06 خرداد 1393

کتاب «بسیج دانشجویی و هویت انقلاب اسلامی» منتشر شد


کتاب «بسیج دانشجویی و هویت انقلاب اسلامی» منتشر شد

عمومی، تشکیل نظام جمهوری اسلامی در یکی از حساس‌ترین نقاط جهان آن هم در مقطعی حساس باعث تغییرات اساسی در موقعیت آمریکا در منطقه ی خاورمیانه گردید. در این راستا کشورهای استکباری در مقابل نظام جمهوری اسلامی متحد شده و جنگ تحمیلی را علیه ایران آغاز کردند. تاریخ تحولات انقلاب اسلامی بیانگر این واقعیت است که تشکیل بسیج، با صدور فرمان امام در 5 آذر 1358یعنی ماه ها پیش از آغاز جنگ تحمیلی در شرایطی تحقق یافت که کشور مورد تهدید داخلی و خارجی قرار گرفته بود. نیروهای بسیجی در طول هشت سال دفاع مقدس از کیان اسلامی دفاع کردند و حماسه‌های به‌یادماندنی آفریدند.

با پایان جنگ و شکست استراتژی دشمنان انقلاب در تهاجم نظامی به منظور براندازی نظام اسلامی، معلوم شد که جنگ سخت کارآیی ندارد و دشمن برای براندازی نظام اسلامی به جنگ نرم روی آورد. حضرت امام(ره) با آینده‌نگری و بینش عمیق تشخیص دادند که نظام سلطه‌ی جهانی جنگ نرم خود را علیه انقلاب اسلامی شروع خواهد کرد، بدین‌منظور در تاریخ 2 آذر 1367 طی پیامی فرمان تشکیل بسیج دانشجو و طلبه را به‌عنوان یکی از ضروری‌ترین تشکل‌ها صادر نمودند و ضمن توصیه به دفاع از انقلاب و اسلام در مراکز دانشگاهی و حوزوی، خواستار پاسداری از اصول انقلاب اسلامی شدند.

در کتاب «بسیج دانشجویی و هویت انقلاب اسلامی» نویسنده‌ به عملکرد و فعالیت های بسیج دانشجویی طی سالیان پس از جنگ تا سال 1389 پرداخته است.

این اثر در شمارگان 1500 نسخه و 400 صفحه و به قیمت 12هزار و 500 تومان روانه بازار نشر گردیده است.


فارس