مشارکت نهادهای قضایی وپزشکی اسرائیل درشکنجه اسرا


1047 بازدید

مشارکت نهادهای قضایی وپزشکی اسرائیل درشکنجه اسرا

مرکز مطالعات اسرای فلسطین اعلام کرد:موسسات قضایی، امنیتی و پزشکی رژیم صهیونیستی در شکنجه اسرای فلسطینی دست دارند.

 بنقل ازپایگاه خبری فلسطین اُنلاین این مرکز طی گزارش به مناسب روز جهانی مخالفت با شکنجه استفاده ابزاری از قانون تغذیه اجباری علیه اسرای اعتصاب کننده را یکی از روش های شکنجه بر شمرد و این اقدام را مخالفت با قوانین حقوق بشر دانست.

مرکز مطالعات اسرا افزود: این قانون تهدیدی علیه زندگی اسرا به شمار میرود و تلاش اسرائیل برای قانونی کردن این روش یکی از روش های شکنجه اسرا توسط مقامات صهیونیستی به شمار می رود. مرکز مذکور تصریح کرد: مقامات رژیم صهیونیستی با مجوز و چراغ سبز دستگاه قضایی از سیاست برنامه ریزی شده شکنجه استفاده می کنند.

ریاض الاشقر مدیر رسانه ای مرکز مطالعات اسرا در این زمینه گفت:رژیم صهیونیستی به اسم قانون اسرا را شکنجه می کند و به جنایتکاران شاباک اجازه میدهد با بی احترامی ورعایت نکردن اصول انسانی اسرا را شکنجه کنند وتا کنون 71 اسیر تحت شکنجه به شهادت رسیده اند.

وی با استناد به گزارش دکتر"ترکیه شبنم کورور"متخصص کالبد شکافی قضایی افزود:کبودیهای روی بدن شهید "جرادات" ناشی از عملیات احیای وی نبوده است که مسئولان رژیم صهیونیستی مدعی آن بودند بلکه ناشی از شکنجه وی و ضربه زدن به بدن وی با یک جسم سخت است.

مرکز مطالعات اسرا در پایان خواستار تشکیل کمیته حقیقت یاب بین المللی برای پرده برداشتن از جنایت های رژیم صهیونیستی علیه اسرا و توقف شکنجه آنان شد.


قدسنا