قسمت دوم ˈعبد صالحˈ از مجموعه خاطرات مقام معظم رهبری منتشر شد


1395 بازدید

قسمت دوم ˈعبد صالحˈ از مجموعه خاطرات مقام معظم رهبری منتشر شد

تهران- پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای دومین قسمت از مجموعه چند رسانه ای « عبد صالح » خاطره ای از حضرت امام خمینی (ره) درباره تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را به روایت رهبر معظم انقلاب منتشر کرد.
 
به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، در این مجموعه که با عنوان «عبد صالح: از آمریکا می ترسید؟»، دو خاطره از رهبر معظم انقلاب همراه با فایل صوتی آن منتشر شده است.

خاطره اول مربوط به بیانات معظم له در دیدار با اعضای دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام در 28 فروردین ماه 1378 است که متن خاطره رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

ˈ من و آقای هاشمی و یک نفر دیگر - که نمی خواهم اسم بیاورم - از تهران به قم خدمت امام (ره) رفتیم تا بپرسیم بالاخره این جاسوسان را چه کار کنیم؛ بمانند، یا نگه شان نداریم؛ به خصوص که در دولت موقت هم جنجال عجیبی بود که ما اینها را چه کار کنیم!

وقتی که خدمت امام رسیدیم و دوستان وضعیت را شرح دادند و گفتند مثلاً رادیوها این طور می گویند؛ آمریکا این طور می گوید؛ مسئولان دولتی این طور می گویند؛ ایشان تأملی کردند و سپس با طرح یک سؤال واقعی پرسیدند: «از آمریکا می ترسید؟» ؛ گفتیم نه؛ گفتند پس نگه شان دارید!

بله، آدم احساس می کرد که این مرد خودش از این شُکوه ظاهری و مادی و این اقتدار و امپراتوری مجهز به همه چیز، حقیقتاً ترسی ندارد. نترسیدن او و به چیزی نگرفتن اقتدار مادی دشمن، ناشی از اقتدار شخصی و هوشمندانۀ او بود. نترسیدن هوشمندانه، غیر از نترسیدن ابلهانه و خواب آلوده است؛ مثلاً یک بچه هم از یک آدم قوی یا یک حیوان خطرناک نمی ترسد؛ اما آدم قوی هم نمی ترسد؛ منتها انسانها و مجموعه ها در قوّت خودشان دچار اشتباه می شوند و قوّتهایی را نمی بینند.ˈ

دومین خاطره مقام معظم رهبری بخشی از بیانات ایشان است که در دیدار شرکت کنندگان در اجلاس جهانی اساتید دانشگاه های جهان اسلام و بیداری اسلامی در 21 آذرماه سال 1391 مطرح کردند که متن آن به این شرح است:

ˈاوایل انقلاب، سی و یکی دو سال قبل از این، در یک قضیه ی بسیار مهمی، من و دو نفر دیگر که آن روز عضو شورای انقلاب بودیم، از تهران رفتیم قم خدمت امام - امام آن وقت هنوز در قم بودند، تهران نیامده بودند - تا نظر ایشان را نسبت به آن قضیه و اقدام مهم بپرسیم. وقتی قضیه را برای ایشان شرح دادیم، امام رو کردند به ما، گفتند از آمریکا میترسید؟ گفتیم نه. گفتند پس بروید اقدام کنید. ما هم آمدیم اقدام کردیم و موفق شدیم. اگر ترس آمد، اگر طمع آمد، اگر غفلت آمد، اگر گرایشهای انحرافی پا در میان گذاشت، کارها مشکل خواهد شد.ˈ


ایرنا