03 مرداد 1393

محصولات فرهنگی و رسانه‌ای مؤسسه انتشاراتی روایت فتح در حوزه مقاومت اعلام شد


محصولات فرهنگی و رسانه‌ای مؤسسه انتشاراتی روایت فتح در حوزه مقاومت اعلام شد

موسسه انتشاراتی «روایت فتح» به مناسبت فرارسیدن روز قدس محصولات فرهنگی نشر روایت فتح و ساقی را در حوزه مقاومت به مخاطبان معرفی می‌کند.

انتشارات روایت فتح در حوزه «بین‌الملل» دارای 25 عنوان کتاب با موضوعات مرتبط با مقاومت است که در حوزه «فلسطین، غزه و عراق» کتاب‌هایی نظیر «فلسطین همیشه در اشغال»، «شکست اشغالگران در غزه»، «دیوار»، «سلاح پاک»، «زندگی شاهانه در شر زمردین»، «واکاوی خیزش‌های اسلامی»، «بچه‌های فلسطین» و «یاسر عرفات» قابل معرفی است.

در حوزه «حزب‌الله، لبنان و حماس» می‌توان به آثاری همانند «حزب الله»، «حزب‌الله حقایق و ابعاد»، «کاپوچینو در رام‌الله»، «ایدئولوژی سیاسی حماس»، «زندگی‌ام برای لبنان» و «تفنگ و شاخه زیتون»، اشاره کرد.

در بخش «نقش رسانه‌ها در تحولات منطقه‌ای خاورمیانه» نیز کتاب‌هایی مثل «اکثریت خاموش»، «رسانه‌های خاموش»، «رسانه، جنگ، ترور»، «انحصار نوین رسانه‌ای» و «دروغ‌های ساختگی» قابل توجه هستند، همچنین در بخش «تروریسم» دو کتاب با عنوان «به نام تروریسم» و «علیه تروریسم» برای مطالعه در این روزها قابل پیشنهاد است.

در بخش «صهیونیسم» کتاب «مسلمانان و اسرائیل از نگاه صهیونیسم» و در بخش «آمریکا» کتاب‌هایی همانند «آمریکا در لابیرنت»، «چراغ زرد: سیاست آمریکا در مورد لبنان» و «قدرت پنهان در آمریکا» را می‌توان برشمرد.

بر اساس این گزارش، انتشارات «روایت فتح» در حوزه شعر مقاومت به جمع‌آوری اشعار و مقالات شاعران فارسی زبان و عرب زبان در این  زمینه پرداخته است که برخی از این کتب خروجی 4 دوره برپایی «کنگره شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی» است که از جمله آنها می‌توان به «از گلستان به ابراهیم»، «کلمات در خط مقدم»، «از مشرق بیداری»، «از پایداری تا پرواز بیداری کلمات»، «حنجره‌های بیدار»، «زخم‌های بی‌قرار»، «تفسیر طوفان»، «از واژه تا فریاد»، «خندیدن با لبان زخم»، «با واژه در سنگر (در دست چاپ)»، «قاله (در دست چاپ)» و «با جسدی تکه تکه لبخند بزن (در دست چاپ)»، اشاره کرد.

بر مبنای این گزارش، نشر «ساقی» زیر مجموعه موسسه انتشاراتی «روایت فتح» به انتشار کتاب می‌پردازد که در مجموعه بین‌الملل نشر ساقی نیز 14 عنوان کتاب با موضوعات مختلف به چاپ رسیده است که در بخش «صهیونیسم، اسرائیل و آمریکا» می‌توان به کتاب «لابی اسرائیل و سیاست خارجی آمریکا»، «عملیات روانی و رژیم صهیونیستی»، «به خاطر صهیون»، «سر پنهان»، «اسرائیل و درگیری دائمی»،‌ »موسی هس: پیامبر کمونیسم و صهیونیسم»، «صهیونیسم در مسیر سلطه»، «صهیونیسم در عصر دیکتاتورها»، «روند تحول قدرت نرم در آمریکا» و «سیاست آخر الزمانی»، اشاره کرد.

در بخش «یهود» کتاب‌های نظیر «مسئله یهود» و «یهودیان و اقتصاد مدرن» و در بخش «فلسطین» کتاب «اماکن مقدس» قابل اعتنا و توجه برای مطالعه در این ایام هستند.

بر اساس این گزارش در بخش محصولات و مستندهای خارجی و داخلی رسانه‌ای انتشارات «روایت فتح» 15 محصول برای استفاده در این ایام قابل توجه است که در حوزه «فلسطین و غزه» آثاری نظیر «بچه‌های آتش»، «جنین، ‌جنین»، «نوار غزه»، «هشتاد سال مقاومت» و «بچه‌های شتیلا» و در حوزه «لبنان، حماس، حزب‌الله» آثاری همانند «تاریخ فراموش شده»، «سلام حزب‌الله»، «سه سوی میدان جنگ»، «ضاحیه» و «فرزندان جبل عامل» قابل توجه و تأمل است.

در بخش «آمریکا» نیز می‌توان به «اتاق کنترل» و «مه جنگ»، در بخش «شبکه‌های جاسوسی» آثاری همانند «موساد»، «کا گ ب» و «سی آی ای»، اشاره کرد.


فارس