20 دی 1392

برنامه سازمان‌های جاسوسی صهیونیستی برای جذب ایرانی‌تبارها


گفت و گوی تلفنی روسای جمهور ایران و روسیه درباره مسائل دوجانبه و منطقه ای، تأکید روحانی بر ضرورت حضور ایران در کنفرانس صلح سوریه، بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب درباره مذاکرات هسته ای، جدال کنگره و کاخ سفید بر سر طرح تحریم های جدید علیه ایران و تلاش ارتش رژیم اسرائیل برای جذب افراد ایرانی تبار، از جمله مهمترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.
 

برنامه سازمان‌های جاسوسی صهیونیستی برای جذب ایرانی‌تبارها


به گزارش «تابناک»، گفت و گوی تلفنی روسای جمهور ایران و روسیه درباره تحولات منطقه و برنامه هسته ای ایران، از جمله مهمترین موضوعاتی است که بازتاب گسترده ای در مطبوعات بین المللی داشته است. خبرگزاری «ریانووستی» روسیه می نویسد در تماس تلفنی روز گذشته روحانی و پوتین، دو طرف درباره برنامه هسته ای ایران و همچنین کنفرانس بین المللی صلح سوریه به گفت و گو پرداخته اند. در بیانیه کرملین آمده که در این تماس، روسای جمهور دو کشور درباره همکاری دوجانبه و موضوعات جاری جهانی نیز به گفت و گو پرداخته اند. ریانووستی اشاره می کند که قرار است در جریان دیدار روز 13 ژانویه وزرای خارجه روسیه و آمریکا، درباره حضور ایران در کنفرانس «ژنو 2» تصمیم گیری نهایی انجام شود.
 

برنامه سازمان‌های جاسوسی صهیونیستی برای جذب ایرانی‌تبارها


خبرگزاری فرانسه از همین منظر به موضوع گفت و گوی روحانی و پوتین پرداخته و به نقل از روحانی می نویسد مذاکرات صلح سوریه بدون حضور ایران با شکست مواجه خواهد شد. به نوشته این خبرگزاری، روحانی گفته: «هرگونه مذاکرات فرامنطقه ای که بازیگران موثر در آن شرکت نداشته باشند، نخواهد توانست به حل و فصل بحران سوریه کمکی بکند. بنابراین، کنفرانس ژنو 2 از هم اکنون و پیش از این که آغاز شود، با شکست مواجه شده است». خبرگزاری فرانسه در ادامه مطلب خود اشاره می کند که وزیر خارجه آمریکا اخیراً پیشنهاد ایفای نقش ایران در «حاشیه» کنفرانس ژنو 2 را مطرح کرده بود که با مخالفت ایران مواجه شد.
 

برنامه سازمان‌های جاسوسی صهیونیستی برای جذب ایرانی‌تبارها


سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب درباره مذاکرات هسته ای و مسائل بین المللی، موضوع مهم دیگری است که مورد توجه شمار زیادی از مطبوعات و رسانه ها قرار گرفته است. روزنامه «تایمز اسرائیل» از جمله مطبوعاتی است که به این موضوع پرداخته و می نویسد به اعتقاد آیت الله خامنه ای، رهبر ایران، مذاکرات هسته ای این کشور با قدرت های جهانی به افشای خصومت آمریکا نسبت به مسلمانان کمک کرده است؛ اما به هر حال، ایران در مواردی که مفید و موثر بداند، آماده گفت و گو با این شیطان است. این روزنامه اشاره می کند سخنان رهبر انقلاب همزمان با ادامه مذاکرات ایران و غرب بر سر نهایی کردن روند اجرایی شدن توافق ژنو بیان می شود.
 

برنامه سازمان‌های جاسوسی صهیونیستی برای جذب ایرانی‌تبارها


اختلاف نظر کنگره آمریکا و دولت این کشور بر سر تصویب تحریم های جدید علیه ایران، موضوعی است که روزنامه «عرب نیوز» امروز به آن پرداخته است. این روزنامه می نویسد دولت اوباما در حالی وارد سال جدید شده که بر سر تصویب تحریم های جدید علیه ایران و یا فرصت دادن به روند دیپلماتیک آغاز شده طی سال اخیر، با کنگره در منازعه به سر می برد. این روزنامه ضمن اشاره به اینکه طی روزهای اخیر، حمایت سناتورهای آمریکایی از طرح تحریم های جدید علیه ایران رو به افزایش بوده، می نویسد «جی کارنی»، سخنگوی کاخ سفید، سناتورهای این کشور را به تلاش برای ضربه زدن به توافق ژنو و حرکت به سوی جنگ متهم کرده است.
 

برنامه سازمان‌های جاسوسی صهیونیستی برای جذب ایرانی‌تبارها


در نهایت، افشای تلاش اداره اطلاعات ارتش رژیم اسرائیل برای استخدام آشنا به زبان فارسی و ایران، موضوع دیگری است که در برخی از مطبوعات و رسانه ها، از جمله «دیلی استار» لبنان بازتاب یافته است. به نوشته این روزنامه، بر اساس گزارشی رسمی که به تازگی منتشر شده، اداره اطلاعات ارتش رژیم اسرائیل به دنبال جذب افراد ایرانی تبار مهاجر و استخدام گسترده این افراد است تا بدین وسیله، بتواند به شکل بهتری فعالیت های جمهوری اسلامی ایران را زیر نظر قرار دهد. بر اساس این گزارش، تلاش های رژیم اسرائیل برای جذب این گونه افراد، از زمان حصول توافق مقدماتی هسته ای میان ایران و گروه 1+5 تشدید شده است.


تابناک