniversitesi, Turkey
Dr. Zekiye Demir, Ankara University, Turkey
Prof. Carolyn L. Karcher, Temple University, USA
Prof. Christian Imdorf, University of Basel, Switzerland
Prof. Sule Albayrak, Marmara University, Istanbul, Turkey
Prof. Carlos Alejandro Nome, Federal University of Paraíba, Brazil
Prof. Michael Burawoy, University of California Berkeley, USA
Cecelia Lavan, Metropolitan College of New York, USA
Dr. Ian Barnes, University of the Highlands and Islands, Scotland, UK
Prof. Dr. Mahmut Özdemir, Kırıkkale University, Turkey
Mine Kaylan, University of Brighton, UK
Prof. Eric Alliez, Kingston University, UK
Dr. Darren O’Byrne, University of Roehampton, UK
Dr. Carrie Hamilton, University of Roehampton, London
Dr Giulia Terzian, University of Bristol, UK
Dr. Chris Burns-Cox, North Bristol NHS Trust, University of Bristol, UK
Prof. Mehmet Bulut Yildirim Beyazit, Istanbul Sabahattin Zaim University, Turkey
Richard Tutin, University of Bristol, UK
Prof. Dr. Guven Murat, Ordu University, Turkey
Esra Demir, Mus Alparslan Üniversity, Turkey
Dr. İlker Camkerten, Aksaray University, Turkey
Prof. Nahida H. Gordon, Case Western Reserve University, USA
Dr. Nina Power, Roehampton University, UK
Dr. Mustafa Ardic, Aksaray University, Turkey
Dr. Lamia Levent, Ankara University, Turkey
Dr. Mesut Guner, Yildiz Technical University, Turkey
Dr. Adam Kossoff, University of Wolverhampton, UK
Dr. Gargi Bhattacharyya, Uof East London, UK
Dr. Say Burgin, University of Leeds, UK
Dr. Janek Dubowski, University of Roehampton, UK
Prof.Dr.Hakkı Gökbel, Rector, Selcuk University, Turkey
Dr. Gary Littlejohn, University of Bradford, UK
Dr. Hannah Cross, University of Westminster, UK
Dr. Elif Arslan, University of Ankara, Turkey
Irene Wise, University of Roehampton, UK
Prof. Dr. Ali Rıza Aydin, Ondokuz Mayıs University, Turkey
Dr. Kai Lundgren-Williams, California Institute of Integral Studies, San Francisco, USA
Dr Mary Powell, Laurentian, Canada
Dr, Abi Belai, University of Roehampton, UK
Prof. A. Naomi Paik, University of Illinois, Urbana-Champaign, USA
Dr. Sara Pantuliano, Humanitarian Policy Group, UK
Dr. Christopher Hirschmann Brandt, Fordham University, New York, USA
Prof. Maria Luisa Cesoni, Belgium
Serap Ulubay Istek, Mus Alparslan Universitesi, Turkey
Stephen Vlastos, University of Iowa, USA
Prof. Sara Youtchak, Uruguay
Gökhan Satılmış, Yıldız Technical University, Turkey
Prof. Alison Assiter, University of Western England, UK
Prof. Max Scharnberg, Uppsala University, Sweden
Prof. Maria Luisa Cesoni, University of Louvain, Belgium
Jérôme Lèbre, Collège international de philosophie, France
Dr. Serdar Aslan, Sakarya University, Turkey
Prof. Richardson Leao, Uppsala University, Sweden
Prof. Dr. Mehmet Sisman, Member of Higher Educatin Council, Turkey
Dr. Hazem Ziada, Birmingham City University, UK
Dr. Selahattin Özyurt, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Turkey
Prof. Colin Brooks, The Medical School, Newcastle, UK
Prof. Gill Crozier, University of Roehampton, UK
Prof. Zafar Bashir, University of Bristol, UK
Prof. Dr. Hayri Coşkun, Rector, Abant İzzet Baysal University, Turkey
Prof. Hamit Okur, Rektor, Istanbul Medeniyet University, UK
Bekir Yildirim, Muş Alparslan Universty, Turkey
Dr. Gary Riley-Jones, Senior Lecturer, Goldsmiths University of London, UK
Prof.Mustafa Şahin, University of Gaziosmanpaşa, Turkey
Ulaş Kilic, Celal Bayar University, Turkey
Dr. Camilo Perez Bustillo, International Tribunal of Conscience, New Mexico, USA
Stefan Apostolou-Hölscher, Academy of Fine Arts, Munich, Germany
Dr. Ümid Karli, Abant Izzet Baysal University, Bolu, Turkey
Abant Izzet Baysal University, Bolu, Turkey
Maria de Souza, Universidade Federal de Pernambuco, Brazil
Prof. Dr. Ömer Torlak, KTO Kararay University, Konya, Turkey
Dr. Valentina Ripa, Università degli Studi di Bari Aldo Moro, Italy
Prof. Gurminder K Bhambra, University of Warwick, UK
Prof. Edson Teles, Universidade Federal de Sao Paulo, Brasil
Dr. Samettin GÜNDÜZ, Üniversity of Abant Izzet Baysal, Turkey
Dr. Kirsten Forkert, Birmingham City University, UK
Prof. Frédéric Lebaron, Université de Versailles-Saint-Quentin, France
Prof. Sam Binkley, Emerson College, USA
Dr Geoff Abbott Newcastle University UK
Sue Abbott Northumbria University UK
Prof. Daniel Boyarin, UC Berkeley, USA
