09 دی 1392

نمایشگاه کتاب شیراز با عرضه 100 هزار عنوان کتاب برپا می شود


نمایشگاه کتاب شیراز با عرضه 100 هزار عنوان کتاب برپا می شود

محمد عظیمی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، درباره برگزاری نمایشگاه کتاب شیراز گفت: این نمایشگاه دویست و پنجاهمین نمایشگاه استانی کتاب محسوب می‌شود و بیش از 100 هزار عنوان کتاب در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: پنج سالن و 570 غرفه برای ناشران در دوازدهمین نمایشگاه کتاب مهیا شده است. 120 ناشر استانی و 450 ناشر از سراسر کشور در این رویداد بزرگ فرهنگی حضور دارند.

عظیمی با اشاره به کتاب‌های حاضر در نمایشگاه شیراز گفت: مجموعا 100 هزار کتاب در این نمایشگاه عرضه شده است که 70 هزار عنوان از این آثار را کتاب‌های ناشران داخلی تشکیل می‌دهد.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی با اشاره به حضور ناشران خارجی گفت: 65 ناشر خارجی در نمایشگاه شیراز حضور دارند که 30 هزار اثر را در اختیار مخاطبان قرار داده‌اند.

 

وی درباره میزان بُن ارایه شده در این نمایشگاه گفت: 750 میلیون تومان بُن کتاب برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده است و کتاب‌ها با تخفیف 40 درصدی (20 درصد ناشر، 20 درصد بُن کتاب) به علاقه‌مندان فروخته خواهد شد.


محمد عظیمی همچنین از برگزاری نشست‌های فرهنگی در ایام نمایشگاه خبر داد و گفت: برنامه‌های نقد و رونمایی از کتاب و جشنواره‌های فرهنگی نیز در این نمایشگاه برگزار می‌شود. همچنین قرار است در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه از  نهج‌البلاغه نفیسی که اخیرا در این استان منتشر شده است، با حضور مسوولان رونمایی شود.

دوازدهمین نمایشگاه کتاب شیراز فعالیت خود را از 14 دیماه در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس آغاز می‌کند و  20 دیماه به فعالیت خود پایان می دهد. علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت 10  تا 19 به این نمایشگاه مراجعه کنند.


ایبنا