انتشار کتاب تاریخ شفاهی دانشجویان پیروخط امام


1168 بازدید

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «تاریخ شفاهی دانشجویان پیرو خط امام : دانشجویان و گروگان‌ها» با تدوین حسین جودوی در موسسه فرهنگی هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در 2000 نسخه روانه بازار نشر شد.
 
این کتاب در راستای تبیین بهتر زوایای مختلف این واقعه دوران ‌از در تاریخ انقلاب اسلامی اقدام به انتشار این کتاب کرده است. این مجموعه شامل مصاحبه‌هایی با چند تن از دانشجویان پیرو خط امام است که هر یک با رجوع به حافظه خود و فراخور پرسش‌هایی که از آنها شده است به بازگویی حوادث لانه و حال و هوای آن روزها پرداخته است.
 
 
علت تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان، ترکیب دانشگاه‌های شرکت کننده در این واقعه و نحوه تعامل آنها با همدیگر، برخورد مسئولان نظام با دانشجویان و حوادث تلخ و شیرینی که در درون لانه جاسوسی می‌گذشت در مصاحبه با آنها روشن شده است. 
 
مطلب دیگری که در خلال مصاحبه‌ها به آنها اشاره شده طرز عملکرد و موضع گیری برخی از اشخاص است که اتفاقا بعد از اتمام جریان گروگان‌گیری در مسئولیت‌های مختلف نظام اسلامی بودند و در نحوه انتشار اسناد لانه جاسوسی دست داشتند.
 
 
گفت‌وگو با نادر دبیران، زینب کدخدایی، معصومه ابتکار، علیرضا افشار، سیدحسن امامی رضوی، محمدهاشم پور یزدان‌پرست، محمد موسوی خوئینی‌ها، فروز رجایی‌فر، عبدالحسین روح‌الامینی، حسین شیخ ‌الاسلام، عزت‌الله ضرغامی، فائزه مصلحی، معصومه نورمحمدی جامی، ملیحه نیشابوری، سید محمد هاشمی اصفهانی و علی ورامینی از افرادی هستند که در این کتاب به گفت‌وگو نشسته‌اند.
 
به گزارش فارس، کتاب «تاریخ شفاهی دانشجویان پیرو خط امام : دانشجویان و گروگان‌ها» با تدوین حسین جودوی در موسسه فرهنگی هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در 548 صفحه و با قیمت 170000ریال منتشر شده است و علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند با شماره 22211194 تماس حاصل نمایند.


فارس