Noemi Piliavsky: Licenciada en Educación Física, Buenos Aires, Argentina
Emma Cervone, Johns Hopkins University, USA
Dr. Daniel Monterescu, Central European University, Budapest, Hungary
David Horvath, University of Louisville, USA
Dr. Firoza Elavia, York University, Toronto, Canada
Andrew Nash, University of Cape Town, South Africa
Prof. Iain Chambers, University of Naples, “Orientale”, Italy
Prof. Ken Harper, Syracuse University, USA
Dr. Arabella Stanger, University of Roehampton, UK
Prof. Maurya Simon, University of California, Riverside, USA
Dr. Sandeep Pandey, Indian Institute of Technology, BHU, Varanasi, India
Prof. Alice Bach, Case Western Reserve University, USA
Prof. Oyvind Wistrom, Buskerud and Vestfold University College, Norway
Dr. Lubna Nadvi, University of Kwa Zulu Natal, Durban, South Africa
Tula Goenka, Syracuse University, USA
Dr. Joaqin Arroyo-Cabrales, Insituto nacional de Antropologia e Historia Mondea, Mexico
Adem Palabıyık, Mus Alparslan Üniversity, Turkey
Prof. Richard Jackson, University of Otago, New Zealand
Dr. Simon Parker, University of York, UK
Dr. Özmen istek mus Alparslan University, Turkey
Prof. Yuki Tanaka, Hiroshima Peace Institute, Hiroshima City University, Japan
Prof. Catherine Coray, NYU, USA
Yemil Harcha Raffachello, University of Arts and Social Sciences, Chile
Prof. Kristin Bergen, Howard University, Washington, DC, USA
Dr. Marta Soler, University of Barcelona, Spain
Prof. Bishnupriya Ghosh, University of California, Santa Barbara, USA
Prof. Caroline Chung Simpson, University of Washington, Seattle, USA
Prof. Abdullah M. Al-Dagamseh, Yarmouk University, Irbid, Jordan
Vincenzo Maimone, University of Catania, Italy
Dr. Francesco Sciuto, University of Catania, Italy
Dr. Katerina Papatheu, Universita degli Studi di Catania, Italy
Dr. G. Scollo, Universita` di Catania, Italy
Prof. Gigliola Nocera, University of Catania, Italy
Dr. Chrysanthi Nigianni, University of East London, UK
Prof. Giovanni Gallo, Catania, Italy
Prof. Lúcia Sá, University of Manchester, UK
Professor David Theo Goldberg, University of California, Irvine, USA
Prof. Massimo Bonifazio, Università di Catania, Italy
Prof. Gaetano Belvedere, University of Catania, Italy
Prof. Elaine Freedgood, New York University, USA
Prof. Vincenzo Memoli, University of Catania, Italy
Prof. Lucia Ciranna, Università di Catania, Italy
Dr. Sebaheddin Şevgin, Yuzuncu Yil University, Turkey
Prof. Giorgio Mariani, Università “Sapienza” di Roma, Italy
Prof. Luciano Nigro, University of Catania, Italy
Giovanni Bartoloni, University of Catania, Italy
Dr. Nancy Langham Hooper, Australia
Prof. Salvatore Giuffrida, University of Catania, Italy
Prof. Ron Smith, Bucknell University, USA
Dr. Birten Çelik, East Technical University, Turkey
Prof. Gianni Piazza, University of Catania, Italy
Dr. Sue Robson, University of Roehampton, UK
Prof. Marcella Renis, Catania, Italy
Dr. Mary J. Wilson, Orford, NH, USA
Prof. Paolo Barcella, University of Bergamo, Italy
Dr. Sandra Nasr, University of Notre Dame, Australia
Dr. Douglas Ponton, University of Catania, Italy
Prof. Karlos Pérez de Armiño, University of the Basque Countr, Spain
Prof. Timothy Murray, Cornell University, Ithaca, New York, USA
Nora Melnikova, University Pardubice, Czech Republic
Prof. Greg Vargo, , New York University, USA
Prof. Chris Kesteloot, University of Leuven, Belgium
Prof. Neil Hertz, Johns Hopkins University, USA
Leo Zeilig, Institute of Commonwealth Studies, at the University of London, UK
Prof. Stefania Panebianco, University of Catania, Italy
Prof. Alberto Giovanni Biuso, Catania, Italy
Prof. Salvatore Amato, Università di Catania, Italy
Dr. Ulfet Gorgulu, Ankara, Turkey
Dr. Norman Saadi Nikro, Zentrum Moderner Orient, Berlin, Germany
Dr. Azita Bathaïe, Université Paris Ouest Nanterre la Défense, Paris, France
Dr. Bryony Tolhurst, University of Brighton, UK
Prof. David Shorter, University of California Los Angeles, USA
Richard kuper, London, UK
Donald Grayston, Simon Fraser University, Vancouver, Canada
Dr. Laura Sciacca, University of Catania, Italy
Prof. Jasbir K. Puar, Rutgers University, USA
Dr. Margo Tamez, University of British Columbia Okanagan, Canada
Dr. Rossella Caruso, Universita’ di Catania, Italy
Arif Dirlik, Independent Scholar, Eugene, USA
