05 خرداد 1393

داستان زندگی فرمانده جوان گردان دژ در راه است


داستان زندگی فرمانده جوان گردان دژ در راه است

امیر سرتیپ دوم، ابراهیم گلفام، رییس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران، در حاشیه همایش «شکوه ایثار» که به تجلیل از خانواده شهیدان ارتش جمهوری اسلامی در حماسه آزادسازی خرمشهر اختصاص داشت، به خبرنگار ایبنا گفت: دوران سراسر افتخار دفاع مقدس زوایای مختلفی دارد. روزهای آغازین جنگ تحمیلی از زوایایی است که در تاریخ جنگ از آن غافل شده‌ایم. همان روز‌هایی که رزمندگان اسلام در غربت و سختی با تمام توان مقابل رژیمی که ادعای فتح چند روزه سرزمین‌مان را داشت، ایستادند و او را زمین‌گیر کردند.

وی با اشاره به رزمندگان «گردان دژ»، گفت: اینان گروهی از حماسه آفرینان ارتش جمهوری اسلامی ایران بودند که از روزهای آغازین حمله سراسری به ایران، جانانه ایثار کردند و شهدای بسیاری هم تقدیم انقلاب کردند.

امیر گلفام افزود: یکی از این رزمندگان، افسر جوانی است به نام «اسماعیل زارعیان» بود که با درجه ستوان دومی فرماندهی یکی از گروهان‌های مستقر در دژهای خرمشهر را بر عهده‌ داشت. پدر این شهید نیز از رزمندگان دوران دفاع مقدس است. می‌کوشیم کتاب این شهید جوان را به زودی برای آشنایی جامعه به ویژه نسل جوان منتشر کنیم.

همایش «شکوه ایثار» عصر روز گذشته، سوم خرداد 1393 با حضور امیر سرتیپ دوم ستاد ابراهیم گلفام، رییس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش در سالن امام علی(ع) برگزار شد. در این مراسم از خانواده «شهید زارعیان» هم قدردانی شد.


ایبنا