24 اسفند 1392

رژیم صهیونیستی ۳۴۹ واحد مسکونی در قدس می‌سازد


رژیم صهیونیستی ۳۴۹ واحد مسکونی در قدس می‌سازد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه القدس دات کام، روزنامه صهیونیستی "یدیعوت آحارانوت" اعلام کرد که کمیته برنامه‌ریزی و ساخت و ساز وابسته به شهرداری قدس اشغالی با صدور مجوز ساخت 334 واحد مسکونی در این شهر موافقت کرد.

قرار است از این تعداد واحد مسکونی، 223 واحد در شهرک "جبل ابوعنیم"، 102  واحد در شهرک "النبی یعقوب" و 24 واحد نیز در شهرک "بسغات زئیف" ساخته شود.

در همین چهارچوب پایگاه صهیونیستی "والا" اعلام کرد این تعداد مجوز صادر شده برای ساخت این واحدهای مسکونی از جهت تعداد بی سابقه است، چرا که یک مرحله جدید اضافی در  روند گسترش شهرک‌های یهودی در این شهر و خارج از مرزهای خط سبزبه شمار می‌رود.

صدور این مجوزها در حالی صورت می‌گیرد که مذاکرات بین تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی همزمان شده است. از سوی دیگر اتحادیه اروپا به خاطر گسترش شهرک‌سازی توسط رژیم صهیونیستی، این رژیم را به تحریم اقتصادی تهدید کرده است.

این در حالی است که منابع صهیونیستی از تحریم سه بانک اسرائیلی از سوی دو بانک سوئدی و دانمارکی به سبب فعالیت های شهرک‌سازی این رژیم در کرانه باختری و قدس اشغالی خبر دادند.

گفته می‌شود بانک "نوردا" در سوئد و "دنسکا بانک" در دانمارک تصمیم به تحریم بانک های اسرائیلی "مزراحی-طفحوت"،"بوعلیم" و "لیئومی" به سبب فعالیت های آنها در زمینه شهرک سازی که مغایر با قوانین اتحادیه اروپا است گرفته اند.


تسنیم