Dr. Beatriz Maturana Cossio, Universidad de Chile, Chile
Donatella Izzo, full professor of American literature, Universita’ di Napoli “L’Orientale”, Italy
Prof. Ranu Samantrai, Indiana University, USA
Prof. Saurabh Dube, El Colegio de México, Mexico City, Mexico
Prof. Ishita Banerjee, El Colegio de México, Mexico City, Mexico
Dr. Monica Szurmuk, Instituto de Literatura Hispanoamericana, Buenos Aires, Argentina
Prof. Lynn Duggan, Indiana University, Bloomington, USA
Prof. Frances Trix, Indiana University, USA
Dr. Stefano Pellò, University of Venice, Italy
Prof. Dina Georgis, University of Toronto, Canada
Prof. Sara Ahmed, Goldsmiths, University of London, UK
Anita Jain, Assistant Professor, Cal Poly Pomona, USA
Prof. Tanya Agathocleous, City University of New York, USA
Dr. Nagihan Haliloğlu, Fatih Sultan Mehmet University, Istanbul, Turkey
Prof. Paolo Biagi, Ca’ Foscari University, Venezia, Italy
Dr. Margaret Steiner, Indiana University, Bloomington, Indiana, USA
Dr. Riccardo Zipoli, Ca’ Foscari Universita di Venezia, Italy
Dr. Halit Yaşar, Sakarya Üniversitesi, Turkey
Prof. Patricia Penn Hilden, University of California, Berkeley, USA
Marthie Momberg, Stellenbosch University, South Africa
Prof. Dr.Mehmet Ozdogan, Istanbul University, Turkey
Prof. Dr. Gita Deneckere, Ghent University, Belgium
Prof. Eva Cherniavsky, University of Washington, USA
Prof. Farid Esack, University of Johannesburg, South Africa
Prof. Dr. Murat Aslan, Yıldırım Beyazıt University, Ankara, Turkey
Dr. John Nandris, Oxford University, St Cross College, UK
Prof. Aisha Finch, UCLA, USA
Helen Sharpe, University of Roehampton, UK
Filippomaria Pontani, Università Ca’ Foscari, Venezia, Italy
Prof. Bert Cornillie, University of Leuven, Belgium
Prof. Dr. Chantal De Smet, Hogeschool Gent, Belgium
Prof. Roberto Cagliero, Università di Verona, Italy
Omer Rak, writer, Zagreb, Croatia
Marco Peresani, University of Ferrara, Italy
Prof. Jean Pfaelzer, University of Delaware, USA
Dr. Bernard Gratuze, IRAMAT, DR2 CNRS/University of Orléans, France
Prof. Renee Tajima-Peña, University of California, Los Angeles, USA
Tessa Hochfeld, University of Johannesburg, South Africa
Dr. Stefano Beggiora, Ca’ Foscari University, Venezia, Italy
Prof. John W. de Gruchy, University of Cape Town, South Africa
Mary Ellen Davis, Concordia University, Montreal, Canada
Malini Johar Schueller, Professor, University of Florida, USA
Paul Monsky, Brandeis University, USA
Gary Fields, University of California, San Diego, USA
Dr. Sunil Gupta, Allahabad Museum, India
Prof. Marianne Hirsch, Columbia University, USA
Prof. Steven Salaita, University of Illinois at Urbana-Champaign, USA
Dr. Adriana González Mateos, Universidad Autónoma de la Ciudad de México, Mexico
Prof. enny Sharpe, University of California, Los Angeles, USA
Prof. Dr. Ali Can, Selcuk University, Turkey
Prof. Stephanie C. Kane, Indiana University, USA
Dr Sarah Cefai, LSE, UK
Nancy Langham, Oxford, UK
Dr. Linda Hess, Stanford University, USA
Prof. Francesca Rizzo, Università di Catania, Italy
Giuseppe Privitera, Università di Catania, Italy
Rola (Hamed) Abu Zeid – O’Neill, University College Cork (UCC), Ireland
Dr.Giuliana Borghesani, I.C. Lavagno, Verona, MIUR, Italy
Richard N Griffiths, University of Brighton, UK
Dr. Gaga Shurgaia, Ca’ Foscari Universita’ di Venezia, Italy
Prof. Gertrudis Van de Vijver, Ghent University, Belgium
Prof. Silvana. Raffaele, Università di Catania, Italy
Dr. Peter Sporn, Northwestern University, USA
Dr. Tarık Vural, Abant İzzet Baysal University, Turkey
Prof. Dr. Gerhard Trnka, Universität Wien, Austria
Prof. Lorena Holzmann, Universidade Federal do Rio Grande do Sul, Brazil
Prof. Stefano Harney, Singapore Management University, Singapore
Prof. Costas Douzinas, Birkbeck University of London, UK
Prof. K.P. Jayasankar, Tata Institute of Social Sciences, Mumbai, India
Prof. Anjali Monteiro, Tata Institute of Social Sciences, India
Prof. Shilpa Phadke, Tata Institute of Social Sciences, Mumbai, India
Dr. Gad Freudenthal, Centre national de la recherche, France
Prof. Supriya Chaudhuri, Jadavpur University, Calcutta, India
Prof. Susan Nagel, Dutchess Community College, Poughkeepsie, USA
Prof. Jane Rendell, The Bartlett School of Architecture, UCL, UK
Yuenmei Wong, Fulbright Fellow, College of Arts and Humanities, University of Maryland, USA
