25 اسفند 1392

گزارش یونایتدپرس از تلاش ایران برای نابودی صدام


گزارش یونایتدپرس از تلاش ایران برای نابودی صدام

  در استمرار ضربات کوبنده ارتش رهایی‌بخش اسلام در دفاع مقدس از اهداف و آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی، سرانجام در اسفندماه 1362 ثمره تلاش‌ها و طرح‌ها در قالب عملیاتی کوبنده به نام «خیبر» آغاز شد. نیروهای اسلام در این نبرد نابرابر با نقش‌آفرینی حماسه‌هایی بی‌نظیر ننگی دیگر بر قادسیه صدام افزودند و سربلندی و افتخار را نصیب لشکریان امام زمان(عج) کردند.

با توجه به اهمیت این عملیات و پیامدهای جهانی آن، گزارشات و مواضع مشخص رسانه‌های خارجی، گزارش یونایتدپرس ـ بغداد را در ادامه می‌خوانیم.

                                                            ***

کارشناسان نظامی غرب گفتند هدف ایران از پا در آوردن عراق است و آماده است تا تعداد قابل توجهی از شبه نظامیان جوان را در ادامه حملات به خط دفاعی عراق قربانی کند، آنها گفتند که خاتمه‌ای برای جنگ عراق در پیش نیست.

این متخصصین گفتند ایران در حال استفاده از جوانان داوطلب به منظور حفظ ارتش منظم است، آنها گفتند: ایران در حال عقب نگه داشتن نیروهای منظم بوده و احتمالا این امر برای یک تهاجم بزرگتر است.

یک کارشناس با توجه به تلاش تازه‌ ایران جهت نفوذ به خط دفاعی زرهی و پیاده عراق در دشت‌های رسوبی شرق بندر بصره گفت:‌ به نظر می‌رسد ایران در تلاش برای از پا در آوردن عراق است. او گفت بنظر می‌رسد ایران یک منبع تمام نشدنی از شبه نظامیان جوان است و به نظر می‌رسد که در حال حفظ نیروهای منظم خود است به نظر می‌رسد هدف آخرین حملات ایران انهدام نیروهای عراق در زمین‌های باتلاقی و همواره بین بغداد و بصره جهت کسب یک جای پای محکم برای رژیم آیت‌الله خمینی در خاک عراق باشد.


فارس