مقاومت هزینه پیروزی بر صهیونیستها را می پردازد


919 بازدید

مقاومت هزینه پیروزی بر صهیونیستها را می پردازد

بگزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) بنقل از شبکه تلویزیونی المنار لبنان، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم گرامیداشت شهید "حسان اللقیس" از فرماندهان مقاومت در مجتمع سید الشهداء در ضاحیه جنوب بیروت با ستایش از شهدای مقاومت و دستاوردهای آنها گفت: حسان اللقیس از فرماندهان مقاومت، عاشق شهادت و از مغزهای درخشان مقاومت بود.ماهیت ماموریت این شهدا به گونه ای بود که امکان معرفی آنها نبود و آنها قبل از شهادت، ناشناس باقی مانده بودند.

دبیرکل حزب الله، با تشکر از حضور مردم در مراسم گرامیداشت شهید حسان اللقیس فرمانده مقاومت و تسلیت به مناسبت شهادت وی افزود: شبانه روز، همه تلاش های شهدا، خدمت در مسیر مقاومت بوده است و خانواده های شهدا عزیزان خود را نثار مقاومت کرده اند.

نصرالله افزود: ما سالهاست در مرحله ای قرار داریم که آن را مرحله پرداخت هزینه پیروزی خود بر دشمن اسرائیلی می دانیم.
ترور شهید اللقیس در چارچوب انتقام گیری از ما برای پیروزی بر دشمن است و آنها می خواهند به ارکان اساسی مقاومت ضربه بزنند. پیروزی ما بر دشمن اسرائیلی بسیاری از معادلات را تغییر داد و باعث به راه افتادن قیام فلسطینی و سرنگونی برنامه محافظه کاران جدید شد. ما ادعا نمی کنیم که همه پیروزیهای مقاومت تنها از ما بود، اما ما بخش اساسی از آن بودیم.
وی خاطر نشان کرد: مسئولیت و دغدغه ما در مقاومت آن است که در آماده باش کامل برای مقابله با دشمن اسرائیلی باشیم و دشمن هم این مسئله را می داند. مسئله مهم برای ما در مقاومت حفظ حاکمیت ملی، استقلال کشور و دفاع از مردم است. ما همچنان هزینه های دیگری پرداخت خواهیم کرد، زیرا سخن گفتن ما از مقاومت و استقلال بسیاری از دولت ها و سیاستمداران را ناخرسند می کند، زیرا دهها سال تسلیم شدن آنها و فروش مسئله فلسطین را رسوا می کند.
دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد رژیم صهیونیستی عامل ترور حسان اللقیس یکی از فرماندهان مقاومت بوده است. شهید اللقیس یکی از فرماندهانی است که فقط برای افراد محدودی شناخته شده بود. او از جمله کسانی بود که زندگی خود را فدای مقاومت کرد. ما امروز نمی توانیم همه اقدامات و کارهای بزرگ چنین فرماندهانی را بیان کنیم اما امیدواریم زمانی فرا برسد که بتوانیم آنها را به مردم معرفی کنیم.

نصرالله گفت: شهید اللقیس جوانی خود را در مقاومت گذراند و عاشق شهادت بود و یکی از مبتکران و مغزهای متفکر و ممتاز مقاومت بود. شهید اللقیس برای دستیابی به افتخار شهادت تلاش کرد و به آن رسید. وی افزود: همه نشانه ها ثابت می کند که اتهام اولیه ما درباره دست داشتن اسرائیل در ترور این شهید درست بوده است. رسانه های دشمن با صراحت در این باره سخن می گویند. اتهام ما به اسرائیل درباره دست داشتن در این ترور سیاسی نیست، بلکه بر اساس شواهد و قرائن است. اسرائیل نزدیک بود مسئولیت این ترور را برعهده بگیرد و شاید با اعلام اینکه یک گروه دیگر مسئولیت این ترور را برعهده گرفت می خواهد فریبکاری کند.

دبیرکل حزب الله لبنان درباره جنگ گسترده رسانه ای برای مخدوش کردن وجهه مقاومت هشدار داد.و افزود: ما شاهد تبلیغات جهانی گسترده با میلیاردها دلار هزینه برای مخدوش کردن وجهه مقاومت و حزب الله هستیم.