Prof. David Wills, Brown University, USA
Dr. Reuben Thomas, University of California, Berkeley, USA
Dr. Serena Fusco, University of Naples L’Orientale, Naples, Italy
Mark Burton, Visiting Professor, Manchester Metropolitan University, UK
Prof. Jonas Chnaiderman, Universidad de Chile, Chile
Bernardine Dohrn, Northwestern University School of Law, Chicago, USA
Prof. Joanne Barker, San Francisco State University, USA
Prof. Ben Rogaly, Sussex University, UK
Dr. Thomas Dahnhardt, Ca’ Foscari University of Venice, Italy
Dimokritos Kavadias, Vrije Universiteit, Belgium
Prof. John Greyson, York University, Canada
Gianni Vaggi, University of Pavia, Italy
Prof. Jean Pfaelzer, University of Delaware, USA
Prof. Sukanta Chaudhuri, Jadavpur University, Kolkata, India
Prof. Dr. Simone Cristoforetti, University of Venice “Ca’ Foscari”, Italy
Prof. Naveen Thayyil. Indian Institute of Technology, Delhi, India
Prof. Dr. Shireen Mirza, Indian Institute of Technology, Madras, India
Prof. Leo Spitzer, Dartmouth College, STIAS, South Africa
Prof. John Michael Archer, New York University, USA
Professor Carol J. Moeller, Moravian College, Bethlehem, USA
Julie Olin-Ammentorp, Le Moyne College, Syracuse, USA
Luca Capponcelli, Università degli Studi di Catania, Italy
Professor Asef Bayat, University of Illinois, Urbana-Champaign
Prof. Dr. Ali Kose, Marmara Universitesi, Istanbul, Turkey
Dr. Todd Davies, Stanford University, USA
Vinita Bhatia, St. Xaviers College, Mumbai, India
Prof. Santiago Montenegro, Universidad Arcis, Santiago, Chile
Dr. Paul E. Ivory, Griffith University, Brisbane, Australia
Prof. K. Sridhar, Tata Institute of Fundamental Research, Mumbai, India
Prof. Dr. G. Arunima, Jawaharlal Nehru University, India
Prof. Helga Tawil-Souri, New York University, USA
Prof. Rita Kothari, IIT Gandhinagar, India
Prof. Gabriel Medina, Universidad Autónoma de la Ciudad de México, México
Prof. Amiya Bagchi, Institute of Development Studies Kolkata and Monash University, Australia
Dr. Robert Austin, University of Queensland, Australia
Prof. Lucía Melgar, ITAM, Mexico City, Mexico
Junaid Rana, University of Illinois at Urbana-Champaign, USA
Dr. Sarah Roche-Mahdi, Independent Scholar, Cambridge, USA
Prof. Laurie Mercier, Washington State University, Vancouver, USA
Prof. Hoang Tan Nguyen, Bryn Mawr College, USA
Prof. Anna Pontani, Università di Padova, Italy
Prof. Fernando Gioviale, Università di Catania, Italy
Prof. Joan Coxsedge, Ex Labour MP, Australia
Dr. Mustafa Kudu, Erzincan University, Turkey
Dr. Robert Hassan, University of Melbourne, Australia
Dr. Julia Peck, Roehampton University, UK
Dr. Ercan Çağlayan,Muş Alparslan Üniversity, Turkey
Prof. Asif S. Usmani, University of Edinburgh, Scotland, UK
Dr Claudine Chaouiya, Instituto Gulbenkian de Ciência, Portugal
Prof. Ananya Chakravarti, American University in Cairo, Egypt
Prof. Ashwini Deshpande, Delhi School of Economics, University of Delhi, India
Dr Anne Mulhall, University College Dublin, Ireland
Alexis Benos, Prof, Aristotle University of Thessaloniki, Greece
Dr. Trish Scanlan, Muhimbili University of health and allied Sciences, Tanzania
Prof. David Vine, American University, Washington, USA
Dr. Alexandra Kowalski, Princeton Institute for International and Regional Studies, USA
Dr. Raveen Shahdadpuri, National University of Singapore, Singapore
Prof. Rita Laura Segato (PhD) University of Brasilia, Brazil
Prof. Rajive Tiwari, Belmont Abbey College, USA
Arang Keshavarzian, New York University, USA
Dr. Ana María Sánchez-Arce, Sheffield Hallam University, UK
Prof. Ariel Salzmann, Queen’s University, Canada
Dr. Maria J. Fernandez, University of Alicante, Spain
Prof. Richard Tapper, University of London, UK
Prof. Francesco Vespignani, Università degli Studi di Trento, Italy
Dr. Nedjib Sidi Moussa, Panthéon-Sorbonne University, France
Arnab Chakladar, Carleton College, Northfield, Minnesota, USA
Dr. Laura Talarico, “Sapienza” University of Rome, Italy
Prof. Augusto Caccia-Bava, Sao Paulo, UNESP, Brazil
Prof. Thomas Docherty, University of Warwick, Coventry, UK
Dr Claire Chambers, University of York, UK
Anne-Caron-Delion, University for the Creative Arts, UK
Prof. Maia Ramnath, Pennsylvania State University, USA
Prof. Stellan Vinthagen, University of Massachusetts, Amherst, USA
