16 مرداد 1392

نگارش نخستین کتاب درباره شهید تجلایی


نگارش نخستین کتاب درباره شهید تجلایی

نخستین کتاب درباره شهید علی تجلایی، قائم مقام قرارگاه ظفر از سوی راضیه کریمی و در مجموعه «نیمه پنهان ماه» در حال نگارش است. نویسنده از خاطرات همسر شهید برای روایت داستان زندگی او بهره می‌گیرد.-
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کریمی در گفت و گو با سایت روایت فتح درباره نگارش این کتاب اظهار کرد: این اثر در مجموعه کتاب‌های «نیمه پنهان ماه» می‌گنجد و در آن زندگی شهید را به روایت همسرش «نسیبه عبدالعلی‌زاده» بازگو می‌کند.

وی که ماجرای کتاب را از نحوه آشنایی شهید و همسرش در بیمارستان آغاز کرده است، ادامه داد: شهید تجلایی از شخصیت‌های معروف شهر تبریز بود و به گفته همسرش، آداب همسرداری را به خوبی رعایت می‌کرد و کردار خوبی داشت. در مجموع زندگی آن‌ها داری نکات جذاب و پرکششی بود و به همین دلیل نگارش آن در مجموعه کتاب‌های «نیمه پنهان ماه» روایت فتح قرار گرفت.

کریمی از این کتاب به‌عنوان آغازگر همکاری‌اش با انتشارات «روایت فتح» یاد کرد و درباره نحوه نگارش کتاب توضیح داد: این کتاب نخستین اثری است که برای شهید «علی تجلایی» نوشته می‌شود و متن انتخاب شده برای داستان کتاب قالب ادبی، مستند و به دور از خیال‌پردازی دارد. کتاب را به شیوه روایی می‌نویسم.

وی از پایان یافتن نگارش «شهید علی تجلایی به روایت همسر شهید» تا یک ماه آینده خبر داد و افزود: هنوز تعداد صفحات کتاب مشخص نیست اما با توجه به این‌که روای از قدرت بیان خوبی برای روایت این زندگینامه برخوردار بود و حوادث را به زیبایی بازگو کرده است.مطالب کتاب جذاب است.

شهید «علی تجلایی»، قائم مقام قرارگاه ظفر و مسوول آموزش نیروهای سپاه در پادگان سیدالشهدا بود. وی نیروی اعزامی به جنگ نبود به همین دلیل به عنوان بسیجی به جبهه رفت و در بهمن سال 1361 در عملیات والفجر مقدماتی به شهادت رسید.


ایبنا