اعطای مجوز نخستین فصلنامه حوزه تاریخ پارلمان کشور


1476 بازدید

اعطای مجوز نخستین فصلنامه حوزه تاریخ پارلمان کشور

مجوز انتشار «اسناد بهارستان» نخستین فصلنامه حوزه تاریخ پارلمانی کشور از سوی کمیسیون نشریات علمی کشور صادر شد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، دکتر علی ططری مدیر مرکز اسناد کتابخانه با اعلام این خبر گفت: سه شنبه هفته گذشته مجوز قطعی انتشار فصلنامه «اسناد بهارستان» از سوی کمیسیون نشریات علمی کشور ارسال شد و با اعطای درجه علمی ترویجی آن موافقت شد، این نشریه پیش از این بدون درجه علمی- ترویجی منتشر می‌شد.

وی افزود: این موضوع طی هفته گذشته از سوی دکتر مظفر شریفی مدیر کل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم به کتابخانه مجلس ابلاغ شد و همچنین ایشان در نامه جداگانه‌ای به ریاست محترم کتابخانه متن تأییدیه سردبیر و اعضای هیئت تحریریه مجله را از شماره نخست مجله تا دی ماه 94 را ارسال نموده است.

ططری گفت: نشریه اسناد بهارستان نخستین نشریه علمی کتابخانه مجلس به شمار می‌رود که برای نخستین بار در ایران به حوزه تاریخ پارلمان در ایران و جهان می‌پردازد و در زمره‌ی معدود نشریاتی است که در منطقه ‌و آسیا به این حوزه تاریخی توجه نموده است.

معاون سردبیر و دبیر تحریریه این فصلنامه همچنین تصریح کرد: از این‌رو این اتفاق میمون و مبارک را به ریاست محترم کتابخانه جناب آقای دکتر رجبی که طی یک سال گذشته مشوق و همراه ما بودند و تمامی پژوهشگران حوزه تاریخ مجلس تبریک گفته و کماکان منتظر پژوهش‌های تحقیقاتی علمی این عزیزان در دفتر مجله اسناد بهارستان هستیم.

شایان ذکر است اسناد بهارستان فصلنامه‌ای است که در حوزه اسناد و تاریخ پارلمان با انتشار مقالات پژوهشی و اسناد مکتوب و شفاهی در این حوزه، آنها را در دسترس پژوهشگران قرار می دهد تا بر این اساس، پژوهش‌های علمی مستندی، نگاشته و منتشر گردد.


ical.ir