Prof. Mayo C. Toruño, California State University, San Bernardino, USA
Steven S. Volk, Oberlin College, USA
Dr. Israël C. Feraudy, Hospital Obrero, La Paz, Bolivia
Dr. Fahid Qurashi, Canterbury Christ Church University, UK
Dr. Saeed Youldash, KSA, Jeddah, Saudi Arabia
Dr. Susan Matthews, University of Roehampton, UK
Dr Serena Hussain, Charles Darwin University, Australia
Prof. era Costantini, Ca’ Foscari University of Venice, Italy
Prof. Boaventura Sousa Santos, University of Coimbra, Portugal
Dr Humaira Saeed, Nottingham Trent University, UK
Giampiero Bellingeri, University Ca’ Foscari of Venice, Italy
Dr. Nadia Naser-Najjab, University of Exeter, UK
Marika Sherwood, University of London, UK
Dr. Ondina Pena Pereira, Universidade Católica de Brasília, Brazil
Prof. Alex Dupuy, Wesleyan University, USA
Dr Elisabeth Remy, CNRS, France
Dr Mansur Ali, Cardiff University, Wales, UK
Dr. Kate Houlden, Liverpool John Moores University, UK
AbdoolKarim Vakil, King’s College London, UK
Dr Sara Upstone, Kingston University, UK
Prof. Raquel Tavares, University of Lyon, France
Prof. Urfan Khaliq, Cardiff University, UK
Dr. Julio Pino, Kent State University, USA
Dr. Kadir Kutlu, RTE University, Rize, Turkey
Prof. Scott Thornbury, The New School, New York
Prof. Ethan W. Taylor, UNC at Greensboro, USA
Dr. Lotta Strandberg, NYU, USA
Prof. Alan Meyers, Boston University School of Medicine, USA
Dr. Anusha Seneviratne, Imperial College London, UK
Eduardo Cadava, Princeton University, USA
Dr. Steve Breyman, Rensselaer Polytechnic Institute, Troy, USA
Prof. David Barkin, Universidad Autonoma Metropolitana-Xochimilco, Mexico
Prof. Jean-Pierre Mazat, IBGC CNRS & Universite Bordeaux 2, France
Dr Elisabetta Adami, Università G. D’Annunzio Chieti-Pescara, Italy
Dr. Necip ŞİMŞEK, İstanbul Commerce University, Turkey
Prof. Howard Tzvi Adelman, Queen’s University, Kingston, Ontario
Dr. David M.J. Wood, Universidad Nacional Autónoma de México, Mexico
Prof. R. Dennis Potter, Utah Valley University, USA
Prof. Joanna Benjamin, LSE, UK
Prof. Robert Reiner, LSE, UK
Dr. Ali AkbarTajmazinani, Allameh Tabataba’i University, Tehran, Iran
Dr. Jill O’Donnell, Royal Australian College of Surgeons, Australia
Prof. G. Andres Cisneros, Wayne State University, USA
Dr. John Reynolds, National University of Ireland, Maynooth, Ireland
Dr Tamar Steinitz, Goldsmiths University of London, UK
Dr. John Gray, Institute of Education, University of London, UK
Dr. Pablo Quintero, Universidad de Buenos Aires, Argentina
Dr. Heidi Matthews, Freie Universität, Berlin, Germany
Prof. Selcuk Esenbel, Bogazici University, Istanbul, Turkey
Shady Reda Abuyusuf, Future University, Egypt
Dr. Carlos Y. Flores, Universidad Autónoma del Estado de Morelos, México
Angelo R. Dicuonzo, CUNY, USA
Dr. Ernest C. Dalrymple-Alford, Peterborough, Canada
Dr. Ayesha Sultan, Ulm University, Germany
Rev. Dr. Susan E. Davies, Bangor Theological Seminary, UK
Berk Esen, Cornell University, USA
Dr. Rosalind Bresnahan, California State University San Bernardino, USA
Dr. Fatma Ulgen, USA and Turkey
Prof. Jon Stratton, Curtin University, Australia
Douglas Blum, Providence College, USA
Prof. Suvendrini Perera, Curtin University, Australia
Prof. Zoe Beloff, Queens College, NY, USA
Prof. Royya Modir, UC San Diego, USA
Dr. Bader AlShaban, University of Miami, USA
Prof. Jake Lynch, University of Sydney, Australia
Prof. Alan Wallach, The College of William and Mary, USA
Prof. Marianne C. Kielian-Gilbert, Indiana University, Bloomington, USA
Dr. Minjeong Kim, Southern New Hampshire University, USA
Prof. Jennifer Wicke, University of Virginia, USA
Prof. Jasodhara Bagchi, Jadavpur University, India
Prof. Anwar Hashem, King Abdulaziz University, Saudi Arabia
Dr Amal Achaibou, UC Berkeley, USA
Prof. Beverly Stoeltje, Indiana University, Bloomington, USA
Ellie Siegel, Hampshire College, USA
Prof. Frann Michel, Willamette University, USA
Dr José Manuel Baizabal Carballo, Harvard Medical School, Boston, USA
Chris Lubbers, Muskegon Community College, Michigan, USA
Prof. Zaleha Abdullah Mahdy, National University of Malaysia, Malaysia
Dr. Ida Zilio-Grandi, Ca” Foscari University, Venice, Italy
Dr. Amal Alachkar, University of California, Irvine, USA
Dr. Najib Abdullah, Sultanah Nora Ismail Hospital, Malaysia
