فراهم آوری منابع کتابخانه مجلس در نمایشگاه کتاب


1048 بازدید

فراهم آوری منابع کتابخانه مجلس در نمایشگاه کتاب

کتابخانه مجلس شورای اسلامی با آمادگی کامل و همه جانبه حضور مفید و موثری در نمایشگاه بین‌المللی کتاب برای تهیه و خرید کتب فارسی، عربی و لاتین خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، علی اکبر زارع بیدکی، مدیر فراهم آوری منابع کتابخانه با اعلام این خبر گفت: لیست و کاتالوگ ناشران از اواخر اسفند 1392 به کتابخانه ارسال شده است و بخش فراهم آوری درحال بررسی و انتخاب منابع از لیست‌های ارسالی می‌باشد.

وی افزود: تاکنون بیش از 300 عنوان کتاب لاتین و 1000 عنوان کتاب عربی در موضوعات ایرانشناسی، اسلام شناسی، حقوق، علوم سیاسی، فقه، کتب مرجع، تفاسیر مهم و علوم قرآنی انتخاب و تحویل کارگزاران شده است.

زارع گفت: در عین حال بیش از 250 عنوان کتاب لاتین در زمینه ایران‌شناسی و اسلام شناسی به کارگزاران ثبت و سفارش شده است.

مدیر فراهم آوری کتابخانه مجلس تصریح کرد: با صحبت‌های انجام شده با ناشران و کارگزاران فعال، کتاب‌های عرضه شده چاپ اول در نمایشگاه به صورت اختصاصی در اختیار کتابخانه مجلس قرار خواهد گرفت.

زارع بیدکی در ادامه گفت: با رایزنی‌های انجام شده با بسیاری از کارگزاران قم و تهران بیش از 500 جلد کتاب عربی و 200 جلد کتاب لاتین چاپ جدید به ارزش 200 میلیون تومان در هفته جاری تحویل کتابخانه گردیده است و کار ثبت و سازماندهی کتابها از هم اکنون آغاز گردیده و تا زمان برگزاری نمایشگاه کتب خریداری شده در دسترس مراجعین قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: در  میان کتب خریداری شده بیش از 30 عنوان کتاب دایره‌المعارف و مرجع دیده می‌شود.     

زارع بیدکی در پایان گفت: همچنین از هفته گذشته، برای سهولت در کار نمایشگاه خرید کتب فارسی از ناشران تهرانی آغاز گردیده است و تاکنون بیش از 1000 جلد کتاب فارسی چاپ جدید از ناشران تهران خریداری شده است. برنامه چند روز آینده این بخش خرید کتب حقوقی جدید از تمامی ناشران تهران می‌باشد.


ical.ir