دیدار "جربا و رجوی" رمزگشایی شد


1349 بازدید

 یکی از مدیران ارشد رسانه‌ای عربستان سعودی، دیدار رئیس گروه موسوم به ائتلاف مخالفان سوریه با یکی از سرکرده های گروهک تروریستی منافقین در پاریس را آغازی برای هم پیمانی این دو گروه ضد ایران و سوریه دانست.

"عبدالرحمن الراشد" در مطلبی در روزنامه "الشرق الاوسط" چاپ لندن نوشت: "احمد جربا " رئیس (گروه موسوم به) ائتلاف مخالفان سوریه در اقدامی پیش بینی نشده با "مریم رجوی "(از سرکردگان گروهک تروریستی منافقین) در پاریس دیدار کرد.

وی که مدیر شبکه سعودی "العربیه" است، با اشاره به حمایت رژیم سرنگون شده صدام از گروهک تروریستی منافقین افزود: طی سه دهه گذشته به غیر از صدام هیچ کدام از رژیم های عربی این جرأت را به خود راه نداده‌اند از این گروه حمایت کنند.

عبدالرحمن الراشد که مدتی سردبیر روزنامه "الشرق الاوسط" وابسته به عربستان سعودی در لندن بود، خاطرنشان کرد: از یکی از کسانی که به این موضوع اهمیت می‌دهند پرسیدم، اهمیت دیدار با این گروه که در اروپا حضور دارد چیست؟ او هم در پاسخ گفت؛ مطرح کردن دوباره این گروه و بازگرداندن آن به منطقه.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها پس از اشغال عراق این گروه را ساکت کرده و از آن دست کشیدند؛ بنابراین مخالفان سوریه می توانند روابطی ویژه با آن برقرار کنند. این گروه، آموزش دیده است و می تواند ایران را تهدید کند.

وی در ادامه پاسخش به عبدالرحمن الراشد تأکید کرد: با توجه به اینکه بغداد به دنبال رهایی از اردوگاه اشرف در عراق است، پیش بینی می‌شود که عناصر این گروه در آینده به سوریه منتقل شوند.

این کارشناس به عبدالرحمن الراشد گفت؛ هر دو گروه (مخالفان سوریه و گروهک تروریستی منافقین) می توانند برای جنگ با سوریه و ایران با یکدیگر هم پیمان شوند.


العالم