26 تیر 1392

آغاز پیش تولید«بهار در پاییز» روایت مبارزه شهید مرحمت بالازاده


آغاز پیش تولید«بهار در پاییز» روایت مبارزه شهید مرحمت بالازاده


پیش تولید فیلم سینمایی «بهار در پاییز» به کارگردانی صادق دقیقی و تهیه‌کنندگی پروانه مرزبان با موضوع روایت مبارزات شهید بالازاده در حال انجام است.
 
«پروانه مرزبان» تهیه‌کننده که به تازگی توانسته پروانه ساخت فیلم را از اداره ارزشیابی و نظارت بر سینمای حرفه‌ای دریافت کند گفت: پیش تولید فیلم را مدتی است آغاز کردیم و تلاش می‌کنیم با جذب سرمایه و حمایت ارگان‌ها و نهادها بتوانیم فیلم را که مربوط به رشادت‌های شهید بالازاده است جلوی دوربین ببریم.
وی درباره داستان فیلم توضیح داد: در این فیلم مانند کار قبلی کارگردان تلاش می‌کنیم تا رشادت‌های شهید نوجوان رحمت بالازاده را جلوی دوربین ببریم. داستان فیلم به گونه‌ای آماده شده که ملموس برای نوجوان باشد.
تهیه‌کننده فیلم «بزرگمرد کوچک» گفت: فیلمنامه را با بار درام مناسبی آماده کردیم فیلمنامه از مقطع زمانی که ایشان به جبهه اعزام شدند تا  مقطعی که به شهادت می رسند به تصویر کشیده می‌شود.
وی درباره نقش شهید بالازاده توضیح داد: محمد جواد سلام‌پور را برای ایفای نقش شهید بالازاده در نظر گرفتیم که به نظر شباهت‌‌های خوبی با شهید دارد.
مرزبان درباره لوکیشن‌های فیلم توضیح داد: فیلم در مناطق مختلف از جمله اردبیل ، گرمی و شهرک دفاع مقدس و بخشی در هویزه (محل شهادت) جلوی دوربین می‌رود.
وی درباره زمان تولید فیلم گفت: پیش تولید را شروع کردیم بخشی از سرمایه فیلم هم فراهم است تنها در انتظار حمایت ارگان‌ها و نهادها هستیم. اکثر لوکیشن‌های فیلم در اردبیل . گرمی و شهرک دفاع مقدس بخشی از آن هم در هویزه می‌گذرد که محل شهادت ایشان است.
اولین ساخته «صادق دقیقی» فیلم «بزرگمرد کوچک» بود که به رشادت‌های شهید بهنام محمدی می‌پردازد و توانست جوایزی را در جشنواره‌ها به خود اختصاص دهد.