16 مرداد 1397

رونمایی از کتاب ارزشمند الف لام خمینی


 رونمایی از کتاب ارزشمند الف لام خمینی

آئین رونمایی از کتاب «الف لام خمینی» دوشنبه ۲۲مردادماه با سخنرانی حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق‌نوری، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی و هدایت‌الله بهبودی و با حضور جمعی از اهالی قلم و مسئولان فرهنگی در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری برگزار می‌شود.
کتاب «الف لام خمینی» از سوی موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی منتشر شده است. این اثر با معرفی خاندان امام خمینی (ره) آغاز و در ادامه برش‌هایی از سیر زندگی بنیانگذار انقلاب اسلامی از تولد، تحصیل در زادگاه، ادامه درس‌آموزی در اراک و مهاجرت به حوزه علمیه قم و تبعید و بازگشت به ایران، آمده است.
می‌توان این زندگینامه را به دو بخش کلی تقسیم کرد؛ بخش نخست، زندگی علمی روح‌الله خمینی در قم که بیش از 40 سال از عمر ایشان را دربر گرفت. امام خمینی (ره) در این چهار دهه درس گرفت، درس داد، نوشت و ماترک چشمگیری از منشورات و شاگردان به‌جا گذاشت. بخش دوم، زندگی سیاسی ایشان است که از اواسط سال ۱۳۴۱ شمسی آغاز و با فراز و نشیب‌های فراوان، 16 سال بعد، به پیروزی نهضت انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ می‌رسد.
علاقه‌مندان به حضور در آئین رونمایی از کتاب «الف لام خمینی» می‌توانند از ساعت 17 دوشنبه ۲۲ مردادماه به سالن همایش‌های پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری واقع در خیابان انقلاب اسلامی، خیابان برادران مظفرجنوبی مراجعه کنند.


خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)