علی جنتی چند کتاب درباره فلسطین ترجمه کرده است؟


1593 بازدید

علی جنتی چند کتاب درباره فلسطین ترجمه کرده است؟

نخستین کتابی که علی جنتی در خارج از کشور منتشر کرد، «تجربیاتی از انقلاب فلسطین» بود که عنوان عربی آن «موضوعات من التجربه الفلسطینیه» اثر منیر شفیق نام داشت.

همچنین وی ترجمه چند کتاب انقلابی معروف دیگر مانند «رفتار یک رزمنده انقلابی»، «کمونیست محلی و جنبش‌های آزادی بخش اعراب»، «کمک‌های نظامی آمریکا به ایران» و ترجمه برخی جزوه‌های مهم درباره مسائل تاریخی، عقیدتی و سیاسی گویای علاقه وی به آرمان فلسطین است.

گفتنی است وزیر ارشاد پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز کتاب «مسیحیت صهیونیست و بنیادگرایی آمریکا» اثر مهم رضا هلال را به فارسی ترجمه کرده است.

نگاهی به کتاب «مسیحیت صهیونیست و بنیادگرای آمریکا»
«مسیحیت صهیونیست و بنیادگرای آمریکا» از چگونگی شکل‌گیری صهیونیسم یهودی و مسیحیت صهیونیست در آمریکا از آغاز مهاجرت اروپائیان به این کشور می‌پردازد، البته در ادامه به وضعیت و جایگاه کنونی دین در آمریکا نظر دارد و نشان می‌دهد که دین در آمریکای امروز ماهیت و هویتی حقیقتاً مسیحی ندارد؛ بلکه ترکیبی است با مایه‌های یهودی مسیحی. صفت بارز این دین بنیادگرایی است که خود فرآورده‌ای یهودی - ‌اسرائیلی است. از این جهت باید گفت فرهنگ آمریکا فرهنگی یهودی - مسیحی است و مبتنی بر سنت‌های اخلاقی و دینی یهود و مسیحیت است که مفهوم سیاسی آن انطباق ارزش‌های آمریکایی و اسرائیلی در کنار هم است.

نویسنده کتاب به بررسی ریشه‌های تاریخی و مذهبی «افسانه مسیح یهودی» پرداخته و این مساله را بررسی کرده که چگونه این افسانه مذهبی به رفتار سیاسی تبدیل شده است. «مسیحیت صهیونیست و بنیادگرای آمریکا» با ترجمه علی جنتی در هفت فصل ترجمه شده است. این کتاب در فروردین 1386 توسط نشر ادیان منتشر شده است.


ایبنا