Prof. Gokhan Metan, Erciyes University, Kayseri, Turkey
Prof. Benjamin Robinson, Associate Professor of German
Dr. Liza M. Franke, Universität zu Köln, Germany
Prof. Deniz Gökengin, Ege University, Turkey
Dr. Reema Mahmood Ajawi, Salmaniya Medical Complex, Bahrain
Prof. Marcia Baron, Indiana University, USA
Prof. Stuart Rees, University of Sydney, NSW, Australia
Massimo Khairallah, Venive Cà Foscari University, Italy
Prof. Joseph Pugliese, Macquarie University, NSW, Australia
Dr. Shamira A. Meghani, University of Leeds, UK
Dr. Lounes CHIKHI, CNRS, Universite Paul Sabatier, Toulouse, France
Susa Oñate, The University of British Columbia, Canada
Dr. Louise Mallinder, University of Ulster, Northern Ireland, UK
Robin Boontje, Leiden University, Leiden, The Netherlands
Dr. Claude Mawas, INSERM, Institut Paoli-Calmettes, Marseille, France
Dr. Mikel J. Koven, University of Worcester, UK
Dr Michael Marten, University of Stirling, Scotland, UK
Saba Dewan, Filmmaker, New Delhi, India
Dr. Rosalind Galt, King’s College London, UK
Dr. William McEvoy, University of Sussex, UK
Dr. Murad Banaji, University of Portsmouth, UK
Dr. Paolo Boscato, University of Siena, Italy
Prof. Sunera Thobani, University of British Columbia, Canada
Dr S. Sayyid, University of Leeds, UK
Prof. Annamaria Ronchitelli, Università degli Studi di Siena, Italy
Prof. Paolo Gambassini, Università degli Studi di Siena, Italy
Dr. Güzin ÖZKURT, University of Aksaray, Turkey
Dr. William Elison, Dartmouth College, USA
Prof. Giamila Fantuzzi, University of Illinois at Chicago, USA
Dr. Owen Clayton, University of Lincoln, UK
Prof. Salman Rawaf, Director, WHO Collaborating Centre, Imperial College London, UK
Dr Fauzia Ahmad, University College London, UK
Cindy Zahnd, University of Bern, Switzerland
Prof. Selim Deringil, Bogazici University, Istanbul, Turkey
Prof. Maarten C. Bosland, University of Illinois at Chicago, USA
Prof. John Hagedorn, University of Illinois-Chicago, USA
Prof. Pauline Lipman, University of Illinois at Chicago, USA
Prof. Therese Quinn, University of Illinois at Chicago, USA
Raymund Konigk, University of Pretoria, South Africa
Prof. Paolo Ramazzotti. Università di Macerata, Italy
Anna Scannavini, Università di L’Aquila, Italy
Prof. Marcella Corsi, Sapienza University of Rome, Italy
Prof. Gennaro Zezza, Università di Cassino e del Lazio Meridionale, Italy
Prof. Guglielmo Forges Davanzati, Università del Salento, Italy
Prof. Zita Worley, Mt. San Jacinto College, USA
Prof. John Pitman Weber, Elmhurst College, USA
Dr. Sinéad Kennedy, National University of Ireland Maynooth, Ireland
Prof. Samuel E. Watson, Long Island University, Brooklyn, USA
Dr. Daniela Soleri, UC Santa Barbara, USA
Kenneth Surin, Duke University, USA
Jan Dekeyser, KU Leuven, Belgium
Prof Dr Abd Mutalip Abdullah, UNIMAS, Malaysia
Prof. Roberto De Vogli, University of California, Davis, USA
Prof. Michele Landis Dauber, Stanford University, USA
John B. Davis, Marquette University, USA, and University of Amsterdam, Netherlands
Dr. Elyse Crystall, UNC-CH, USA
Tomis Kapitan, Northern Illinois University, USA
Prof. Richard M. Berthold, University of New Mexico, USA

Dr. Ahmed Amine Khamlichi, CNRS, France
Elsa K. Weber, Purdue University, Calumet, USA
Dr. Mahmoud Saghaei, Isfahan University of Medical Sciences, Isfahan, Iran
Dr. Rogelio Marcial, El Colegio de Jalisco, Mexico
Dr. Sergio Finardi, TransArms, Research Center, Chicago, USA
Prof. Mark Rifkin, University of North Carolina at Greensboro, USA
Prof. Tamara Sonn, Georgetown University, USA
Dr. Tina O’Toole, University of Limerick, Ireland
Dr. Katarzyna Górak-Sosnowska, Warsaw School of Economics, Poland
Steve Wing, University of North Carolina, USA
Prof. Dr. Wolfram Elsner, University of Bremen, Germany
Prof. Fawaz Gerges, London School of Economics and Political Science, UK
Dr. Christine Holden, independent scholar, Maine, USA
Dr. Tema Okun, National Louis University, USA
Rabaha Arshad, Postcolonial Studies Association, UK
Dr. Trude Bennett, University of North Carolina at Chapel Hill, USA
Prof. Kenneth Ring, University of Connecticut, USA
Prof. Praba Pilar, University of Winnipeg, Canada
Anwen Tormey, 3CT, University of Chicago, USA
Prof. Neel Ahuja, university of north carolina, USA
Prof. Dr. Owen Doonan, California State University Northridge, USA