نصر الله گفت: بعضی از رسانه ها در چارچوب جنگ روانی به عمد علیه حزب الله خبرهای دروغ منتشر می کنند تا وجهه آن را مخدوش کنند. می خواهند به مقاومت و حمایت های مردمی از آن ضربه بزنند. همه کسانی که از اضطراب طرفداران مقاومت و خانواده های شهدا سخن می گویند، دروغگو هستند.

وی خاطر نشان کرد: ما به مرحله اعلام بسیج عمومی نرسیده ایم و به نظر می رسد که در آینده هم نیازی به آن نخواهیم داشت. ما به هیچ کسی شهدای خود را اعلام نمی کنیم زیرا راه شهادت راه مقاومت است. ما به شهدای خود افتخار می کنیم و آنها را نزد خدا می دانیم.
دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد یک گروه سیاسی در لبنان از همان ابتدا مسیر دشمنی با مقاومت را در پیش گرفته است و به بهانه های مختلف به حزب الله حمله می کند، زیرا می خواهد تفکر مقاومت را در منطقه از بین ببرد. شاهد تنش زایی طرف مقابل در لبنان علیه خود هستیم و به نظر می رسد هماهنگی هایی در این باره وجود دارد.

سید حسن نصرالله گفت: ترور شهید حسان اللقیس یک حادثه گذرا نیست و حساب ما با دشمن اسرائیلی باز است. قاتلان دیر یا زود مجازات خواهند شد و خون شهدای ما به هدر نخواهد رفت و قصاص قطعی است.  اتهام بعضی طرف ها در طرابلس به ما درباره اینکه ما تکفیری، انحصارطلب و عامل انفجارها هستیم خطرناک است و به نظر می رسد منظور آنها از این سخنان اعلام جنگ است. ما خواهان اعلام جنگ با دیگران نیستیم و اولویت ما مقابله با دشمن اسرائیلی است، اما توصیه می کنیم که هیچ کسی به دنبال بازی با ما نباشد. شاهد لحن تند و بی سابقه گروه چهاردهم مارس هستیم که به نظر می رسد منظور آنها اعلام جنگ است. من از همه طرف های سیاسی در لبنان می خواهم که در سخنان تنش زای خود جایی برای امکان صلح باقی بگذارند، زیرا ما در نهایت محکوم به شراکت سیاسی هستیم.

دبیرکل حزب الله خاطر نشان کرد: نباید به سادگی از حملات اخیر به ارتش لبنان بگذریم و این حملات را کم اهمیت بدانیم. حملات اخیر به ارتش لبنان خطرناکتر از حمله به سفارت ایران و دیگر انفجارهاست. همه ما باید از ارتش حمایت کنیم، زیرا از اجماع ملی برخوردار است. نباید درباره عملکرد ارتش لبنان تردید به وجود بیاوریم، زیرا حلقه نجات لبنان است و نباید از آن انتقاد کنیم. ارتش لبنان تنها کمربند باقی مانده برای لبنان است و از بین رفتن آن به معنای از بین رفتن همه چیز خواهد بود.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: راه نجات این کشور در مرحله کنونی تشکیل دولت وحدت ملی است. باید دولت سیاسی فراگیر در لبنان تشکیل شود و دعوت به تشکیل دولت بیطرف فریبکاری بیش نیست.

نصرالله افزود: بازی قدرت در لبنان برای ما اهمیت ندارد و در سال 2005 قدرت به ما در برابر چشم پوشی کردن از مقاومت پیشنهاد شد، اما نپذیرفتیم.  وی خاطر نشان کرد: به نظر می رسد کسانی در منطقه از شدت کینه توزی و خشم خود به علت ناکامی هایشان در منطقه می خواهند لبنان را به سوی انفجار بکشانند. ما شاهد تحولات جدید و خطرناکی هستیم که مستلزم هوشیاری همه طرفها در لبنان است. خلاء ریاست جمهوری در لبنان به نفع هیچ کسی نیست.

دبیرکل حزب الله گفت: لبنانی ها در برابر فرصت تاریخی برای انتخاب رئیس جمهورشان هستند و به طور بی سابقه ای تصمیم گیری در دست آنهاست. به هیچ کسی توصیه نمی کنیم که بخواهد با تشکیل دولت بقیه را در برابر عمل انجام شده قرار دهد. برای جلوگیری از خلاء دولتی باید دولت منفعت ملی تشکیل شود


قدسنا