27 اردیبهشت 1393

«فرماندهان ورود ممنوع» به چاپ دوم رسید/ انتشار یادداشت‌ قاسم سلیمانی و محسن رضایی بر کتاب


«فرماندهان ورود ممنوع» به چاپ دوم رسید/ انتشار یادداشت‌ قاسم سلیمانی و محسن رضایی بر کتاب

رحیم مخدومی، نویسنده ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس   بیان داشت: با توجه به اینکه کتاب «فرماندهان ورود ممنوع» تنها برای پیش فروش به بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران راه یافته بود، اما اکنون این کتاب کمتر از یکماه از مرز 3 هزار نسخه فروش گذشته و به چاپ دوم رسیده است.

وی اضافه کرد: مضمون این کتاب به خاطرات فرماندهان تخریب‌چی یگان‌ها و لشگرهای دوران هشت سال دفاع مقدس مربوط می‌شود، همچنین یکی از ویژگی‌های کتاب «فرماندهان ورود ممنوع» ثبت خاطرات 30 فرمانده دفاع مقدس است.

 

 

مخدومی ادامه داد: به گفته یکی از مسئولان نشر «یاران شاهد» تاکنون 3 هزار نسخه از کتاب «فرماندهان ورود ممنوع» به فروش رسیده است اما چاپ دوم آن با یادداشت‌های اشخاص مهم فرهنگی، لشگری و کشوری نظیر سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، محسن رضایی دبیر تشخیص مصلحت نظام و‌ علیرضا پناهیان یکی از تخریب‌چیان زمان جنگ تحمیلی، به چاپ خواهد رسید.

وی با بیان اینکه کتاب «فرماندهان ورود ممنوع» دربردارنده 850 صفحه  و 250 عکس رنگی است، افزود: عکس‌هایی که در این کتاب استفاده خواهد شد، در لابه‌لای هر فصل و در حین معرفی و بیان خاطرات یک فرمانده تخریب‌چی استفاده خواهد شد.

بر اساس این گزارش، رحیم مخدومی نویسنده ادبیات دفاع مقدس در سال 1345 در ورامین به دنیا آمد. وی دارای مدرک کارشناسی امور تربیتی است. مخدومی به مدت هشت سال کارشناس نشر شاهد و دو سال در بنیاد مرکز مشغول به کار بوده است.

رحیم مخدومی در جشنواره‌های متعددی به عنوان نویسنده برتر معرفی شد که از جمله آنها می‌توان به جشنواره‌های کتاب معلم، شهید حبیب غنی‌پور، انتخاب کتاب دفاع مقدس بنیاد و جشنواره ارشاد 20 سال ادبیات پایداری اشاره کرد.


فارس