Prof. Murray Fraser, University College London, UK
Astri Ferdiana, University Medical Center Groningen, The Netherlands
Prof. Laurie A. Brand, University of Southern California, USA
Prof. Jose Abu-Tarbush, Universidad de La Laguna, Spain
Valérie Amiraux, University of Montreal, Canada
Rebeca Silva Roquefort, Universidad de Chile, Chile
Prof. Mohamed Rabie, USA
Dr Alexandra Müller, University of Cape Town, South Africa
Prof. Shahrough Akhavi, Columbia University, USA
Prof. Stefano Lucarelli, Università degli Studi di Bergamo, Italy
Mark Tyndall, National University of Ireland, Maynooth, Ireland
Dr. Ferdinand Gajewski, Harvard University, USA
Dr. Ali Alawady, Humboldt University, Berlin, Germany
Prof. David Wilmsen, American University of Beirut, Lebanon
Rev. Henry Mahaney, Irish Gestalt Centre, Ireland
Prof. Norton Mezvinsky, Connecticut State University, USA
Prof. Altha Cravey, Associate Professor, University of North Carolina at Chapel Hill, USA
Prof. Tanya Shields, University of North Carolina at Chapel Hill, USA
Dr Linnie Blake, Manchester Metropolitan University, UK
Dr. Tracy Wallach, University of Massachusetts, Boston, USA
Prof. Fahredin Shehu, Prishtina University, Kosovo
Scott Thornbury, The New School, NY, USA
Dr. Sherryl Kleinman, University of North Carolina CH, USA
Dr. Gearóid Ó Cuinn, Academic Fellow, University of Lancaster, UK
Harj Aujla, University of Keele, UK
Prof. Ariana Vigil; University of North Carolina, Chapel Hill, USA
Dr. LaToya Baldwin Clark, Stanford University, USA
Dr. Jimmy Barus, Atma Jaya Catholic University of Indonesia, Jakarta, Indonesia,
Dr. Ronald Pakasi, MD, Jakarta, Indonesia
Prof. Susan Stryker, University of Arizona, USA
Prof. Güner Coşkunsu, Mardin Artuklu Üniversity, Turkey
Prof. Drucilla Cornell, Rutgers University, USA
Prof. Michael Schwalbe, North Carolina State University, USA
Sarah Barkin, Syracuse University, USA
Pavitra Ramaswam, Syracuse University, USA
Prof. Chandreyee Niyogi, Jadavpur University, Kolkata, India
Dr. Ann El Khoury , Macquarie University, NSW, Australia
Dr. Cristina Landeta, Harvard Medical School, Boston, USA
Prof. Dr. Aziz Muhammad, Tokyo Institute of Technology, Tokyo, Japan
Kristin S. Tassin, University of Texas at Austin, USA
Mochammad Fadjar Wibowo, Karolinska Institutet, Stockholm, Sweden
Dr. Ifta Choiriyyah, Universitas Gadjah Mada, Indonesia
Prof. Shu-Sin Chng, National University of Singapore, Singapore
Prof. Abdul Halim, Shahjalal University of Science and Technology, Bangladesh
Prof. Mumtaz Ahmad, Vice-President, International Islamic University, Islamabad, Pakistan
Dr. Aaron Roussell, Washington State University, USA
Dr. Roulette Wm. Smith, Institute for Postgraduate Interdisciplinary Studies, USA
Nilanjana Gupta, Professor of English, Jadavpur University, Kolkata, India
Prof. Annick Suzor-Weiner, Université Paris-Sud, France
Prof. Kallirroe-Andriani Th. Thoma, university of Patras, Greece
Dr. Thomas Scerri, University of Melbourne, Australia
Dr Maria Serenella Pignotti, University of Florence, Italy
Prof. Brayton Gray, University of Illinois at Chicago, USA
Tamar Diana Wilson, University of Missouri, St. Louis, USA
Dr Andrea Brady, Queen Mary University of London, UK
Prof. Joad Raymond, Queen Mary University of London, UK
Dr. Kirsten Morreira, University of Johannesburg, South Africa
Dr, Rachel Gilmour, Queen Mary University of London, UK
Dr. S. A. Hamed Hosseini F., University of Newcastle, UK
Dr. Rehana Ahmed, Queen Mary, University of London, UK
Dr. Aaron Deveson, National Taiwan Normal University, Taiwan
Dr. Ole Birk Laursen, University of Copenhagen, Denmark
Dr. Anya Topolski, KULeuven – University of Leuven, The Netherlands
Dr Georgina Colby, University of Westminster, UK
Dr. Meredith Evans, Concordia University, Quebec, Canada
Dr. Shahidha Bari, Queen Mary, University of London, UK
Prof. Anders Neergaard, REMESO, Linköping University, Sweden
Prof. Scott Poynting, University of Auckland, New Zealand
Dr. Sam Hayden, Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance, UK
Dr. Sam Ladkin, University of Sheffield, UK
Dr. Ian Patterson, Queens’ College, Cambridge, UK
Prof. Andrew Lincoln, Queen Mary University of London, UK
Prof. Elize Koch, University of the Western Cape, South Africa
Dr. Valeria Cirillo, Sapienza University of Rome, Italy
