کودکان فلسطینی قربانیان همیشگی خشونت صهیونیستها


1725 بازدید

اسرای فلسطینی و به ویژه کودکان و نوجوانان در زندانهای رژیم صهیونیستی دایما مورد ضرب و شتم شدید، توهین، آزار واذیت های روانی و فیزیکی قرار می گیرند و در شرایط بد نگهداری می شوند.

بگزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، پنجم آوریل هرسال درحالی فلسطینی ها روز کودک را گرامی دارند که از ابتدایی ترین حقوق در سرزمینهای فلسطینی محرومند و هر روز مورد آزار و اذیت از سوی نظامیان صهیونیست قرار می گیرند. کودکان فلسطینی یکی از قربانیان همیشگی خشونت و بی ‌عدالتی های رژیم صهیونیستی هستند. گزارشات سازمان‌های حقوق بشری دنیا نشان می‌دهد که این رژیم در طول سالیان متمادی کودکان فلسطینی را به روش‌های مختلف و تنها به اتهام پرتاب سنگ در دفاع از حقوقشان محاکمه، شکنجه و مجازات کرده است.

جنبش جهانی دفاع از حقوق کودکان در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که در سال 2013 رژیم صهیونیستی پنج کودک فلسطینی را بطور عمد به شهادت رسانده است. بر اساس آمار منتشر شده، سالانه حدود 700 کودک و نوجوان فلسطینی 12 تا 17 ساله توسط صهیونیست ها بازداشت شده و مورد بازجویی و شکنجه قرار می گیرند. همچنین طی سال میلادی گذشته (2013) 199 کودک فلسطینی زیر 18 سال بعد از بازجویی توسط صهیونیست ها به زندان محکوم شدند تا شمار کودکان فلسطینی زندانی در زندان های رژیم صهیونیستی به 230 کودک برسد.

کودکان فلسطینی هدف انواع شکنجه و بدرفتاری در طول بازداشت، در جریان بازجویی و در زندان قرار می‌گیرند. 75 درصد کودکان فلسطین در حین بازداشت مورد حملات فیزیکی از سوی نظامیان صهیونیست قرار گرفته اند. ادامه درگیری ها در سرزمینهای اشغالی، نقض حقوق کودکان فلسطینی، بمباران شهرها و روستاهای فلسطینی و نیز حمله شهرک نشینان صهیونیست به فلسطینی ها باعث افزایش اختلالات اضطرابی در بین کودکان فلسطینی شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی از تکنیک‌های بازجویی خشونت‌آمیز علیه کودکان از جمله محرومیت از خواب، پخش موسیقی با صدای بسیار بلند، قرار دادن کیسه روی سر بازجویی‌‌شوندگان و قرار گرفتن در دمای بسیار بالا و یا بسیار پایین استفاده می کند.اغلب کودکان در این شرایط سخت به کارهایی که نکرده‌اند نیز اعتراف می‌کنند و متاسفانه دادگاه‌های نظامی تنها بر اساس این اعترافات حکم صادر می‌کنند.

موسسه های پزشکی و موسسه های غیردولتی مخصوص سلامت پزشکی در گزارشی اعلام کردند که به دلیل ادامه درگیری های مسلحانه در سرزمینهای فلسطینی از جمله شیوه های کشتار، خونریزی، بازداشت و اسارت، خشونت و بدرفتاری، بی خانمانی و انکار از دسترسی به مراکز آموزشی و پزشکی، شمار زیادی از کودکان فلسطینی دچار اختلالات اضطراب و افسردگی شده اند.

بر اساس این گزارش، شمار کودکانی که با دیدن رنج و آزردگی و خشونتهای اعمال شده علیه والدین آنها (از سوی نظامیان  شهرک نشینان) دچار پریشانی و اختلالات روانی شده اند نیز تقریبا دوبرابر شده است.

سازمان بین المللی غیردولتی "نجات دهید کودکان را" نیز در گزارشی اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی از آغاز انتفاضه دوم الاقصی سال 2000 بیش از هشت هزار کودک فلسطینی را در کرانه باختری به اسارت گرفتند و آنها را به عنوان جوانان 12 ساله در دادگاههای نظامی به بهانه های مختلف از جمله پرتاب سنگ محاکمه کردند.

بر اساس این گزارش، بیش از 98  درصد کودکان فلسطینی در زندانهای اسراییلی چه بطور فیزیکی و چه کلامی مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند و اکثر آنها دچار استرس و بیماری روانی شده اند.

در ادامه این گزارش آمده است: بازداشت تاثیر زیانباری بر کودکان، خانواده ها و جامعه آنها دارد. کودکان از استرس، بیماری روانی و اضطراب رنج می برند و برخی از آنها دچار کابوسهای شبانگاهی شده اند.


قدسنا