Prof. Stefan Jonsson, Linköping University, Sweden
Prof. Carol Watts, Birkbeck, University of London, UK
Dr. Eric Chaumont, CNRS, MMSH, Aix-en-Provence, France
Fabrizio Botti, Università degli Studi di Perugia, Italy
Prof. John Kerrigan, University of Cambridge, UK
Dr. Nicholas Ridout, Queen Mary University of London, UK
Prof. Ian C Davidson FEA, Northumbria University, UK
Prof. Diana Mulinari, Lund University, Sweden
Prof. Robert Hampson, Royal Holloway, University of London, UK
Prof. John Barrell, Queen Mary University of London, UK
Dr. Ross Wilson, University of Cambridge, UK
Dr. Nadia Atia, Queen Mary University of London, UK
Jeff Hilson, University of Roehampton, London, UK
Prof. David E. Rohrlich, Boston University, USA
Dr. Matt Ffytche, University of Essex, UK
Prof. John Hall, Falmouth University, UK
Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, Rector, DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ, Turkey
Dr. Hanna Tervanotko, University of Helsinki, Finland
Dr. David Nowell Smith, University of East Anglia, UK
Dr. Molly Macdonald, Queen Mary University of London, UK
Prof. Nigel Harris, University College London, UK
Dr. Tirril Harris, King’s College London, UK
Dr. Harriet Clarke, University of Birmingham, UK
Dr. Jennifer Cooke, Loughborough University, UK
Dr. Sarah Hayden, University College Cork, Ireland
Dr. Francesco D’Amico, LSE, UK
Keith Sanborn, Princeton University, USA
Dr. Linnaea Stockall, Queen Mary University of London, UK
Prof. Andrew Samuels, University of Essex, Colchester, UK
Dr. Tamara Atkin, Queen Mary University of London, UK
Dr.Emine Fırat, Aksaray Üniversitesi, Turkey
Dr Thomas Karshan, University of East Anglia, UK
Marco CASTIGLIONI, Università degli Studi di Milano-Bicocca, Italy
Dr. Majid Mojarrad, Mashhad University of Medical Sciences, Iran
Dr. Jessica Fields, San Francisco State University, USA
Prof. Stephen Collis, Simon Fraser University, Canada

Dr. Margaret Flowers, M.D., Baltimore, USA
Dr. Kevin Zeese, J.D., Baltimore, USA
Dr. Anat Pick, ueen Mary University of London, UK
Prof. Michael C Gilsenan, New York University, USA
Dr. Jamil, Hilal, Palestine
Rann Bar-On, Duke University, USA
Dr Mark Berry, Royal Holloway, University of London, UK
Prof. Alan Gilbert, University of Denver, USA
Prof. Ray Jureidini, Lebanese American University, Beirut, Lebanon
Azril Bacal Roij, Guest Professor, UNALM, Perú
Prof, Floya Anthias, University of East London, UK
Prof. Ian Morrison, American University in Cairo, Egypt
Dr. Ulrika Schmauch, Umeå University, Sweden
Prof. Gerhard Schutte, University of Wisconsin, USA.
Prof. Melissa F. Weiner, College of the Holy Cross,
Prof. Micheline Labelle, Université du Québec à Montréal, Canada
Prof. Trica Danielle Keaton, Vanderbilt University
Professor Rhoda Reddock, University of West Indies, St. Augustine, Trinidad
Professor Corinne Squire, University of East London
Prof. Michael Humphrey, University of Sydney, Australia
Dr. Kathryn Pillay, University of KwaZulu-Natal, Durban, South Africa
Professor Celine-Marie Pascale, American University
Prof. Selma Muhic Dizdarevic, Charles University, Prague, Czech Republic
Dr. Rodney Coates, Miami University, USA
Prof. Margaret Abraham, Hofstra University, USA
Prof. Satnam Virdee, University of Glasgow, UK
Prof. Melissa Steyn, Director, Wits Centre for Diversity Studies, South Africa
Prof. Sandi Michele de Oliveira, Faculty of Humanities, Denmark
Prof. Karim Murji, The Open University, UK
Alfonso Pérez-Agote, Universidad Complutense de Madrid, Spain
Dr. Alice Feldman, University College Dublin, Ireland
Julia Willén, REMESO, Linköping University. Sweden
Dr. Claudia Tazreiter, University of New South Wales 2052 Australia
Carl-Ulrik Schierup, REMESO, Linköping University, Sweden
Professor Aleksandra Ålund, REMESO, Linköping University, Sweden
Dr. Ulrike M Vieten, University of Luxembourg, Luxembourg
Professor Scott Poynting, University of Auckland, New Zealand
Dr. S. A. Hamed Hosseini F, University of Newcastle, Australia
Prof. Chandan Kumar Sharma, Tezpur University, Assam. India
Trica Danielle Keaton, Vanderbilt University, Tenessee, USA
Prof. Nora Rathzel, Umeå University, Sweden
Prof. Sitma Bilge, Unievrsity of Montreal, Canada

Prof. Lila Abu-Lughod, Columbia University, USA


تسنیم